Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Kamillo

Czyszczenie bazy danych

Polecane posty

Gość Kamillo

Witam,

 

Mam kilka pytańsotyczące bazy danych. Czy czyszczenie danych z tabel

  • wp_options
  • wp_metapost
  • wp_ustermeta

Jest bezpieczne? Jak dane można tam czyścić? W wp_postmeta jest około 800 rekordów...

 

Inne pytanie to czy wp_terms, wp_term_relationships, wp_term_taxonomy dotyczy tagów?

 

cba.pl, wordpress

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pierwszej raczej nie polecam czyścić.

Co do pozostałych nie wiem. Ale po co chcesz to robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamillo

Z 9,6MB zrobiłem 1,1MB! Chociaż tych wyżej tabel nie ruszałem. Jak ktoś wie co można z nich usunąć niech pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wp_options - silnik WP, pluginy i szablony trzymają tam swoje dane...

 

wp_metapost - Wp trzyma tam nagłówki i różne informacje na temat postów/podstron itp. Dodatkowo wiele wtyczek np. seo przechowuje tam informacje o danej podstronie.

 

wp_usermeta - WP oraz pluginy przechowują tam dodatkowe informacje o użytkownikach. Jeśli masz plugin grup lub jakiś który posiada uprawnienia to tam znajdują się informacje o tym.

 

Tu masz pełne informacje: http://codex.wordpress.org/Database_Description

 

Jedna rada... Nie czyść, nie usuwaj baz gotowych systemów. Nic nie będzie lepiej działać, jedynie zaoszczędzisz parę MB a skrypt może po prosty się wysypać, teraz lub później. Moi klienci posiadają bazy które mają kilka GB. Wtedy można się martwić co z tym zrobić.

Edytowano przez PrecelusMaximus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

U mnie baza jest "troszeczkę" większa i serwer sobie radzi :)

 

SS:

baza_53b842d57a8aa.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamillo
Wybacz, z czego Ty chcesz odchudzać taką anorektyczną bazunię?

 

Z niepotrzebnych wpisów itp...

 

@PrecelusMaximus: Na taką odpowiedź właśnie czekałem. Z tych tabel nic nie kasowałem. Wyczyściłem dane tylko w wp_post oraz dane kilku wtyczek.

 

U mnie baza jest "troszeczkę" większa i serwer sobie radzi :)

 

Bo masz więcej danych. U mnie jest kilka podstron z samą treścią i kilkanaście wpisów z obrazkami :)

 

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z niepotrzebnych wpisów itp...

Jakich wpisów? Możesz po usuwać rewizje postów/stron, jeśli nie potrzebujesz. Marnujesz swój czas, naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamillo

Wpisy to to samo posty... a nawet bardziej byłbym za wpisami. To, że mogę usunąć rewizje to wiem i właśnie po ich usunięciu baza danch z 9,6MB zmalała do 6,6MB. Obecnie automatyczne zapisywanie wpisów usunąłem całkowicie. Czasu myślę, że też nie marnuje, bo na cba.pl są ograniczenia w przypadku wgrywania bazy danych (chyba do 10MB), więc w czasie awarii zawsze można przywrócić baze z pliku, jeśli jest mniejsza niż 10MB.

 

Temat można zamknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Powiem ci tak,

 

Nie baw się na razie w optymalizację bazy tylko najpierw wtyczki, skrypt, dodatki a baza na końcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×