Skocz do zawartości
seomajster

[Szukam] Dedyk z administracją i Direcatmin

Polecane posty

Witam

 

Szukam dedyka z administracją. Na dedyku będzie zainstalowany w kilku kopiach pewien skrypt. Póki co skrypt jest zainstalowany na VPS, który został skonfigurowany gratis przez firmę w której mam VPS, działa od 45 dni bez interwencji admina więc od strony administracyjnej wymagania nie powinny być duże.

 

Co do dedyka:

i7 / Xeon e3, ewentualnie coś słabszego

8gb ram z możliwością upgrade do 16/32gb

hdd 2x 250gb (może być mniejszy) lub 2x mały ssd (40gb). Aktualnie skrypt zajmuje na serwerze według DA 120 mb.

Transferu praktycznie nie zużywam - 2.5 gb za 5 dni lipca na vps.

Directadmin

 

Co do administracji:

- odpowiednia konfiguracja dedyka oraz instalacja skryptu według wymagań.

- codzienna kopia zapasowa.

- w miarę szybka reakcja (24/7) jeżeli skrypt przestanie działać, zazwyczaj wysypuje się baza mysql.

- stała opłata miesięczna lub jednorazowa konfiguracja i pakiet X h pracy administratora do wykorzystania.

 

Lokalizacja: PL

 

Budżet:

300-500 brutto

 

Ewentualne oferty proszę na PW.

 

Edytowano przez seomajster (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zazwyczaj wysypuje się baza mysql" To problem po stronie aplikacji czy serwera?

Mój poziom wiedzy niestety nie pozwala na udzielenie jednoznacznej odpowiedzi. Problem występował dwukrotnie podczas padów serwera, które zauważyłem.

Edytowano przez seomajster (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej,

Zalukaj ofertę netdc.pl mają wszystko co potrzebujesz w przystępnej cenie :)

https://www.netdc.pl/serwery-dedykowane/oferta-z-directadmin

Jestem u nich od ponad roku i śmiało mogę polecić.

Myślałem o nich, miałem nawet już zamawiać, ale jak przeczytałem w dziale opinie jak szybko działa ich support to zmieniłem zdanie. Ty masz inne doświadczenia z ich supportem (kwestie administracyjne) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wariant M - https://www.ionic.pl/dedykowane_details.php - po kliknięciu w "Zamów" pojawi się opcja administracji wraz z ceną. Cena delikatnie przekracza budżet ale po kontakcie z nami myślę, że da się coś w tym temacie zdziałać :)

Edytowano przez mizax (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o nich, miałem nawet już zamawiać, ale jak przeczytałem w dziale opinie jak szybko działa ich support to zmieniłem zdanie. Ty masz inne doświadczenia z ich supportem (kwestie administracyjne) ?

 

Hej,

No ja ci powiem że kontakt mam z nimi doskonały sprawy administracyjne załatwiają mi z miejsca.

Jeśli zależy mi na naprawdę czymś szybkim do zrobienia to dzwonię i reakcja jest jeszcze szybsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój poziom wiedzy niestety nie pozwala na udzielenie jednoznacznej odpowiedzi.

 

Kto Ci administruje maszyną w tym momencie?

 

Czy Ty na pewno potrzebujesz serwer dedykowany pod ten skrypt?

 

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci administruje maszyną w tym momencie?

 

Czy Ty na pewno potrzebujesz serwer dedykowany pod ten skrypt?

 

VPS został skonfigurowany 45 dni temu przez dostawcę - instalacja i konfiguracja DA, instalacja skryptu (która zajmuje pewnie 10 minut). Od tego czasu żaden administrator tam nie zaglądał, dlatego administracja zapewne ograniczy się do konfiguracji serwera i interwencji jak coś się "wysypie".

 

Skrypt aktualnie zużywa około 1.5 gb ramu, będę go chciał uruchumić w 4-8 kopiach więc VPS raczej odpada. Poniżej zużycie VPS jakie aktualnie generuje jedna kopia skryptu, vps w v-net.pro, 2x CPU (i7), 2gb ram.

 

 

F4jouot.jpg

zyMDaAG.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS został skonfigurowany 45 dni temu przez dostawcę - instalacja i konfiguracja DA, instalacja skryptu (która zajmuje pewnie 10 minut). Od tego czasu żaden administrator tam nie zaglądał, dlatego administracja zapewne ograniczy się do konfiguracji serwera i interwencji jak coś się "wysypie".

 

Czy ty masz wykupioną dodatkowo opiekę administracyjną nad VPS-em że oczekujesz pełnej administracji?

 

Z jakiej oferty masz tego VPS-a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ty masz wykupioną dodatkowo opiekę administracyjną nad VPS-em że oczekujesz pełnej administracji?

 

Z jakiej oferty masz tego VPS-a?

Nie mam wykupionej opieki nad VPS. Po jednorazowej instalacji i konfiguracji panelu DA VPS działa bez opieki od 45 dni. VPS mam w v-net.pro (stara oferta).

 

Aktualnie potrzebuję opieki administracyjnej, bo nie mogę sobie pozwolić na to, że serwer nie będzie prawidłowo funkcjonował zbyt długo (6-12h) przez nieodpowiednią konfigurację serwera. Do tego mogę potrzebować pomocy w błahych sprawach - pomoc dla typowego lamera co chce mieć dedyk na linuxie, ale nie ma pojęcia gdzie co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wykupionej opieki nad VPS. Po jednorazowej instalacji i konfiguracji panelu DA VPS działa bez opieki od 45 dni. VPS mam w v-net.pro (stara oferta).

 

Zapewne masz serwer typu root czyli własna administracja, w takiej sytuacji administracja firmy zazwyczaj kończy się na pomocy kiedy coś jest nie tak po ich stronie. To że na serwerze działają poprawnie usługi przez 45 dni to świadczy tylko o poprawnej konfiguracji maszyny. Jeśli natomiast wysypuje Ci się baza to nie koniecznie jest to wina złej konfiguracji sprzętu ale zazwyczaj jest to wina źle działającego skryptu. Mam maszyny które obecnie działają bez przerwy ponad 100 dni bez restartu, a ten wykonuje tylko wtedy jak jest taka potrzeba. Zapewne znajdą się na tym forum ludzie którzy mają maszyny z dużo większym stażem.

 

V-Net.pro jest własnością firmy Ring. Sam mam u nich jedną maszynę i napiszę Ci że wiele razy udzielali mi pomocy w sprawach w których nie musieli i nigdy na odpowiedź nie musiałem czekać długo. Gdybyś napisał do nich zapewne nie został byś sam ze swoimi problemami.

 

Aktualnie potrzebuję opieki administracyjnej, bo nie mogę sobie pozwolić na to, że serwer nie będzie prawidłowo funkcjonował zbyt długo (6-12h) przez nieodpowiednią konfigurację serwera. Do tego mogę potrzebować pomocy w błahych sprawach - pomoc dla typowego lamera co chce mieć dedyk na linuxie, ale nie ma pojęcia gdzie co i jak :)

 

W takiej sytuacji to faktycznie powinieneś od razu brać usługę z pełna administracją. Tyle tylko że nie wiem czy znajdziesz w tej cenie taką maszynę jak szukasz z pełną administracją. Przeleć sobie po cennikach firm, wyślij kilka zapytań i zweryfikuj swój budżet jeszcze raz.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×