Skocz do zawartości
geekboy68k

phpMyAdmin - niemożność uruchomienia z rozszerzoną funkcjonalnością

Polecane posty

Czołem chłopaki (i dziewczęta, mam nadzieję)!

 

Dla ułatwienia sobie życia postanowiłem zainstalować phpMyAdmin. Z pewnych względów pominąłem automatyczną konfigurację bazy danych, którą proponował mi instalator.

 

Po wszystkim zalogowałem się na konto roota MySQL. Wszystko działa poprawnie, niemniej jednak na dole strony pojawia się następująca informacja:

 

Przechowywania konfiguracji phpMyAdmin nie jest w pełni skonfigurowane, niektóre rozszerzone funkcje zostały wyłączone. Aby dowiedzieć się dlaczego kliknij tutaj.

 

Po kliknięciu tutaj moim oczom ukazała się taka strona [klik - powiększ]:

 

zrzut_ekranu_png_300x300_q85.jpg

 

Postanowiłem więc zastosować się do tych szybkich kroków. W /usr/share/doc/phpmyadmin/examples rozpakowałem i wywołałem jako root MySQL plik create_tables.sql. Wszystko poszło gładko, a puste tabele (pokrywające się z tymi błędami) zostały wygenerowane. Zarejestrowałem także nowego użytkownika i nadałem mu stosowne prawa do nowopowstałej bazy danych, po czym zaktualizowałem plik config.inc.php, znajdujący się w /etc/phpmyadmin, o dane do logowania - nazwę użytkownika, jego hasło i nazwę bazy danych.

 

Problem polega na tym, że błąd/informacja nie zniknęła. Próbowałem:

  • zrestartować serwer MySQL, czy nawet nginx,
  • ponownie zalogować się do panelu phpMyAdmin, zarówno z poziomu roota jak i wcześniej założonego użytkownika,
  • przyznać użytkownikowi bazy phpMyAdmin-a pełne prawa do tejże bazy,
  • zmienić użytkownika w pliku konfiguracyjnym na roota.

 

Niestety, nie pomogło. Mój plik konfiguracyjny wygląda w sposób następujący. Wpisy z linijek 65-74 pokrywają się z tabelami w bazie phpMyAdmin-a.

 

Będę wdzięczny za sugestie. Bardzo ciekawi mnie co jest nie tak, stąd proszę nie sugerować rekonfiguracji.

 

Pozdrawiam!

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że instalowałeś phpMyAdmin z repo Debiana, co IMHO jest złym pomysłem. Najlepiej jakbyś zainstalował go ręcznie i utworzył dla niego konfigurację vhosta.

 

Jak jednak upierasz się przy pozostaniu przy tym co masz, to podaj jaka to wersja phpMyAdmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×