Skocz do zawartości
???

Jakie radio samochodowe?

Polecane posty

Witam, Pany poszukuję jakiegoś radia samochodowego, mój cel aby było tanie a w miarę wydajne i z USB.

 

Obecnie znalazłem z tańszych:

 

http://allegro.pl/radio-samochodowe-dalco-0290-usb-sd-mp3-rca-aux-i4326167477.html

 

http://allegro.pl/radio-samochodowe-dalco-dl-115-usb-sd-mmc-mp3-rca-i4344168685.html

 

Ogólnie się nie znam za bardzo na radiach, wiem że pioneera,JVC są dobre ale drogie ;/ może coś mi polecicie w kwocie 100zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak radio może być wydajne? Wydajnie ma wchłaniać pendrive? :)

Po radiu za 100zł cudów nie oczekuj, zawsze możesz się przejść po media markt, saturnach itp i zobaczyć jak te radia sie spisują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory źle napisałem :D w sensie odtwarzanie muzyki żeby było w miarę dobrej jakości.

 

Okey dzięki za radę, a może ktoś z forum mi coś jeszcze poleci a może sami macie coś używanego na sell?

Edytowano przez ??? (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samo radio nie wszystko by spełnić wymagania odnośnie dobrej muzyki w aucie. Należy posiadać dobrej jakości głośniki, kable, i dobrze wytłumiony samochód. Co do radia to musi posiadać dobry przetwornik muzyczny, analogowo-cyfrowy (DAC) oraz posiadać odpowiednie końcówki na wyjściu. Takie radia nie kosztują przysłowiową stówkę tylko trzeba zapłacić więcej. W tanich radiach zazwyczaj są montowane bardzo niskiej klasy przetworniki, przez co nawet przy dobrych głośnikach muzyka brzmi jak ze sracza.

Firmy na które warto zwrócić uwagę i które montują w tańszych modelach dobre przetworniki:

  • Alpine
  • Blaupunkt
  • Clarion
  • JVC
  • Kenwood
  • Pioneer
  • Sony

Jak dobrze poszukasz za niecałe 2 stówki znajdziesz coś co będzie "w miarę dobrze grać" tych właśnie firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Brat kiedyś kupił w stonce radio Denver, po roku czy dwóch przestało działać USB i czytnik karty, ale radio bardzo dobrej jakości. Teraz mi służy jako wzmacniacz do kompa + CD mp3 :)

 

Ale ty celuj w coś markowego.

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj lepiej używanego radia, ale dobrej firmy, np. Sony, Alpine czy Pioneer.

Jeżeli upierasz się na coś taniego, niegłupie są radia firmy Peiying. Miałem kiedyś i grało nie najgorzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@Msc32 gratuluję zakupu chyba najbardziej trwałego samochodu. Nie wiem jak wersja F, ale 323 u nas śmigała aż miło.

 

Niestety jednego dzwona nie wytrzymała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omijaj radia DALCO szerokim łukiem, nawet nie ze względu na słabą jakość.

Raz kupiłem takie radio i nadzwyczaj często siadał mi akumulator. Czasami wyjęcie panelu nie gwarantowało stopu poboru prądu przez radio (głośniki nie grały ale prąd ciągnęło).

Obecnie mam używane radio JVC które bije na głowę te 100zł radyjka jakością, fakt, nie mam mp3, pen driva ale akumulator przynajmniej działa jak powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Msc32 gratuluję zakupu chyba najbardziej trwałego samochodu. Nie wiem jak wersja F, ale 323 u nas śmigała aż miło.

 

Niestety jednego dzwona nie wytrzymała :)

 

 

A dzięki dzięki :)

 

Ale faktyczni jest to niesamowicie trwała maszyna. Zrobiłem nią już około 50 tys km a wymieniam jedynie tylko te eksploatacyjne części :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie radia z wyższej półki moglibyście polecić? Muszą mieć CD, mp3, wyjście USB i inne tego typu, pasujące do starej toyoty z 2din, cena do 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do 1000 to nie wiem, ale szukając do 500 wybrałem jakieś alpine za coś koło 400. Wcześniej miałem starego pioneera - po zmianie radia wsiadam do samochodu, włączam i.. czuję bardzo dużą róznicę, na plus oczywiście. jestem zachwycony alpinem - może coś z ich stajni tylko wyższej półki i 2din?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×