Skocz do zawartości
robson345

Serwer tower do małej firmy

Polecane posty

Poszukuje serwera do małej firmy typu tower, ale nie do końca wiem na co się zdecydować, a może ktoś podrzuci lepszą i ciekawszą maszynę. A może ktoś ma linka do strony z konfiguratorem?

Serwer będzie miał przeznaczenie typowe pod www i wszystkim co jest z tym związane. Kwota jaka jest przeznaczona to + - 2 tys. pln bez dysków. Jednakże w przyszłości mogą tam zostać uruchomione inne usługi dlatego lepiej by był zapas mocy.

 

Wymagania odnośnie maszyny:

  • Procesor: z min. 2 rdzeniami najlepiej Intela ale nie koniecznie;
  • Ram: obsługiwane do 16giga, na dzień dobry 4giga wystarczy;
  • Porty: 2x gigabit, niezbędne;
  • Funkcja hot swap lub jak kto woli hot plug mile widziana;
  • Dobry i wydajny kontroler dla dysków i dla sieci;
  • Raid: 0,1,5,10;
  • W miarę oszczędny ale bez przesady.

 

Do tego poszukuje UPS przeznaczenie utrzymanie serwera plus modem, więc wymagane jedno normalne gniazdo. By był w stanie przy konsumpcji 100W utrzymać maszynę i modem do 30 minut. Jednakże nie wiem jak to wygląda cenowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z IBMa w takich pieniądzach można pomyśleć o x3100 M4 lub x3100 M5

 

Ten model mieści się w twoim budżecie. 2582K9G

 

Na starcie dostajesz 4GB Ramu. 3 sloty pozostają wolne. Maksymalnie przy kościach 8GB możesz rozbudować do 32GB RAMu. Przy 4GB do 16GB.

Procesor Xeon E3-1220v2 4C, 3.1GHz 8MB. W razie potrzeby możesz dokupić drugi procesor do zestawu.

Dysk twardy 1 x 500GB 7,2K SAS.

Storage możesz przy 3,5" dyskach rozbudować maksymalnie do 16TB korzystajac z dysków 4TB.

Jeżeli chciałbyś dokupić kolejne 500GB to: 39M4517

Hot swap jest obsługiwany.

Wbudowany kontroler ServeRAID-C100, pozwala na budowanie raidów 1, 0 i 10.

Można dołożyć kontroler ServeRAID M5014 cena w granicach 500 złotych netto, który dodatkowo ma możliwość obsługi raidów 5 i 50.

Posiada 2x gigabit, 1 port jest współdzielony z IMM.

 

Ups który spokojnie wytrzyma 30 minut na obciażeniu 100W: SMT750I

Myślac przyszłościowo lepiej pomyśleć o mocniejszym, który wytrzyma 30 minut, przy obciazeniu 350W: SMX750I

 

Edytowano przez Julian (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info przemon i Julian.

 

Ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja z instalacją systemów innych niż rekomendowane przez hp na HP ProLiant ML310e Gen8. Chodzi mi o Debiana czy nie będzie żadnych zgrzytów z Matrixem i jak to później wygląda od strony gwarancji przy zastosowaniu innego systemu niż rekomendowany?

 

Ups który spokojnie wytrzyma 30 minut na obciażeniu 100W: SMT750I

Myślac przyszłościowo lepiej pomyśleć o mocniejszym, który wytrzyma 30 minut, przy obciazeniu 350W: SMX750I

 

 

Czy wszystkie UPS-y mają taki wysoki poziom hałasu? 40dB czy 55dB to dość głośno jak na warunki biurowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie tam jakiś egzotyczny Broadcom, a pewnie będzie, to będziesz musiał przy instalacji dorzucić stery na pendraku. Co masz na myśli z tą gwarancją?

 

Wentylatorki odpalą, to troche szumią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając na szybko warunki licencji, nie pamiętam już której firmy była mała wzmianka odnośnie systemów. Możliwymi problemami związanymi z używaniem innych systemów niż wskazane i respektowaniem gwarancji. Było to dość dziwnie napisane i nie chciało mi się zagłębiać w temat, a możliwe też że coś źle zrozumiałem stąd moje pytanie.

 

Zastanawiam się też nad zakupem przedłużeniem samej gwarancji oraz jej warunków. Jest możliwość wykupienia dodatkowego pakietu który to daje możliwość wymiany podzespołów w razie awarii w tym samym dniu w ciągu kilku godzin lub następnego dnia. Teraz pytanie czy ktoś kiedyś z takich rzeczy korzystał i jak to jest w praktyce? I czy po prostu nie taniej wykupić podzespoły do przodu?

 

 

Wentylatorki odpalą, to troche szumią.

 

Czyli co, wpakować to wszystko w szafę? Czy może da się znaleźć dobrego cichego UPS-a za przyzwoite pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HP ma sprawny support NBD. Kiedyś zgłaszałem u nas G7, technik był następnego dnia (z praktycznie następnym serwerem w częściach w bagażniku).

Tak samo Dell, mam do swoich maszyn pro-support i dają rade. Jakoś nie zauażyłem, ani u jednych, ani u drugich, żeby robili jakiś problem co do systemu.

Także jak weźmiesz NBD, to nie widzę sensu trzymania czegoś na zapas. No chyba, że potrzebujesz mieć sprawną maszyne na zaraz, to wykupujesz support critical.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Miłosz za informacje. Różnica w 5 letnim pakiecie z czasem reakcji 4h a dowiezieniem gratów następnego dnia to niecałe 50 euro dlatego skuszę się na ten najlepszy pakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×