Skocz do zawartości
10wredny

Gdzie najlepiej zarezerwować domeny/stworzyć stronę WWW

Polecane posty

Hmm, mam wrażenie, że się nie zrozumieliśmy. Ale pokoleji, czy za 30zl/m-c będę miał w Polsce nielimitowany transfer i dysk?

 

Z waszych wypowiedzi wynika, że nie specjalnie, a więc musimy jeszcze poczekać aż w Polsce przyjdzie czas na takie usługi.

 

Problem w tym, że transfer i pojemność konta to powinna być ostatnia rzecz jaką mam sobie zawracać głowę kupując hosting. To tak jak kupując telefon miałbym się zastanawiać czy będę miał możliwość wysyłać SMS.

 

Na "zachodzie" na szybko mogę wymienić dwa serwisy w cenie tych 30zl, które dają nielimitowany transfer i dysk.

 

Nikt tam nikogo nie wywala za to, że potrzebuje duuuużo przestrzeni albo zjada dużo transferu. Oczywiście jak ktoś z shared hosting robi sobie repozytorium dla filmów HD(mam na myśli tych legalnych) z wesela dla całej wsi albo traktuje to jak własnego dropboxa to o czym my mówimy? To nie ten produkt, nie takie jest jego przeznaczenie.

 

Albo z drugiej strony, ludzie myślą, że na basic SH pociągną drugi Onet... Ech...

 

 

Pozdrawiam

T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...wróć, jak masz jakąś byle koślawą stronę gdzie te filmy z wesela (legalne) stanowią integralną jej cześć to tego Ci też nie wywalą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Hmm, mam wrażenie, że się nie zrozumieliśmy. Ale pokoleji, czy za 30zl/m-c będę miał w Polsce nielimitowany transfer i dysk?

 

Z waszych wypowiedzi wynika, że nie specjalnie, a więc musimy jeszcze poczekać aż w Polsce przyjdzie czas na takie usługi.

 

Problem w tym, że transfer i pojemność konta to powinna być ostatnia rzecz jaką mam sobie zawracać głowę kupując hosting. To tak jak kupując telefon miałbym się zastanawiać czy będę miał możliwość wysyłać SMS.

 

Na "zachodzie" na szybko mogę wymienić dwa serwisy w cenie tych 30zl, które dają nielimitowany transfer i dysk.

 

Nikt tam nikogo nie wywala za to, że potrzebuje duuuużo przestrzeni albo zjada dużo transferu. Oczywiście jak ktoś z shared hosting robi sobie repozytorium dla filmów HD(mam na myśli tych legalnych) z wesela dla całej wsi albo traktuje to jak własnego dropboxa to o czym my mówimy? To nie ten produkt, nie takie jest jego przeznaczenie.

 

Albo z drugiej strony, ludzie myślą, że na basic SH pociągną drugi Onet... Ech...

 

 

Pozdrawiam

T

 

 

Wrzuć tam 10TB plików i na innym serwerze zacznij je pobierać wysysając łącze i transfer. Zobaczymy czas reakcji supportu.

 

Możesz mi ewentualnie dać link do kupienia dysku fizycznie który nie ma limitu pojemności. Tyle rzeczy ściągam na PC to taki dysk zamiast 80GB przyda się.

 

Co do Onet-u to chyba nie masz pojęcia o czym mówisz. Pewnie jeszcze cała grupa onet.pl chodzi na najtańszym pakiecie takiego serwera i zużywa 1-2 % cpu. A ta cała ich serwerownia pewnie stoi i się nudzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wrzuć tam 10TB plików i na innym serwerze zacznij je pobierać wysysając łącze i transfer. Zobaczymy czas reakcji supportu.

 

Możesz mi ewentualnie dać link do kupienia dysku fizycznie który nie ma limitu pojemności. Tyle rzeczy ściągam na PC to taki dysk zamiast 80GB przyda się.

 

Co do Onet-u to chyba nie masz pojęcia o czym mówisz. Pewnie jeszcze cała grupa onet.pl chodzi na najtańszym pakiecie takiego serwera i zużywa 1-2 % cpu. A ta cała ich serwerownia pewnie stoi i się nudzi...

 

Kamikadze:

 

Odnośnie pierwszej części Twojej odpowiedzi:

 

Tak jak napisałem wcześniej możesz na swój nielimitowany shared hosting wrzucić 100TB i tego nikt Ci nie zablokuje - dobra nie mogę ręczyć za wszystkie firmy, ale ta w której ja pracuje na pewno tego nie zrobi - Oczywiście pod warunkiem, że przeczytasz regulamin i np. nie zrobisz ze swojego konta repozytorium dla innego serwera...

 

Druga część

Ech...

- z banku jak wszyscy zaczynają wyciągać swoje pieniądze to taki bank bankrutuje.

- jak wszyscy ściągają w Twojej okolicy co się da i ile się da to na pewno nie ma to wpływu na Twoje łącze? Szczęściarz.

- z firmami hostingowymi jest trochę lepiej, bo teoretycznie mogą dostawiać szafy bez końca, prawda? ;-)

 

 

Trzecia część

A tego to mimo szczerych chęci nie rozumiem? To jest ironia? W odpowiedzi na moją ironię? Taka mała incepcja nam wyszła ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej możesz na swój nielimitowany shared hosting wrzucić 100TB i tego nikt Ci nie zablokuje - dobra nie mogę ręczyć za wszystkie firmy, ale ta w której ja pracuje

Ta? Daj linka do Waszej oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze z brzegu z nielimitowanymi pakietami za mniej niż 30zł/m-c:

 

http://www.bluehost.com/

http://www.godaddy.com/

http://www.hostgator.com/

http://www.ipage.com/

 

Nawet taki weteran, który pamięta jeszcze czasy napoleońskie coś ma:

 

http://www.networksolutions.com/

 

300GB w basic to jak nielimitowany ;-)

 

 

Podawać dalej czy Google wystarczy?

 

Pozdrawiam

T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, do tej Twojej firmy. Ja wiem, że oni piszą unlimited, ale jak na któregokolwiek z tych hostów nawet spróbujesz wrzucić 100TB, to szybko się okaże, że jednak nie jest unlimited.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mojej, tylko w tej w której pracuje drobna ale jednak różnica. ;-)

 

...no i przecież wymieniłem.

 

Po za tym, ja się handlem nie zajmuje i nie po to zarejestrowałem się na tym forum, żeby agitować mojego pracodawcę.

 

 

W ogóle z 10TB zrobiło się 100TB, no ale sam podniosłem stawkę heh. Trzymając się tych 10TB, tego Wam nikt na pewno nie zablokuje pod warunkiem, że nie łamiecie regulaminu...

 

 

Jednak nie dało mi to spokoju i z czysto matematycznych powodów policzyłem gdzie jest koniec Internetu, znaczy limit shared hostingów.

 

Na większości z nich wielkość pojedynczego pliku jaki można wrzucić na serwer to 64MB. Taki shared hosting zazwyczaj ma limit 250 000 plików na konto, co daje nam trochę ponad 15TB. Bang! Tu macie swój limit. Jak dla mnie to ta liczba jest jak "nielimit". Weź tego backup zrób... ;-)

 

Pamiętajcie proszę, że mówimy o hostingu współdzielonym...

 

Pozdrawiam

T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich wymienionych jak kupisz pakiet z nielimitowanym transferem i pojemnością to będziesz miał nielimitowany transfer i tak jak napisałem wyżej teoretyczny limit 15TB pojemności z racji tego, że mozesz wgrać na serwer tylko 250.000 pojedynczych plików.

 

Na zachodzie limity pojemności i transferu praktycznie nikogo nie interesują. Problem zacznie sie wtedy gdy regularnie będziesz miał 30-50tys UU miesięcznie wtedy każda szanująca się i Ciebie(klienta) firma zaproponuje Ci pakiet dedykowany na Twoje potrzeby a nie hosting współdzielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jednak nie dało mi to spokoju i z czysto matematycznych powodów policzyłem gdzie jest koniec Internetu, znaczy limit shared hostingów.

 

Na większości z nich wielkość pojedynczego pliku jaki można wrzucić na serwer to 64MB. Taki shared hosting zazwyczaj ma limit 250 000 plików na konto, co daje nam trochę ponad 15TB. Bang! Tu macie swój limit. Jak dla mnie to ta liczba jest jak "nielimit". Weź tego backup zrób... ;-)

 

Pamiętajcie proszę, że mówimy o hostingu współdzielonym...

 

Pozdrawiam

T

 

Ale nolimit != limit 15TB, nolimit == !

 

A jak chcę 16TB to mój "nołlimit" się skończył. I teraz wracamy do mojego pierwszego posta że KAŻDA firma z NoLimit wyrzuci Cię przy większej ilości / wielkości plików.

 

Wybacz no ale za 30zł jakim cudem chcesz utrzymać koszty powiedzmy dysków 4TB (powiedzmy raid 10, partycja /home powiedzmy 15TB co daje nam 8 dysków?), każdy dysk ma swój koszt, koszt macierzy, koszt łącza, koszt prądu, koszt admina, koszt prowadzenia firmy, koszt supportu.

 

Jak mi rozpiszesz biznes plan gdzie utrzyma się to za 30zł / mc od klienta i wytrzasnę z tych 30zł na to wszystko to dostaniesz nobla za najlepszego ekonomistę świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spindritf, employee letter potrzebujesz? :-)

 

A tak serio, to ja Was dalej nie rozumiem.

 

Dyskusja była nt czy są konta bez limitu pojemności/transferu, tak? Nie rozmawialiśmy o innych oczywistych limitach. Dalej przypominam, że mówimy o hostingu współdzielonym, do 30zl/m-c.

 

Na Niemieckich autostradach też nie bylo(dalej nie ma?) limitów prędkości, a że jadę zapchanym autobusem 100km/h to mam się złościć na drogowców że mnie oszukali bo jednak mam jakiś limit, którego nie przeskoczę czy po prostu kupuje sobie Ferrari? :-)

 

Kamikadze, ok można się czepiać tego, że używają słowa nielimitowany, ach ci marketingowcy, no ale jak dla kogoś 15TB na hostingu współdzielonym to poważne "fopa" to ja już nie mam pytań.

 

Pozdrawiam

T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja była nt czy są konta bez limitu pojemności/transferu, tak? Nie rozmawialiśmy o innych oczywistych limitach. Dalej przypominam, że mówimy o hostingu współdzielonym, do 30zl/m-c.

Nie ma.

 

Pokaz mi takie - tylko nie to, co pisza sobie firmy na stronach, ale dowod na posiadanie/istnienie takowego konta do 30 zlotych miesiecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś wolne 15TB? Zaraz przetestujemy. Albo chociaż 1TB to sie zrobi Copy Paste inc. Tylko cieżko będzie bez łamania regulaminu. Przypominam, że konto nie może pełnić funkcji repozytorium.

 

Jeśli się znajdzie osoba z taką ilością danych to proszę na PW.

 

Pozdrawiam

T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie limity pojemności i transferu praktycznie nikogo nie interesują.

 

Chyba tylko na Twoim zachodzie, który jeszcze zapewne nazywa się dziki zachód i występuje w nim Lucky Luke.

 

Bo na zachodzie gdzie mieszkam, nie ma firmy od hostingu, ba nawet nie ma firmy od netu która sprzedawałaby net Unlimited, bez klauzury "fair usage policy".

Oczywiście jak ktoś raz na jakiś czas przeciągnie kilkadziesiąt czy kilkaset giga to w żadnej firmie się nikt nie doczepi, ale jak łącze 24/24 będzie maksymalnie wysycane, to albo limicik na prędkość albo do widzenia.

 

Odnośnie wielkości dysków i ofert nielimitowanego miejsca na nich to uśmiałem się jak nigdy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech jak dla mnie ta rozmowa popłynęła i można by ją zakończyć bo dawno nie na temat się zrobiło.

 

Reasumując, jak ktoś szuka przestrzeni i spokoju z transferem to widać musi szukać na tym znienawidzonym zachodzie. :-)

 

Teoretyczny limit pojemności już mamy. 15TB. Na upartego można by policzyć teoretyczny limit transferu, bo przy 30-50tys UU każdy shared hosting dostanie zadyszki. Chociaż tu będzie cieżko policzyć bo 5 UU może wyssać te 5GB tak samo jak tych 500 UU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie widzę problemu wybrać sobie zwykły ograniczony hosting po dobrej kalkulacji projektu. Przecież to nie jest trudne wywnioskować po prostych statystykach ile dysku potrzebuję i transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja serwery trzymam przeważnie w hekko dla małych stronek. Wszystko działa bez większych problemów, a sprawdziłem już kilka tanich hostów. Nie mówię, że jest idealnie, ale do moich skromnych potrzeb wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×