Skocz do zawartości
halt

[poczta] zwykła ale solidna

Polecane posty

Cześć!

Mam VPSa i 3 domeny - nie chce trzymać poczty u siebie, bo zależy mi niezawodności, a z serwerem różne rzeczy robię. Potrzebuje prostej usługi poczty, starczy mi nawet 5-10 kont, zależy mi na catch-allu na wszystkich domenach i najchętniej oddzielnych skrzynkach admin@x i admin@y. Miejsca potrzebuję symboliczną ilość - nawet 1GB na całość będzie okej - zależy mi na sprawnie działającej poczcie, która nie utyka na filtrach antyspamowych gmaila itd. Dodatkowo IMAP będzie zaletą.

Nie wiem ile taka usługa może kosztować rocznie, wiec nie jestem w stanie nawet określić widełek. Podkreslam, ze chodzi mi tylko o obsługę poczty oddelegowanej przez DNS - nie potrzebuje serwera www.

Pozdrawiam i z gory dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykle użytkowanie, żadnych mailingowej

Co do limitów to nie mam pojęcia nawet jakiego rzędu mogą być bo nigdy sie z takimi nie spotkalem, ale mysle ze więcej niż 150maili miesięcznie wysyłać nie bede, a pewnie nawet mniej, zależy mi na catch-allu, a poczta używana bedzie głownie dlatego, ze głupio mieć domeny bez żadnego kontaktu i skoro juz sa to warto mieć je zamiast @gmail :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie i służbowo używam O365, pózniej jest długo, długo nic, a później jest cała reszta.

 

Jak ktoś naprawdę nie lubi Microsoftu to polecam Fastmail, gdyby nie O365 na pewno bym używał tej usługi.

 

Pozdrawiam

T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Google Apps. Nie ma się co oszukiwać, nie ma lepszej poczty. Nie ma nawet porównywalnej.

 

Zmienisz zdanie do momentu kiedy normalne maile * zaczną Ci trafiać do spamu i będziesz potrzebował pomocy. Dlaczego trafiają? Because of reasons. Pomoc w wykonaniu Google to naprawdę poziom reprezentacji Brazylii na MŚ. Nigdy więcej.

 

* prowadzisz wiele wątków z klientami, a tu nagle bach - wszystkie maile od paru klientów idą do spamu. Odznaczasz jako pożądaną, a po jakimś czasie znowu to samo. IP nie ma na żadnej spamliście. Gdyby to dotyczyło jednego klienta, to ok. Ale to było - odnoszę wrażenie - losowe. Z resztą, to samo jakiś czas temu na prywatnej skrzynce (również na GA) mnie spotkało. Płacąc za parę kont można czegoś wymagać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Zmienisz zdanie do momentu kiedy normalne maile * zaczną Ci trafiać do spamu i będziesz potrzebował pomocy. Dlaczego trafiają? Because of reasons. Pomoc w wykonaniu Google to naprawdę poziom reprezentacji Brazylii na MŚ. Nigdy więcej.

 

* prowadzisz wiele wątków z klientami, a tu nagle bach - wszystkie maile od paru klientów idą do spamu. Odznaczasz jako pożądaną, a po jakimś czasie znowu to samo. IP nie ma na żadnej spamliście. Gdyby to dotyczyło jednego klienta, to ok. Ale to było - odnoszę wrażenie - losowe. Z resztą, to samo jakiś czas temu na prywatnej skrzynce (również na GA) mnie spotkało. Płacąc za parę kont można czegoś wymagać.

 

Przytrafiła mi się taka przygoda kilka razy że moja poczta lądowała w spamie drugiej osoby na gmailu. Zazwyczaj po kilku godzinach telefon czemu na maile nie odpisuje :D No i oczywiście jak to bywa osoby te twierdziły że to z moją pocztą jest coś nie tak bo Google to święta krowa. Jedna osoba miała notorycznie taki problem jak opisał pedro84 i kiedy zacząłem wyśmiewać google usłyszałem "piękną" wiązankę na mój temat i mojej poczty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A cos tanszego niz o365? Bo jezeli dobrze widze to musialbym wziac small business(czy do personal mozna podpinac tez 3 swoje domeny?) i za kazde konto 5eur miesiecznie, wiec w skali roku to sie robi sporo pieniedzy jak za sama poczte, biorac pod uwage, ze nie bedzie ona jakos mocno eksploatowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W O365 płacisz za skrzynkę(domenę), a ilość adresów w domenie(skrzynce) jest nie ograniczona.

 

Oczywiście w ramach jednej domeny możesz mieć dowolną ilość skrzynek ale wtedy płacisz za każdą skrzynkę dodatkowo.

Edytowano przez TomiMal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moze ktorys hostingodawca sprzedaje sama usluge mailowa? Do wszystkich kont dorzucane sa maile, jednak ja nie potrzebuje hostingu i to troche marnotrastwo - a przy okazji moglbym zalozyc dodatkowe konta bez doplacania, wypadlem troche z obiegu i nie kojarze szczerze mowiac za bardzo xo jest teraz polecane, ale z tego co wisze to wszyscy sie chyba wycofali ze sprzedawania poczty oddzielnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://domains.live.com/default.aspx ?

 

Używam jako alternatywę dla niestety płatnych już google apps i do tej pory nie znalazłem niczego lepszego (darmowego).

 

Edit:

Outlook.com no longer offers support for new custom domain sign ups.

 

Okej, jestem nie na czasie, no to mamy problem :D.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do testu pakietu Serwer Eco ( http://www.hoste.pl/hosting/serwer-eco ).

Pakiet spełnia wszystkie Pana wymagania co do poczty. Z pozostałych funkcji hostingu (FTP, www itd.) nie musi Pan na razie korzystać, a może w przyszłości te funkcje się przydadzą. Zapraszam na niezobowiązujący 14 dniowy test pakietu, a w razie jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam VPSa i 3 domeny - nie chce trzymać poczty u siebie, bo zależy mi niezawodności,

 

@halt

Proponujemy skrzynki w serwisie HostedExchange - http://hostedexchange.pl/ , czyli

  • niezawodna poczta oparta o serwer MS Exchange
  • ActiveSync
  • możliwość obsługi wielu domen
  • dostęp przez OWA

zapraszamy do kontaktu przez adres support@hostedexchange.pl. Prosimy o powołanie się na ten właśnie temat, wówczas otrzyma Pan atrakcyjną ofertę konkurencyjną do prezentowanych w tym wątku.

 

Pozdrawiamy,

Zespół HostedExchange.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×