Skocz do zawartości
jagon

Jquery - proszę o pomoc w stworzeniu warunku.

Polecane posty

Witajcie!

 

Potrzebna mi Wasza pomoc, sprawa jest prosta - lecz nie dla osoby która przed chwilą rozpoczęła przygodę z JS/Jquery:)

 

Poniżej zamieszczam link do mojego niewielkiego skryptu:

 

http://jsfiddle.net/aC5bV/23/

 

Potrzebuję stworzyć jeden warunek:

 

1. Po zjechaniu TYLKO z niebieskiego DIVa ma wykonać się funkcja... (czyli jeśli zjedziemy z obu Divów, funkcja nie zostanie wykonana)

 

Innymi słowy: instrukcja warunkowa sprawdza, czy nastapił zjazd tylko z jednego diva czy z obu.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mouseleave / mouseenter lub hover.

http://api.jquery.com/hover/ - w hoverze jest ten myk że najpierw deklarujesz co ma się stać gdy najdziesz, a później co ma się stać gdy zjedziesz. Troszkę inaczej niż hover w css. Ale jeśli używasz metody "on" użyj lepiej efektów na mousach, bezpieczniej.

 

Pamiętaj że jak zrobisz źle przecinki lub średniki to w starszych wersjach niż IE 8 cały twój kod będzie nie działać. Chrome i FF sobie poradzi, nawet warninga nie wywali. Na początku swojej przygody z jquery, gdy pisałem efekty dla stron a później testowałem je właśnie w IE w starszych wersjach nic nie działało. Czasem spędziłem nad tym 2 dni a wystarczyło owe duperele poprawić. Lepiej być świadomy problemu na początku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Jednak w dalszym ciągu interesują mnie rozwiązania "IF". Tak jak w PHP można określić co ma zrobić skrypt, nadając mu określony warunek, tak i w tym przypadku skrypt musi wiedzieć, że niebieski DIV został wyłączony (zjazd), a czerwony nie. To niezmiernie istotne.

 

Dla przykładu...

 

(if $blue == 'OFF' && $red == 'ON')

{

echo "Działa:)";

}

 

coś w tym rodzaju, przełożone na Jquery...

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu użyć hovera w jquery z tym, że w drugiej części (to zjazd z hovera) wrzucić hover z czerwonego i jeśli jest na czerownym po zjezdzie z niebieskiego to coś wykonać? Tylko to mi przyszło do głowy jak na razie.

Tak w kodzie powinno być:

$( "niebieski" ).hover(
	function() {
		// cos dla picu
	}, function() {
		// jesli zjechalismy z niebieskiego to sprawdzmy czy jestesmy na czerwonym, czyli kolejny hover
		$( "czerwony" ).hover(
			function() {
				// wykonajmy nasze operacje
			}, function() {
				// zjechaliśmy z czerwonego.
			}
		);
	}
);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×