Skocz do zawartości
Przenikający

Hosting pod CRM (typu SugarCRM, vTiger, epesi, itp.)

Polecane posty

Witam!

 

Poszukuję dobrego i ekonomicznego hostingu pod CRM na PHP (typu SugarCRM, vTiger, epesi, itp.). Nie korzystałem jeszcze z własnej instalacji takiego systemu, dlatego nie wiem, jakie w praktyce może być użycie pamięci, czy procesora.

Zakładam całodzienną pracę jednego użytkownika na bazie min. kilkuset klientów, z obszernymi notatkami w historii działań, który co chwię coś w nim przegląda, dodaje nowe obszerne notatki, wysyła/otrzymuje e-maile, które są powiązywane z kontaktem, itd.

 

Biorę pod uwagę oferty:

a) KYLOS.pl - konto silver (przyjazny support, ale tu memory limit na 1 proces PHP to maks. 200MB),

b) GlobalNetwork.pl - BasicHosting lub NiceHosting,

c) IQ.pl - start M,

d) NetDC.pl - oferta podstawowa,

e) ZenBox.

 

Istotne jest też, aby usługodawca chciał podpisać (najlepiej bez dodatkowych kosztów) pisemną umowę ochrony powierzenia danych osobowych. Jeszcze uptime na poziomie 100% w godzinach pracy i wieczornych też jest bardzo istotny (w środku nocy, to mogą sobie nawet wyłączyć zasilanie, czyli uptime 0% ;-).

 

Z pozdrowieniami...

Andrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uptime 100% w godzinach pracy? Zapomnij, awarie nie wybierają czasu ;)

 

100% lub to pewnie krzaki oferują ale nie firmy, które podałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecamy az.pl mamy z nim doświadczenie - tutaj tutorial jak założyć epesi poprzez uatoinstalatora Softaculous praktycznie kilkoma klilknięciami:

 

Polecam Softaculous'a ponieważ automatyzuje on proces instalacji, uaktualnień oraz kopii archiwalnych.

 

Kylos: http://www.kylos.pl/blog/darmowe-narzedzia-przydatne-w-biznesie/

też jest przystosowany całkiem nieźle i polecam.

 

Słyszałem też od innych użytkowników, że home.pl nieźle działa.

Edytowano przez jtylek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jtylek - Już właśnie zacząłem przyglądać się epesi po zainstalowaniu na Kylos.pl

Pusty działa OK, ale nie wiem, jak będzie się zachowywał po załadowaniu setek klientów, tysięcy notatek, podlinkowaniu e-maili, itd., czy nie zacznie się wykrzaczać.

Wydaje mi się też, że chyba jest niewiele możliwości konfiguracyjnych w porównaniu np. z SugarCRM czy vTiger.

Nie wiem też jak wygląda środowisko programistyczne skupione wokół tego systemu, żeby dodać jakiś nowy moduł (np. ofertowania).

Do tego jeszcze czeka mnie karkołomna migracja danych z MS BCM (Business Contact Manager, dodatek do Outlooka, oparty na MS SQL).

 

Uptime 100% w godzinach pracy? Zapomnij, awarie nie wybierają czasu ;)

 

100% lub to pewnie krzaki oferują ale nie firmy, które podałeś

No tak, zwłaszcza w Biznes-Host uptime 100% lub bliski budzi niedowierzanie
(chociaż w czerwcu 2014 rzeczywiście było 100%)

Edytowano przez Przenikający (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Przenikający - raczej żadna firma nie dla Ci w SLA uptime 100%.

 

Poza tym, CRM na sharedzie? To się prosi o kłopoty. O ile pamiętam vTiger i SugarCRM wymagają wysokiej wartości max_execution_time (o ile mnie pamięć nie myli, to gdzieś na poziomie 600 sekund). Jesteś pewien, że sharedy Ci tyle dadzą.

 

Jasne, dobry shared będzie o wiele lepszy niż tragiczny VPS, ale są dobre dlatego, że posiadają pewne ograniczenia.

 

Na jakimś poziomie szacujesz liczbę klientów, notatek, plików oraz użytkowników systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od środowiska serwera, ale nawet przy niewygórowanej konfiguracji epesi spokojnie obsługuje miliony (nie tysiące) rekordów: http://forum.epesibim.com/viewtopic.php?f=3&t=1616#p5667

Obecnie ta instalacja o której pisano na forum ma ponad 500 użytkowników i moduły/rekordsety z ponad 2 milionami rekordów.

 

Co do możliwości konfiguracji vs. vTiger czy SugarCRM: Sugar (i vtiger bo to prawie to samo) to kobyły i modyfikacje są bardzo ciężkie. To jest to co napisał o epesi deweloper z Izreala:

 

"Ta platforma jest wprost zdumiewająca w swej prostocie i przystępności, zarówno w GUI, jak i dla programistów. Poczyniłem znaczne postępy i zdobyłem bardzo dużo doświadczenia programistycznego w zaledwie te kilka dni, od których znam tę platformę. Moja poprzednia próba z platformą CRM (sugar) trwała prawie 3 miesiące i nigdzie mnie nie doprowadziła (i tamten program CRM jest ponoć obsypywany nagrodami... heh)."
- Liran Tal - www.enginx.com

http://epesi.pl/opinie-klientow

 

epesi to jest przede wszystkim platforma (framework) do tworzenia aplikacji typu ERP a podstawą tego jest właśnie system CRM. Rozbudowa jest bardzo łatwa, nawet jakbyś miał pisać własny moduł:

http://www.epesi.org/Category:Developer_Tutorials

 

Przykład: https://github.com/hafiafne/EpesiRmaManager

 

"Karkołomna" migracja to export danych z MS SQL i import do epesi korzystając z modułu Data Import (komercjalny w cenie $19 USD).

 

Co do wydajności - nie ma sensu martwić sie na zapas. Jeżeli środowisko zacznie wydawać się zbyt wolne to można przenieść epesi (bardzo łatwo) na dedykowany serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności - nie ma sensu martwić sie na zapas. Jeżeli środowisko zacznie wydawać się zbyt wolne to można przenieść epesi (bardzo łatwo) na dedykowany serwer.

 

Waszej platformy nie znam, od razu zaznaczę *.

 

Tutaj nie chodzi o to, czy coś będzie działać szybko, czy nie. Tylko o to czy:

1. w ogóle będzie działać

2. czy za dwa dni hosting nie podziękuje za współpracę.

 

Porównywanie statystyk serwera dedykowanego z sharedem nie ma najmniejszego sensu z powodu szeregu ograniczeń, jakie hosting współdzielony posiada. Na serwerze dedykowanym, czy nawet VPSie martwisz się tylko o zasoby, które można zwiększyć, a nie o limity. Tutaj jest ta różnica.

 

* Z resztą ja i tak stoję na stanowisku, że CRM to nie tylko oprogramowanie, a cały proces. Nieistotne w tym kontekście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Karkołomna" migracja to export danych z MS SQL i import do epesi korzystając z modułu Data Import (komercjalny w cenie $19 USD).

 

Czy oby na pewno przeniesie wszystko? Zapewne nie przeniesie formatowania tekstu w notatkach z rozmów (historia) do epesi, bo tam takiej funkcjonalności chyba nie ma.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Notatki w epesi zapisywane są w bazie domyślnie jako HTML i otwierane przez edytor CKEditor. Więc formatowanie należy dostosować do tego. Importowaliśmy notatki z innych systemów (MS Access, Act! itp.) i działa poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×