Skocz do zawartości
LeoJohnson

VPS pod .NET -Ile RAM, CPU itp

Polecane posty

Witam

 

Szukam hostingu pod (narazie) hobbystyczno developerskie projekty w asp.net mvc.

W necie pojawiają sie vps z zainstalowanym Windows Server od 512M RAM (np Biznes-Host.pl). Troche mnie to dziwi, aczkolwiek patrzę przez pryzmat użytkownika desktop Windows, gdzie na takiej konfiguracji nie zadziała absolutnie nic. Może z maszynką pod hosting sprawy mają się inaczej.

Moje pytanie - zdając się na wasze subiektywne opiinie - od jakiej maszyny jest wogóle sens sie zabierać za zabawę w VPS z Windows? Parametry aplikacji: max 20 osób naraz połączonych, request taki get powiedzy max co 10 sekund. Pewnie rzadziej, bo większość przez SignalR - to będzie prosta gra internetowa. Przyjmijmy że poker. Prosta zawartość - bez obrazków czy filmów. Do tego SignalR jak wspomniałem, troche AJAX, troche danych pamiętanych w obiekcie międzysesyjnym Application. Baza nie musi być MSSQL(może być coś lekkiego) i nie będzie ani ogromna ilościowo ani w powiązania. Moze opowiedzią na moje pytanie o taki 'słaby' vps jest windows server 2008? Może dla tego serwera to jako tako chodzi? Przyznam, że nie pamiętam już jakie były standardy sprzętowe 6 lat temu.

 

Mile widziane wszelkie opinie, własne doświadczenia również na przykładzie projektów niepodobnych do mojego.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety - to jest problem Windowsa. Raz że pamięciożerny, powolny to jeszcze musisz za niego płacić. Minimalne wymagania Windows Server 2008 to 512 MB RAM - więc na takiej pamięci nie poszalejesz. Dla porównania - Debian Minimal pójdzie już na 64 MB - więc widać skalę rozrzutności firmy MS.

Wiem że ta rada może być dla Ciebie trudna do zaakceptowania - ale polecam Ci do takich rzeczy platformy opensourcowe. Obecnie jest mnóstwo środowisk całkowicie darmowych i oferujących bardzo szybki development: Java, Ruby, Grails, Python, NodeJS. Jeżeli Twój projekt jest dopiero w fazie planowania - to polecam Ci przejście na otwarte technologie. Krzywa ich nauki jest naprawdę szybka - więc warto poświęcić te 1-2 m-ce - to wystarczy na początek - a w przyszłości zwróci się z nawiązką. Tym bardziej że już jesteś programistą .NET (tak wnioskuję) - więc przyswojenie kolejnego środowiska będzie w miarę łatwe. W/w platformy bez problemu postawisz na VPSie z 1 GB RAM na linuxie - który możesz już mieć za 25 zł/m-c.

Obejrzyj sobie krótki filmik - Twórcy Ruby-iego nt. różnic w filozofiach: MS vs OpenSource

 

Edytowano przez ritchey (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To po co ci w ogóle vps do takiej zabawy, toż to zwykły hosting na webio starczy.

 

Nie słuchaj jakiś bez sensu porad o zmianie platformy od osób co o niej nie mają żadnego pojęcia, a się wypowiadają.

 

Po za tym asp.net jest open source, także zwykły hosting shared na webio ci starczy na razie, należy pamiętać, że asp.net ma domyślnie zdecydowanie większe możliwości niż choćby php toteż shared hosting jest nieco droższy.

 

A jeżeli nadal potrzebujesz vps to ja bym poczekał na twoim miejscu, bo jakoś na jesieni m$ sprowadza asp.net na linuksa, nazywa się to asp.net vNext i chyba już można pobrać jakąś wersję testową, także win server, skądinąd bardzo dobry system, nie będzie już potrzebny.

 

Dodam też, że może i vps z win serwer jest droższy, ale odpala wszystko, nie porównuj jego wymagań co do RAM z wymaganiami windowsa dla zwykłego użytkownika, win serwer radzi sobie o wiele lepiej, a i też technologia asp z tych najbardziej znanych jest wydajniejsza od php.

 

Oczywiście są inne technologie, jasne, tylko, że jakoś nie na miejscu jest według mnie proponować komuś zmianę technologii, pytałeś o serwer, więc ci opisałem jakie są najlepsze możliwości na teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×