Skocz do zawartości
Gość patrys

Playssssss

Polecane posty

Miłosz kiedyś dość obszernie opisywał swoją współpracę z playem. Ja jestem u nich praktycznie od początku, przenosiłem swój numer z ery. I w sumie złego słowa nie mogę powiedzieć.

LTE daje radę, jakość połączeń jest na prawdę dobra, problemów z gubieniem zasięgu nie uświadczyłem. Pamiętaj, że play korzysta nie tylko z własnych nadajników, ale też pozostałych sieci.

Ogólnie - jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uua, to faktycznie kiepsko. Mnie telefon udostępnia na trasach połączenie dla nawigacji - TomTom pobiera sobie informacje o ruchu i zdarzeniach drogowych i nie zauważyłem, żeby telefon gubił zasięg 3G.

Faktem jest, że LTE w plusie śmiga lepiej. Kilka dni temu wziąłem ich internet domowy i wyniki są na prawdę imponujące 63Mbit/s download i 45Mbit/s upload.

 

Może weź ofertę na kartę i kilka dni chociaż potestuj w najważniejszych dla Ciebie miejscach?

@up: myślę, że chodzi o przymusową migrację na ofertę JUMP!

Edytowano przez behemoth (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem z Plus'a do Play'a. Jestem zawiedziony. W Plusie wszystko śmigało ładnie - jakość rozmów, internet, zasięg. Przeszedłem ze względu na zaniedbania dotyczące oferty dla stałych klientów - pod tym względem dbają tylko o nowych. Play jednak zawiódł mnie po całości - słaby zasięg, jakość rozmów nie powala. Jedyne zauważone przeze mnie dobre strony w Play'u to oferta - właśnie dlatego się przeniosłem.

 

Polecam korzystanie z Play'a jeśli ktoś mało podróżuje, i ma dobry zasięg w miejscu, w którym przebywa - wtedy oferta jest warta uwagi. Do wszelkich innych zastosowań polecę Plus'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Play można przełączyć się na zasięg z dowolnej sieci, wtedy jest OK. Tak jak w moim przypadku. Mam telefon w Play jakiś rok i nie narzekam, mam internet mobilny z T-Mobile i mogę książkę napisać, jak działa i nie zrobią błędu na fakturze to jest ok, ale jak są problemy techniczne to ze średniego 60h na rozwiązanie problemu robi się nawet 30dni. Konsultanci w dziale technicznym potrafią poinformować że prędkość w 2G do 3Mb/s. Nie chcę się narazić moderatorowi bo bym dał link do strony gdzie opisałem problemy z tą siecią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przeszedłem z T-mobile (Abonament) do Play (karta). Jestem bardzo zadowolony, nie mam żadnych problemów jeśli chodzi o rozmowy. Netu nie sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bylem w T-mobile od 12 lat i pół roku temu przeszedlem do Red Bull Mobile i jestem bardzo zadowolony.

 

W t-mobile miałem rachunki około 120 zł brutto za ileś tam minut a w RBM mam abonament 29 zł brutto za rozmowy no limits wszędzie.

Ostatnio do tej oferty dodali 2GB internetu bez żądnej dopłaty. I co ważne miesiączny okres wypowiedzenia, jak znajdę coś lepszego to nie muszę czekac do końca umowy ale zmieniam operatora od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Telefon z 3G powinien zejść jak przekroczyć 120kmh. Przy LTE nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od 6-7 lat w Playu mam swoje numery.

Czasami mają problem jak każda inna sieć - chociaż z czystym sumieniem mogę polecić każdemu.

Co prawda Play to sieć dla świadomego użytkownika, głównie młodego.

Szkoda, że nie mają określonego klienta docelowego tylko biorą co leci, nie mniej spokojni przenoś numer.

 

Ja już 5 znajomychprzeniosłem z TM w związku z tą ostatnią akcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja i moja rodzina mamy numery w Playu. Na początku wszystko było pięknie, zwłaszcza cenowo. Obecnie cenowo nadal jest nieźle, ale z jakością sygnału fatalnie. Wszystko wg zasady "pojawia się i znika".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lamironi, próbowałeś w ustawieniach telefonu wybrać dowolną inną sieć np. T-Mobile, Plus? Można korzystać ze wszystkich nadajników bez dodatkowych opłat. Sieć nie powinna znikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie próbowałem, musiałbym spróbować, zwłaszcza, że mam drugi numer w orange i z nim chyba jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam...z 5-10km od scislego centrum. W bloku, w mieszkaniu jakosc fatalna - dobrze rozmawiac mozna bedac przyklejonym do szyby badz na balkonie - ale chyba nie o to chodzi.

 

Play(Plus) - zle, dopiero przelaczenie sie na T-Mobile znacznie poprawilo jakosc rozmow. Kiedys bylo Play(Orange) ale... a) zniknelo b) mozna indywidualnie sie do nich zwrocic o wlaczenie tego dodatku np. poprzez play24.pl

 

Od siebie zas polecam NJU Mobile. Marka ORANGE - spisuje sie bdb.

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ostatni utrudnione jest korzystanie z Orange w Play. Z samą firmą Orange miałem styczność po przez telefon służbowy i dość często w słuchawce miałem komunikat "Połączenie zostało przerwane, proszę się rozłączyć i połączyć ponownie", mimo że firma w której pracowałem miała jakieś 10tyś. numerów u nich (prawdopodobnie największy partner którego nawiasem mówiąc pozyskała od T-Mobile).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dew

Fakt, ostatni utrudnione jest korzystanie z Orange w Play. Z samą firmą Orange miałem styczność po przez telefon służbowy i dość często w słuchawce miałem komunikat "Połączenie zostało przerwane, proszę się rozłączyć i połączyć ponownie", mimo że firma w której pracowałem miała jakieś 10tyś. numerów u nich (prawdopodobnie największy partner którego nawiasem mówiąc pozyskała od T-Mobile).

Uwierz, że są firmy które maja więcej numerów w Orange. A nawet jest kilku klientów indywidualnych którzy mają większą liczbę simek (osoby zarabiające na konkursach sms). Wiem bo tam do niedawna pracowałem. W Orange też można wyrwać bardzo dobrą ofertę, pod warunkiem że ma się kogoś znajomego w tej sieci...

 

Co do play, według mnie nie warto się w to bawić, w sensie w roamingi krajowe, ze względu na fakt że mają one najniższy priorytet w sieci operatora macierzystego.

Edytowano przez Dew (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lamironi, próbowałeś w ustawieniach telefonu wybrać dowolną inną sieć np. T-Mobile, Plus? Można korzystać ze wszystkich nadajników bez dodatkowych opłat. Sieć nie powinna znikać.

Absolutnie niczego w przypadku Play to nie zmienia. Mam prywatnego Plusa i służbową Playke. Nawet jak połączę Playkę z Plusem to jakość rozmów, ilość zerwań jest nieporównywalnie większa po stronie Play.

 

Tylko proszę, nie każ nam znów się kontaktować z supportem w tej sprawie lub wmawiać, że winny telefon, sim, albo taki klimat. Gdzieś w piaskownicy znajdziesz szerzej rozpisane nasze bolączki z Play. I nie - nie jest to problem w jednym mieście/dzielnicy - w całym kraju to samo.

 

Jak to dobrze, że umowa wkrótce wygasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widac to zalezy od miasta.

 

Prepaida w Play trzymam tylko dlatego, ze mam 1gr/min do wszystkich.

Na szczescie Play/T-Mobile rozwiazalo problem kiepskiego zasiegu i rwania polaczen.

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

W Gdyni jak wiadomo niektóre dzielnice są w środku lasu (Witomino, Chwarzno etc) i niemal natychmiast jak się wjedzie w las to znika się z sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja rozważam mimo wcześniejszych pochlebnych moich opinii względem Play zmianę operatora. Powody dwa zasadnicze:

 

* któryś raz zdarza się sytuacja, że nie mogę wykonywać połączeń, operator zamiata sprawę pod dywan udając, że nic sie nie stało, każąc zostawiać zgłoszenia w ich panelu zgłoszeń, trzeba ich zwyzywać na fanpage i dopiero wtedy cokolwiek prezentują prócz spychologii, innej drogi póki co nie odnalazłem

* podejście do aktualizacji chyba najgorsze wśród wszystkich operatorów, oprócz marketingowej papki jaką wpychają w tv i jaką wpycha rzecznik na swoim blogu, po zakupie sprzętu operator Cię ma w dupie. Najszybciej rozwijająca się sieć w Polsce w praktyce wygląda tak jak widać np. tutaj: http://nokiawindowsphone.pl/aktualizacja-lumia-cyan

 

O tyle mimo wszystko problemów z samym zasięgiem, zrywaniem połączeń itd jako tako nie odnotowałem, oprócz kilku sytuacji gdy nic nie działa tak jak teraz.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, nie będę do niczego namawiał, mi aż tak często nie zrywa a w porównaniu z siecią Orange. Zakładam że takie coś jak sprawdzenie telefonu, czy wymiana karty SIM są tak oczywiste że nie ma sensu o nich pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, zasięg zależy od miejsca.

Zaletą Playa i prepaida w nim, że raz doładowany (nawet kwotą 5 zł) ma ważność wychodzących przez rok.

Gdy dziecku chcesz dać telefon, aby mało dzwoniło, i by było jak najtaniej to play do tego celu się nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×