Skocz do zawartości
PCziomal

TeamSpeak 3 - Zmiana ilości slotów po zakupie licencji AAL [profit]

Polecane posty

Witam,

mam zamiar zamówić stąd licencję 64 sloty, jednak gdy dozbieram pieniędzy np. za pół roku chciałbym ją powiększyć do 128 slotów i mam pytanie, czy to jest możliwe bez zamawiania nowej licencji? (chciałbym tylko dopłacić zamiast kupować nową)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zastanawiam się skąd mamy to wiedzieć.

 

A to nie ty brałeś ostatni kryształową kulę? Kurde zgubimy i naprawdę nie będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

A ja bym zadzwonił wtedy na ten "hamerykańśki" numer podany w "sales" na ich stronie i się z nimi dogadał bo wbrew pozorom to nie jest aż tak duża firma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zadzwonił wtedy na ten "hamerykańśki" numer podany w "sales" na ich stronie i się z nimi dogadał bo wbrew pozorom to nie jest aż tak duża firma ;)

Nie wiem czy kojarzysz taki serwer jak forgame.pl co mieli licencji 1024 sloty, lecz nie starczała a teamspeak3 nie chciał zmienić licencji tylko sugerował zakupić 2048 slotów za bodajże 2 tysiące PLN...

 

TeamSpeak się zmienił w ostatnim czasie na taki "płacisz albo spierd....".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Nie wiem czy kojarzysz taki serwer jak forgame.pl co mieli licencji 1024 sloty, lecz nie starczała a teamspeak3 nie chciał zmienić licencji tylko sugerował zakupić 2048 slotów za bodajże 2 tysiące PLN...

 

TeamSpeak się zmienił w ostatnim czasie na taki "płacisz albo spierd....".

Tak wiem że TeamSpeak się zmienił i ich podejście też ;)

 

Nigdy nie spotkałem się z tak nieprofesjonalnym podejściem supportu jak z ich strony.

 

Ja już dawno myślałem o tym czy by nie forkować Mumble - dokupić kodeki opus i stworzyć coś opensource'owego ala FreeSpeak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VT 2 / 3 dalej stanowi dobrą alternatywę :)

 

 

A mumble nawet lepszą, bo nie ma durnych licencji;)

 

Sorry panowie, ale żadna z tych solucji nie jest na tyle dobrze zoptymalizowana i rozwinięta co TS.

 

Poczynając od super optymalizacji po stronie maszyny - 20% 1 wątku Intel Atoma N2800 na 100 userów online w tym samym czasie, przy tym mniej niż 100 MB ramu, a przy tym 8 kB łącza / usera i bardzo zadowalająca jakość dźwięku przy tak niskim paśmie. Powiedzmy sobie szczerze, na 5 megabitach przy zabytkowym CPU i 256 MB RAM można bez problemu utrzymać 100-slotowy serwer TS, a jeśli chodzi o optymalizację to VT czy Mumble przy tym leży i kwiczy.

 

Sprawę optymalizacji jeszcze bym mógł przełknąć, ale samo zarządzanie serwerem już nie. Zarówno VT jak i Mumble nie mają tak naprawdę żadnego porządnego systemu zarządzania uprawnieniami. Na TSie jest to na tyle zaawansowane że można dokładnie wyspecyfikować nawet takie rzeczy jak kto, do kogo i w jakich okolicznościach wysyłać może prywatne wiadomości, i przynajmniej dla mnie jest to rzecz absolutnie potrzebna do sprawnej administracji publicznym serwerem TS.

 

Dla tego przykładu - Napisałem sobie bota, który przyznaje rangi adekwatnie do "stażu" na TSie. Efekt jest następujący, starzy gracze mają pełne prawa do pisania zarówno na kanale jak i czacie, nowi użytkownicy takich praw nie mają. Do czasu osiągnięcia wymaganej rangi nowy użytkownik nie ma żadnej możliwości przeszkodzić graczom siedzącym na zahasłowanym kanale, a z racji że gimbaza lata po takich popularnych publikach jak mój i ogłasza swój hiper super serwer na lewo i prawo, jest to absolutnie potrzebne.

 

Jeśli Mumble czy VT kiedykolwiek spełni te dwa dość spore wymagania, przesiadam się bez zastanowienia bo o ile nie mam nic przeciw co do samego TS'a, o tyle podejście do klientów i typowo-korporacyjne ich traktowanie odstrasza. Tyle, że software piszą super i nie mogę się do TSa przyczepić pod żadnym innym kątem niż samej firmy, która go wspiera. Sorry, inne serwery są po prostu do kitu.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

 

 

 

Sorry panowie, ale żadna z tych solucji nie jest na tyle dobrze zoptymalizowana i rozwinięta co TS.

 

Poczynając od super optymalizacji po stronie maszyny - 20% 1 wątku Intel Atoma N2800 na 100 userów online w tym samym czasie, przy tym mniej niż 100 MB ramu, a przy tym 8 kB łącza / usera i bardzo zadowalająca jakość dźwięku przy tak niskim paśmie. Powiedzmy sobie szczerze, na 5 megabitach przy zabytkowym CPU i 256 MB RAM można bez problemu utrzymać 100-slotowy serwer TS, a jeśli chodzi o optymalizację to VT czy Mumble przy tym leży i kwiczy.

 

Sprawę optymalizacji jeszcze bym mógł przełknąć, ale samo zarządzanie serwerem już nie. Zarówno VT jak i Mumble nie mają tak naprawdę żadnego porządnego systemu zarządzania uprawnieniami. Na TSie jest to na tyle zaawansowane że można dokładnie wyspecyfikować nawet takie rzeczy jak kto, do kogo i w jakich okolicznościach wysyłać może prywatne wiadomości, i przynajmniej dla mnie jest to rzecz absolutnie potrzebna do sprawnej administracji publicznym serwerem TS.

 

Dla tego przykładu - Napisałem sobie bota, który przyznaje rangi adekwatnie do "stażu" na TSie. Efekt jest następujący, starzy gracze mają pełne prawa do pisania zarówno na kanale jak i czacie, nowi użytkownicy takich praw nie mają. Do czasu osiągnięcia wymaganej rangi nowy użytkownik nie ma żadnej możliwości przeszkodzić graczom siedzącym na zahasłowanym kanale, a z racji że gimbaza lata po takich popularnych publikach jak mój i ogłasza swój hiper super serwer na lewo i prawo, jest to absolutnie potrzebne.

 

Jeśli Mumble czy VT kiedykolwiek spełni te dwa dość spore wymagania, przesiadam się bez zastanowienia bo o ile nie mam nic przeciw co do samego TS'a, o tyle podejście do klientów i typowo-korporacyjne ich traktowanie odstrasza. Tyle, że software piszą super i nie mogę się do TSa przyczepić pod żadnym innym kątem niż samej firmy, która go wspiera. Sorry, inne serwery są po prostu do kitu.

Zgadzam się że nie ma alternatywy dla TeamSpeak'a - zarówno pod względem wydajności jak i możliwości.

Szczerze mówiąc nie testowałem dogłebnie VT i Mumble - ale wiem z góry że nie znajdę takich możliwości jak w TeamSpeak'u. Wydajność - ok - może i jest ważna ale nie najważniejsza (przynajmniej po stronie serwera).

 

Napisanie bot'a chodźby w teamspeak php sdk to 5 minut roboty. Wsparcie TeamSpeak'a jest ogromne.

Rozbudowany system uprawnień zapisywany albo do sqlite'a albo do mysql'a też jest przemyślany.

 

Wszystko ładnie pięknie - ale co na to sami twórcy? Niestety, support ssie i to strasznie. Już lepiej zarządzaliby warzywniakiem niż poważnym, komercyjnym projektem. Nie trzymają się własnych zasad i reguł. Ludzie są skazani na TS'a bo tylko on daje takie możliwości - twórcy to wiedzą i wykorzystują nie przejmując się kompletnie wizerunkiem.

 

Sądzę że wszystkie zalety owego komunikatora można powtórzyć i nawet zrobić lepiej - rozplanować od podstaw i zrobić klienta kompatybilnego ze wszystkimi platformami (może nie tak szybko za pomocą javy bo wtedy już wogóle wydajność będzie leżeć po obu stronach :P - ale już front-end w qt jak ma to miejsce w kliencie ts'a?).

 

NIe chcę robić za proroka ale na bank w przeciągu 2-3 lat będzie dostępna opensource'owa alternatywa na której powstanie dobry biznes - oparty o klasyczny model wsparcia dla produktu opensource'owego - o niebo lepszego niż Niemieckie, pazerne gnidy.

 

Edit: Wystarczy zapytać każdego kto miał styczność z supportem TeamSpeka'a co o nich sądzi. To jest przykład destrukcyjnego wyładowania flustracji > http://r4p3.net/forum/operations/25/operation-teamfreak-why-teamspeak-sucks/944/ < tylko czekać aż ludzie zbiorą się w kupę i zrobią coś konstruktywnego ;)

Edytowano przez Spoofy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że może zadam głupie pytania ale jeśli jesteśmy już przy temacie TS'a to zapytam. A więc:
1. Na ile jest licencja msc/rok?
2. Jak np. jest " 512 slots, 2 virtual servers " to mam dwa serwery po 512slotów?
3. Ile wyjdzie jeden serwer np. 512 slotów (msc/rok) / 1024 slotów (msc/rok)


Dziękuje jeśli ktoś może mi odpowiedzieć na te pytania.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Licencja na rok.

2. 2 serwery ktore maja lacznie 512 slotow.

3. Serwer czy licencja? :)

Bo serwer mozesz miec nawet za 20zl miesiac lub za 500zl miesiac.

 

Wejdz sobie na ich stronke i sprawdz cennik licencji w $ :)

Edytowano przez Dzejkob (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o licencje na jeden serwer 1024slotów, czyli to jest to?

- 1024 slots, 2 virtual servers $500
Mogę oczywiście zrobić jeden 1024slotów albo dwa po 512slotów tak (chodzi tylko o licencje)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Każda licencja jest na 512 slotów.

 

Możesz ją "podzielić" na max chyba 10 serwerów o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamikadze mylisz :) On mowi o AAL a nie NPL.

 

Tak bjN - posiadajac ta licke co piszesz bedziesz mogl miec 1 serwer 1024 lub 2 o lacznej ilosci slotow rownej 1024.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kamikadze mylisz :) On mowi o AAL a nie NPL.

 

Tak bjN - posiadajac ta licke co piszesz bedziesz mogl miec 1 serwer 1024 lub 2 o lacznej ilosci slotow rownej 1024.

 

A kurde przez ten upał nie ogarnąłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Czyżby klima w serwerowni serwerstatus padła? :P

 

Człowieku tam to 17-20 stopni jest :)

 

Tylko 2 piętra niżej prawie na poddaszu z metalowym dachem mam 35 stopni a za oknem 45 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×