Skocz do zawartości
JuniorJPDJ

VPS pod CS:GO i www

Polecane posty

@ViPower mam rozumiec ze kody znizkowe dotycza tylko pierwszej platnosci tak?

no i moglby mi ktos powiedziec jaka jest roznica wydajnosci miedzy openvz a kvm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaka jest roznica wydajnosci miedzy openvz a kvm

 

 

Wyobraź sobie, że VPS to taki pociąg. Na OpenVZ w pociągu nie ma przedziałów i limitów miejsc, więc ilość pasażerów w tym wypadku jest teoretycznie nieograniczona, tym samym cały skład może być mocno przeciążony i wolno jechać.

 

Tymczasem w KVM jest inaczej, każdy przedział pociągu ma określoną ilość miejsc i pociąg zabierze tylko taką ilość ludzi ile masz miejsc siedzących. Ponadto każdy przedział możesz sobie dowolnie przebudowywać.

 

KVM zawsze będzie wydajniejsze, ale też jest trochę droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mzone jeśli już tak wchodzi w temat wydajności KVM. To wytłumacz mi coś takiego:

Maszynę 4rdzenie a na niej 3VPS KVM po 1vcore... wszystkie wykorzystują po 100% swojego rdzenia. Ale potrzebny jest +2 rdzenie na jednym z serwerów wiec co w tym wypadki? KVM na to pozwoli w jaki sposób. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Wyobraź sobie, że VPS to taki pociąg. Na OpenVZ w pociągu nie ma przedziałów i limitów miejsc, więc ilość pasażerów w tym wypadku jest teoretycznie nieograniczona, tym samym cały skład może być mocno przeciążony i wolno jechać.

 

Tymczasem w KVM jest inaczej, każdy przedział pociągu ma określoną ilość miejsc i pociąg zabierze tylko taką ilość ludzi ile masz miejsc siedzących. Ponadto każdy przedział możesz sobie dowolnie przebudowywać.

 

KVM zawsze będzie wydajniejsze, ale też jest trochę droższe.

Nie wiecie do sprzedajecie? ;)

 

Tak poważnie to openVZ jest wirtualizacją wysokiego poziomu (kontenerową), która wszystko realizuje stricte software'owo na poziomie jądra systemu operacyjnego.

Każdy kontener współdzieli jądro z serwerem matką. W tym przypadku overselling dotyczy CPU, RAM, HDD. Eumulowane jest tutaj środowisko Linuxowe.

 

KVM jest wirtualizacją niskiego poziomu, opierającą się na specjalnych instrukcjach w procesorach. Tutaj emulowany jest "cały wirtualny komputer". Overselling dotyczy tutaj CPU, RAM.

 

Co więcej overselling na KVM może skończyć się dużo gorzej, aniżeli w przypadku openVZ, gdyż maszyna matka może zacząć zachowywać się niestabilnie.

 

 

@JuniorJPDJ

Promocja vipower.pl dotyczy płatności jednorazowej na okres miesiąca, kwartału lub pół roku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za roznice w openVZ i KVM, właśnie o to mi chodziło.

Więcej powiedział mi malu, ale mzone tez mi coś powiedziało ;)

Czyli openVZ to taki chroot z limitami? Dobrze rozumiem?

A KVM to wiem ze to qemu na tej całej wirtualizacji sprzętowej intela/amd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U większości firm Twój serwer będzie pracował stabilniej na KVM : )

Sprawdź ofertę vpsów w MintsHost, oczywiście KVM, bo OpenVZ w tej firmie nie nada się na serwer GO : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie męczę testowy openvz 3rdzenie z WebH.

Przy 5 osobach strzelających i gadających użycie cpu nie wzrasta ponad 25%

Dosyć stabilnie i ładnie chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×