Skocz do zawartości
steven_seagal

Dotacje z UP

Polecane posty

Cześć, mam pytanie otóż jak wyglada dotacje z UP dla osoby w sumie dość młodej.

Co prawda w dalszym ciagu uczę się (Szkoła policealna) i nie wiem czy moge się ubiegać generalnie jakie są warunki przyznania i czy mogą mi w X rejonie nie przyznać dotacji na działalność np w internecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby otrzymać taką dotację nie możesz się uczyć, musisz być zarejestrowany jako bezrobotny w urzędzie pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dofinansowania z EFS, którego wysokość wynosi do 6 średnich pensji miesięcznych, możesz się uczyć, ale w grę wchodzi tylko tryb niestacjonarny (i jak domniemam - w trybie zwyczajnym także uczelnie prywatne). Na pewno nie wolno być zatrudnionym w okresie 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku, a także odrzucić żadnej propozycji zatrudnienia z UP.

Co do kwestii samego zarejestrowania się jako bezrobotny - można to zrobić nawet w dniu złożenia wniosku (przynajmniej u mnie nie robili problemów).

 

Warunki przyznania dotacji są uzależnione od "widzimisię" starostwa powiatowego, stąd podaj jakieś szczegóły, a będziemy mogli powiedzieć więcej.

Dotacja na działanie w Sieci może nie zostać przyznana - o przyznaniu decydują zawsze cztery warunki:

- kolejność zgłoszeń,

- "siła" wniosku, tzn. posiadanie udokumentowanego wykształcenia/doświadczenia w obszarze, w którym chcesz działać,

- ilość wolnych środków do rozdysponowania (każdy UP otrzymuje roczną pulę),

- konieczność realizcji określonego planu, np. ustalono, że w danym roku 80% puli zostanie przeznaczone na branżę handlową.

 

Kolejność nieprzypadkowa.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być przede wszystkim bezrobotnym. W różnych UP różnie to wygląda - ale zwykle najwięcej pieniędzy na walkę z bezrobociem mają na początku każdego roku budżetowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez bezrobocia nie dostanie się dotacji. Ale wystarczy podać im dobry pomysł nawet na jednoosobowy biznes i dostaniesz pieniądze. Mój znajomy dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×