Skocz do zawartości
c_tom

SoYouStart vs "cloudVPS"

Polecane posty

Mogę prosić o doradzenie doświadczonych kolegów adminów w poniższej kwestii ?

Moją aplikacji rozważam umieścić na serwerze w SoYouStart (z dyskami SSD) lub na "cloud VPS" ( digital ocean / linode ). Które rozwiązanie będzie lepsze?
Poniżej zakładane fazy rozwoju.
Faza 1 (beta testy) /
SYS-1 : nginx/php + mysql + redis
vs
VPS : nginx/php + mysql + redis
Faza 2 /
SYS-1: jw.
vs
VPS: 1/ haproxy + nginx/php + mysql
2/ static + redis
Faza 3 (docelowa) /
SYS-1: jw.
vs
VPS: 1/ haproxy
2/ nginx/php + mysql
3..n / static + redis ( w zależności od potrzeb i obciążenia)
Jak to na początku bywa budżet ma znaczenie. Docelowa opcja z cloudVPS jest praktyczniejsza ale mogę się mylić.
Będę zobowiązany za uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Faza 3 (docelowa) /

SYS-1: jw.
vs
VPS: 1/ haproxy
2/ nginx/php + mysql
3..n / static + redis ( w zależności od potrzeb i obciążenia)

HA-PROXY całkowicie mija się z celem za pomocą NGINX zrobisz też HA używanie HA-PROXY + NGINX to masło maślane . Na początek wybierz VPS z czasem pomyśl o maszynie dedykowanej pamiętaj aby stawiać usługi osobno ( Każda usługa na innym serwerze) zaoszczędzisz sobie wielu problemów i zanim cokolwiek zaczniesz tworzyć pamiętaj o serwerze pod kopie zapasowe to priorytet przy tworzeniu dużego projektu.

 

Jeśli budżet twój ma tu znaczenie zrobił bym to tak kupił bym z 3-4 VPS w firmie OVH po 7 zł dobrze bym to zoptymalizował i na sam początek to starczy ok 50 zł miesięcznie budżetu ci nie rozwali a jesteś na starcie porządnie zabezpieczony na niemal każdą ewentualność.

Edytowano przez Łukasz Bodziony (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięk Łukasz za odpowiedź - tak naprawdę to wczoraj zainteresowałem się rozkładaniem ruchu przez proxy stąd może "to masło maślane". Oglądałem prezentację "haproxy w zastosowaniach" i zainteresowało mnie rozdzielanie ruchu "po regexach".

 

Odnośnie budżetu - to chodziło mi bardziej o uniknięcie pytań w stylu czemu nie serwer Enterprise albo z SDC. W pierwszych dwóch fazach myślałem o E3-SSD-1 (SYS) albo (DigitalOcean) 2x ten pakiet z 2GB ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×