Skocz do zawartości
Przenikający

Jaki hosting www z dobrze działającą pocztą

Polecane posty

Witam!

 

Poszukuję ekonomicznego hostingu www z dobrze działającą pocztą, tzn.:

 

1) żeby usługodawca dbał o reputację adresów IP swoich serwerów pocztowych, aby nie trafiały na czarne listy, a jeśli już trafi, to żeby sam go usuwał z tych list (poza tym żeby minimalizował liczbę użytkowników pod jednym IP i stosował dość niski limit liczby wysyłanych e-maili dziennie lub na godzinę);

 

2) żeby stosował skuteczny system antyspamowy i antywirusowy (obecnie na hostingu w Biznes-Host.pl nie wygląda to idealnie).

 

Biorę pod uwagę oferty:

a) KYLOS.pl - konto silver,

b) GlobalNetwork.pl - BasicHosting lub NiceHosting,

c) IQ.pl - start M (jest tam w promocji jakaś "Poczta pro"),

d) NetDC.pl - oferta podstawowa,

e) ZenBox (ale tam chyba dalej stosują tylko greylisting, nie wiem, jak dbają o reputację swoich IP),

e) a nawet OVH - Personal.

 

Z pozdrowieniami...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popytaj po firmach gdzie jest możliwośc ustalenia indywidualnego adresu IP dla poczty wychodzącej, albo czegoś w rodzaju adresu IP vip.
Zauważ, że nie wszystkie firmy, które posiadają opcję wykupienia indywidualnego adresu IP będą puszczać przez niego Twoją pocztę wychodzącą, dlatego najlepiej się dopytac.

Nie da się współdzielonego adresu IP skutecznie uchronić, bo wystarczy, że komuś wleci syf w skrypt, a jeden z maili poleci prosto w honeypota. My wyprowacowaliśmy w firmie taką metodę, że standardowo klienci lądują na jednym adresie IP, ale jeżeli zgłoszą problem z dostarczaniem wiadomosci przyznajemy im inny adres IP, który jest współdzielony wyłącznie między kilkoma klientami, którzy podobny problem zgłosili i nigdy wcześniej nie powodowali problemów związanych z rozsyłaniem spamu z ich kont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popytaj po firmach gdzie jest możliwośc ustalenia indywidualnego adresu IP dla poczty wychodzącej, albo czegoś w rodzaju adresu IP vip.

Zauważ, że nie wszystkie firmy, które posiadają opcję wykupienia indywidualnego adresu IP będą puszczać przez niego Twoją pocztę wychodzącą, dlatego najlepiej się dopytac.

 

 

No właśnie z tym chyba jest problem jeśli chodzi o ekonomiczny hosting www. Dlatego może bardziej realnym rozwiążaniem jest aby usługodawca sam pilnował aby SPAM nie był wysyłany z kont klientów (może ponakładać niskie limity wysyłanych e-maili dziennie) i sam sprawdzał co jakiś krótki odstęp czasu czy serwery pocztowej nie znajdują się na czarnych listach (w zasadzie to może zamówić sobie monitoring), a jeśli znajdzie się, to żeby sam czyścił listę bez mojej interwencji.

 

Jeszcze znalazłem coś takiego: http://www.zoho.com/mail/

Czy ktoś może korzystał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas od poniedziałku każdy serwer posiadający dedykowane ip będzie miał pocztę wychodzącą ze swojego ip. Każdy serwer www standardowy posiada dedykowane ip.

Na cpanelu to jeden tweak w konfiguracji. :D

 

 

Co do tematu.

Tzn samo monitorowanie nie wiele da, dodatkowo są RBLe gdzie usunięcie wpisów zostaje ręcznie zatwierdzanie, są takie z których wypisuje się płatnie. (O dziwo ludzie z nich korzystają)

Niskie limity też nic nie dadzą, gdyż jak już wspomniałem, zdarza się, że użytkownicy mający b. niskie limity puszczą prosto w honeypota w tym limicie.

Możesz też zainteresować się kontem u nas w firmie, we wcześniejszym poście wspomniałem już jak my radzimy sobie z tym problemem no i nie będziesz musiał wykupować dodatkowego adresu IP. ;)

Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@UP - ani nie chcę kogoś reklamować ani nie chcę kogoś obrażać, ale 2, 3 firmy z tego forum dbają o to.

Może dlatego, że nie mają aż tyle serwerów shared hosting co inni "wielcy"

Edytowano przez Syndrom (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@UP - ani nie chcę kogoś reklamować ani nie chcę kogoś obrażać, ale 2, 3 firmy z tego forum dbają o to.

Może dlatego, że nie mają aż tyle serwerów shared hosting co inni "wielcy"

Zareklamuj proszę!

(o ile faktycznie tak się dzieje i będzie się działo przez najblisze lata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zareklamuj proszę!

(o ile faktycznie tak się dzieje i będzie się działo przez najblisze lata)

 

 

Taką procedurę ma większość firm znajdujących się tu na forum, jak pisałem wyżej, my także pilnujemy takich rzeczy i stosujemy dość ostrą politykę antyspamową.

 

Możesz sprawdzić samodzielnie IP serwera na którym będzie Twoje konto: http://www.spamhaus.org/sbl/

Wystarczy poprosić o IP przyszłego operatora i już masz pewność.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

I jest źle zaprojektowany - nie nadaje się do użycia w shared hostingu - trzeba swoje rozwiązania wdrażać.

Tzn nie wiem jak się ten tweak sprawdza, całe moje szczęście nie mam cpanelu pod sobą na shared hostingu. ;) Więc go nie testowałem.

Jednak pozwoliłem sobie to zweryfikować, tak z ciekawości, w którym miejscu cpanel znów jest idiotyczny, ale tym razem niestety nic głupiego nie znalazłem. :(

Z jego opisu wynika, że automatycznie dodaje po prostu wpisy do /etc/mailhelo i /etc/mailips, zakładam, że robi to poprawnie, bo żadnej filozofii w tym działaniu nie ma, a nawet gdyby to można to zamknąć w prostym skrypcie basha, który będzie choćby co X czasu sprawdzał poprawność tych wpisów i je ewentualnie usuwał i dodawał, robota ze skryptem na 30 minut, jak się wie jak wyciągnąć dane z cpanelu.

 

No chyba, że mówimy o samej konfiguracji exima, ale ciężko to zrobić inaczej, no chyba, że ktoś sobie lubi życie utrudniać. Pomijam kwestię, że mając tam miliony wpisów wyciąganie pojedynczego nie było by szczególnie wydajne, ale bez przesady, nikt nie wrzuca milionów domen na jeden serwer.

 

W każdym razie z tego co widzę to standardowo konfiguracja cpanelu i tak próbuje szukać wpisów w plikach /etc/mailhelo /etc/mailips, co odpowiednio zmienia wartości w konfiguracji dla dyrektywy interface i helo_data, nie ma tam wpisanego w config smtp_active_hostname i ewentualnie smtp_banner korzystającego z IP ściągniętego z smtp_active_hostname zamiast primary, ale mimo wszystko u większości providerów powinno wystarcczyć interface i helo_data.

 

 

 

Taką procedurę ma większość firm znajdujących się tu na forum, jak pisałem wyżej, my także pilnujemy takich rzeczy i stosujemy dość ostrą politykę antyspamową.

 

Możesz sprawdzić samodzielnie IP serwera na którym będzie Twoje konto: http://www.spamhaus.org/sbl/

Wystarczy poprosić o IP przyszłego operatora i już masz pewność.

 

Lepiej skorzystać z jakiegoś multirbl np.:

http://multirbl.valli.org/

 

Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej ja polecę ci firmę którą bierzesz pod uwagę czyli https://www.netdc.pl/ jestem od ponad roku i problemów z mailami nie miałem. czy to vps czy zwykły www nie zauważyłem aby znajdował się na czarnej liście.

Dodatkowo masz do wyboru 3 IP więc jeśli nawet coś będzie nie tak to zmienisz sobie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@malu

Brak poprawnego smtp banera.

Automatyczna propagacja wymusza zmiany revdns i uzależnia je od domen klientów.


Ten tweak w stanie jaki jest nie działa poprawnie.


Same funkcje interface i helo_data są ok jesli chodzi o odczytywanie danych z plików bo tu nic nadzwyczajnego nie ma. Nawet funkcja perla do sprawdzania uida jest akceptowalna chociaż można to zrobić szybciej bez perla. Ale tweak nie nadaje się do używania jeśli nie masz swoich skryptów i swoich funkcji w konfiguracji. Mogłoby go nie być tak naprawdę bo nie działa ani w pełni, ani niezależnie od domen klienta i nie jest najwydajniejszy.


Uzywanie funkcji cpanela czy tweaków jest normalne i nie mam nic przeciwko jeśli działają poprawnie i zgodnie z oczekiwaniami. W tym przypadku niepełna funkcjonalność i sposób działania nie jest wystarczający i robimy swoje (tak jak i w innych przypadkach kiedy zachodzi konieczność - lepiej i szybciej zrobisz sam niż bys miał czekać na dewelopera panela).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Możesz sprawdzić samodzielnie IP serwera na którym będzie Twoje konto: http://www.spamhaus.org/sbl/

Wystarczy poprosić o IP przyszłego operatora i już masz pewność.

 

 

Mam pewność tylko na chwilę sprawdzania. Za chwilę może być już na czarnej liście, więc to rozwiązanie jest nieskuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, poważna firma będzie pilnowała tego. Oczywiście, jeśli będziesz szukać najtańszych rozwiązań lub tzw masówek, wtedy problem z usunięciem takiego IP może przysporzyć trochę kłopotu. Ale tak naprawdę to nigdy nie ma 100% pewności do czasu, aż nie weźmiesz swój własny serwer np VPS z nie współdzielonym IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@www.mzone-net.eu

Oferta może prawie OK, ale:

- umowa na prawie brytyjskim,

- brak możliwości podpisania pisemnej umowy ochrony powierzenia danych osobowych,

- niskie limity wykorzystania procesora, też nie za wysokie limity pamięci na 1 proces PHP (co może się odbić niekorzystanie przy korzystaniu z postawionej aplikacji typu CRM (np. SugarCRM, vTiger, epesi, itp.), aczkolwiek nie wypróbowywałem tego jeszcze, więc nie wiem jakie w praktyce to obciążenie może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@www.mzone-net.eu

Oferta może prawie OK, ale:

- umowa na prawie brytyjskim,

- brak możliwości podpisania pisemnej umowy ochrony powierzenia danych osobowych,

- niskie limity wykorzystania procesora, też nie za wysokie limity pamięci na 1 proces PHP (co może się odbić niekorzystanie przy korzystaniu z postawionej aplikacji typu CRM (np. SugarCRM, vTiger, epesi, itp.), aczkolwiek nie wypróbowywałem tego jeszcze, więc nie wiem jakie w praktyce to obciążenie może być.

 

Umowa w prawie brytyjskim, oczywiście, jesteśmy angielską firmą.

Nas obowiązuje angielki standard ochrony danych osobowych.

Limity są odpowiednie, po prostu zamów większy serwer.

 

Musisz wybrać, albo szukasz jakości, albo szukasz budżetówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukanie budżetów nie ma sensu, chociaż patrząc na ceny polskich hostingów to one są śmieszne.

Mam aktualnie 100 Gb transferu za 70 zł rocznie. Nie przesadzajcie z tymi oczekiwamiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj wypowiedź ostatniego usera przede mną - do tego się to odnosiło, a przecież tyczy się to również innych parametrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam IQ.pl to jedyna firma, z którą wytrzymałem dłużej niz rok. Profesjonalne podejście do klienta, dobre parametry, cena... jak zawsze mogła by być niższa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×