Skocz do zawartości
mundek9098

UltimaHost.pl (VPS 192.166.218.*)

Polecane posty

Witam. Zgłoszenie padu serwera(ów) OVZ1024 (192.166.218.*) - obecnie trwa odbudowywanie macierzy dyskowej. Serwer w panelu pokazuje sie jako zawieszony. Do chwili obecnej serwer nie działa. Utrata dostępu koło 9.

 

http://zapodaj.net/91256c583323b.png.html

Edytowano przez mundek9098 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yhh czy to jest dział do zamieszczania informacji czy rozkazywania hostingom "SZYBCIEJ!". Jeżeli do tego drugiego to bardzo przepraszam za brak rozkazu. Miłego dnia.

 

 

PS. W takim razie temat można usunąć.

 

EDIT: Serwery właśnie odżyły.

Edytowano przez mundek9098 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie w takim razie za ogromną pomyłkę jakiej dokonałem. Następnym razem będe pamiętał, że interesuje Was informacja gdy pada cała infrastruktura, bądź gdy hosting się zawija. Zgłosiłem swoje spostrzeżenie razem z adresem IP.

 

pedro84 - Problem dotyczył serwerów umieszczonych na ovz-001, który obsługuje starą ofertę OVZ1024, która już od 9 miesięcy (+/-) nie jest dostępna do zakupu. Sam hosting działa bardzo dobrze, a dzisiejsza awaria jest pierwszą od roku jak posiadam serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy wie jak sprawdzić czy padła cała infrastruktura czy tylko jeden vps/matka stąd jest ten dział - nie rozumiem więc skad taki atak na kolege który napisał iż jest awaria od kilku godzin - każdemu się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie każdy wie jak sprawdzić czy padła cała infrastruktura czy tylko jeden vps/matka stąd jest ten dział - nie rozumiem więc skad taki atak na kolege który napisał iż jest awaria od kilku godzin - każdemu się zdarza.

 

Ale w sumie dostał jasną odpowiedź od supportu co padło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem po prostu przekazać informację dalej, gdyby przypadkiem ktoś miał ten sam problem. Bo dokładnie jednego serwera problem nie dotyczył, chyba że zostałem już sam na całej maszynie i tylko czekają aż się wyniosę, aby ją zlikwidować :) Ale nie wiedziałem, że dział jest stworzony w celu uzyskania informacji, a nie dzielenia się nią. W każdym razie wszystko już działa, przyczyna jest w pierwszym poście, a ja nadal pozostanę w Ultimie na co najmniej rok. Dziękuję za pouczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Padły VPSy na maszynie ovz-001, wyłącznie maszyny o adresacji 192.166.*

 

Awaria rozpoczęła się około 3 w nocy, została rozwiązana około 14.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz awaria faktycznie była w godzinach podanych przez Ciebie. Jednak nie było tak jak napisałeś, że wszystkie serwery VPS na maszynie ovz-001 padły.

 

Maszyna ovz-001 obsługiwała pakiety ovz.1024MB, które jako jedyne w naszej ofercie były zakładane na dyskach SAS(wycofane około 9 miesięcy temu z oferty). To też było głównym źródłem problemu. Jak wspominał @mundek9098 trwała odbudowa macierzy dyskowej, przez co wydajność I/O na tym serwerze mocno spadła.

 

Wszystkie serwery VPS w tym czasie działały, jednak dało się odczuć dość mocne lagi przy operacjach dyskowych. Jeśli serwer VPS korzystał z dysku marginalnie, pewnie nawet nie odczuł awarii. W przeciwnej sytuacji mogły wystąpić lagi, bądź też przy bardzo mocnym obciążeniu I/O przywieszanie się serwera VPS.

 

Niestety dyski SAS, to nie dyski SSD, gdzie taka operacja odbyła by się kilka razy szybciej. A przy tym nie była by w ogóle odczuwalna dla klientów.

 

 

Oczywiście zapraszam do kontaktu z naszym suportem, w sprawie ewentualnej rekompensaty za zaistniałą sytuację. Możemy zaproponować dwie formy rekompensaty:

1. Standardową, przedłużenie ważności serwera VPS.

2. Bardzo duży rabat i stały rabat na powiększenie serwera do pakietu ovz.2048 i migracja na maszynę z dyskami SSD.

Edytowano przez UltimaHost.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×