Skocz do zawartości
Savek

VPS do serwera gier

Polecane posty

Witam, potrzebuję zakupić VPS do serwera gry. Gra nazywa się TeeWorlds i nie zużywa dużo zasobów. U obecnego dostawcy, przy 6 zapełnionych serwerach ( 16 slotów maks), zużycie ramu może sięga 200mb, nie więcej. Zużycie CPU też jest małe, transfer miesięczny może 5 gb (zależy jakie mapy są ściągane :) ).

Jednakże dużym problemem są lagi, dokładnie chodzi o częste skoki pingu, na które gracze bardzo często narzekają, praktycznie nie ma godziny aby nie było lagów, sam je także odczuwam. Przez to gracze odchodzą i jak wiadomo mają złą opinie na temat serwerów ;).

 

I tu pytanie do was, czy możecie mi zaproponować odpowiedni hosting VPS? Kwota do 30zł, najlpiej jak by lokalizacja była w niemczech ( stamtąd najwięcej graczy mam) lub francji, bo jest myślę dobra lokalizacją w Europie.

 

Dziękuje z góry :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem wymieniać nazwy, jednakże od początku mam serwer KVM wlasnie z mintshost, ping skaczą i to bardzo często. Może po prostu ferelnie trafiłem, jednakże prosił bym o polecenie czegoś jeszcze innego ;)

Poza tym preferował bym jednak lokalizację zbliżoną do niemiec/francji

Edytowano przez Savek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W TeeWorlds przeważają gracze z niemiec i w tych graczy przede wszystkim celuje, Polacy to bardzo mała część społeczności :),jednakże grają i mam z nimi kontakt. Często narzekają na skoki pingu i tzw. lagi. Z tego powodu tez szukam VPS w innej lokalizacji i mam nadzieje z lepszą jakością, mowa tu o lagach i skaczących często pingach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jeżeli rzeczywiście problem ze skaczącym pingiem i lagami zniknie lub po prostu się pomniejszy, to dopłacę. Jednakże poczekam jeszcze na inne propozycje. Na końcu odezwę się co wybrałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie będzie Ci ciężko cokolwiek ogarnąć. W Niemczech chyba nic tak taniego nie znajdziesz. Skoro nie ma takich wymagań i głównie liczy się stabilność łącz to możesz spróbować z najsłabszym Kimsufi w OVH.

 

http://www.kimsufi.com/pl/#servers

 

Nikt Ci nie będzie wchodził w drogę bo jesteś na swoim dedyku (co prawda słabym, ale jest tylko Twój).

Musisz tylko liczyć się z opłatą aktywacyjną albo braniem serwera dedykowanego na dłuższy okres czasu.

 

Nic innego nie przychodzi mi do głowy w takich cenach i lokalizacji.

Może uda Ci się znaleźć coś w Niemczech o małych parametrach, ze stabilnym łączem, ale wątpie.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co do OVH, z tego co się orientuje VPS w francji, jak już pisałem wyżej gra ma malutkie wymagania jedynie własnie potrzebuję stabline łączę. Czy VPS z OVH może mi to zagwarantować ? Czy niestety będę musiał iść najtańsze dedyki ( w tym wypadku kimsufi) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki vps nadaje się pod serwery głosowe, bo drobny spadek wydajności nie jest odczuwalny, ochrona przeciwko ddosom jest na poziomie i cena jest bardzo niska. Niestety z tego co piszesz serwer gry, który chcesz postawić jest bardzo wrażliwy na zmianę pingów, także nie wiem czy ten vps będzie dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w takim razie, będę zmuszony do raz. przetestowania oferty MZone, jeżeli problemy ustąpią to zostanie a jeżeli nie, to będę musiał pomyśleć nad serwerem dedykowanym. Dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze popytać ludzi o najsłabszy serwer z oferty Kimsufi - może ktoś ma, i jest mu już niepotrzebny, a wziął z jednorazową opłatą instalacyjną i mógłby Ci taniej sprzedać : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to bym radził napisać do supportu mintshost celem sprawdzenia czy wszystko jest okej.

 

Podrzuć mi adres IP tego VPS na priv :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od około 5 dni w MZone mam serwer VPS kvm w Amsterdamie. Póki co jestem zadowolony, raczej rzadko spotykam sie z lagami w grze :), A poza tym grupa docelowa ma obecnie dużo mniejszy ping :),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie użytkownicy vps'ów tego dedyka zapełniają łącze : )

 

Niebawem przechodzimy z VPS w OVH. Jak chcesz to Ci go odstąpie (VPS Classic 3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz odstąpić za darmo, i możesz dać dostęp do panelu to z chęcią przyjmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS w OVH można przekazać tak jak to kiedyś można było z serwerami dedykowanymi. Poprzez panel, przepisać dane kontaktowe na nowy identyfikator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Wyklikaj sobie serwer na www.vps4.net i potestuj 5 dni za free (jak potrzebujesz dłużej to daj znać na priv).
Jak będzie działać ok i z pingami będzie wszystko OK - to zapraszam serdecznie w nasze skromne progi :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×