Skocz do zawartości

Polecane posty

Posiadam serwer xampp i od pewnego czasu przestały mi działać wszystkie konta, oprócz root.

 

oto error:

Access denied for user '[user]'@'localhost' (using password: YES)

 

Proszę o szybką pomoc :)

Edytowano przez kubeks2001 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Masz problem z dostępem. Zobacz czy masz ustawionych userów na localhost i czy mają prawa do danej bazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat wynika wyłącznie z błędnego hasła usera lub jego braku, błędy w pliku konfiguracyjnym do połączenia z bazą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem wynika chyba z tego, że po przeinstalowaniu masz teraz dwie instancje Mysql i łączysz się z tą nową, a nie starą. Kiedyś chyba miałem coś takiego na WAMP'ie

Edytowano przez Jacker (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam serwer xampp i od pewnego czasu przestały mi działać wszystkie konta, oprócz root.

 

oto error:

Access denied for user '[user]'@'localhost' (using password: YES)

 

Proszę o szybką pomoc :)

Ten problem może również pojawić się w przypadku braku uprawniń do wykonania konkretnej operacji. Na przykład możesz mieć taką sytuację, że podajesz poprawne dane logowania (user i pass), ale użytkownik, na którego się logujesz nie ma uprawnień do bazy danych na której chesz wykonywać operacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

GRANT ALL PRIVILEGES ON <bazadanych>.* TO <użytkownik>@localhost IDENTIFIED BY '<hasło>';
;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oto, że kiedy wchodzę na phpMyAdmin, loguję się na konto root, wchodzę w zakładkę urzytkownicy, a następnie ustawiam nowego według formularza. Nadaje mu wszystkie uprawnienia globalne. Wylogowywuję się z root i próbuję wejść na tamtego i wyskakuje mi error:

 

dot.gif #1045 Nie udało się zalogować na serwer MySQL

 

I co z tym muszę zrobić jeżeli nie działa.

 

 

Próbowałem:

 

1. Odinstalować xampp i zainstalować go ponownie, bardzo wiele razy.

2. usuwać dane xampp z jego folderu instalacji.

 

i tym podobne, ale nic nie pomogło. Ktoś tutaj pisał, żeby odinstalować

 

 

Problem wynika chyba z tego, że po przeinstalowaniu masz teraz dwie instancje Mysql i łączysz się z tą nową, a nie starą. Kiedyś chyba miałem coś takiego na WAMP'ie

Ale nie udało mi się do tego zastosować. Jeżeli ktoś wie jak to zrobić to proszę o pomoc.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Jak zaktualizowałeś XAMPP (najprawdopodobniej robiłeś to przez instalator - plik exe) to nadpisałeś zapewne katalog danych mysql a tym samym główną bazę z kontami/hasłami/uprawnieniami użytkowników. Teraz dla każdego serwisu (używającego mysqla), który masz na tym xamppie musisz utworzyć użytkownika (z hasłem), nadać mu odpowiednie uprawnienia do bazy i przeładować uprawnienia. Jak nie wiesz jak przeładować uprawnienia, zrestartuj mysqla. Ponad to: w panelu XAMPP widzisz, że mysql jest uruchomiony?

Edytowano przez mariaczi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest uruchomiony, ale proszę: uprawnienia przeładowywałem do zwymiotowania, ale skutku nie dało. A kolejne wersje instalowałem, po odinstalowaniu poprzedniej.


A i jeżeli to pomoże jak odinstalowałem xampp i wgrałem webserver (chyba tak się nazywał) to też nie chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Nie używałem nigdy instalatora exe.

 

...kolejne wersje instalowałem, po odinstalowaniu poprzedniej.


A i jeżeli to pomoże jak odinstalowałem xampp i wgrałem webserver (chyba tak się nazywał) to też nie chodziło

 

Jeśli instalowałeś nowe wersje po odinstalowaniu poprzedniej to czy deinstalacja nie usunęła Ci przypadkiem całego katalogu XAMPP (a tym samym i baz danych)?

 

XAMPP i webserv - czy jedno, czy drugie to i tak działać będzie, pod warunkiem, że wiesz co robisz i o co w tym chodzi. Jeśli zachowałeś bazy danych spod XAMPPa a odtworzyłeś je w webservie, to działać będzie. Oczywiście muszą w mysqlu istnieć użytkownicy z odpowiednimi uprawnieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Chcesz nam powiedzieć, że miałeś założoną bazę(y), ustawionego użytkownika (ów) do baz(y) z odpowiednimi uprawnieniami w XAMPP. Odinstalowałeś XAMPPa a tym samym usunąłeś te bazy i uruchomiłeś nową czystą instalację i bazy działały? Jak, wytłumacz jak? No chyba, że obok XAMPPa miałeś jeszcze zainstalowanego gdzieś obok mySQLa. Inaczej jest to niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Jakiej pomocy oczekujesz? Jeśli miałeś stronę w oparciu o php+mysql a bazę danych skasowałeś poprzez odinstalowanie XAMPPa to nikt z nas nie odzska Ci tej bazy.

 

Bazy zostały usunięte, ale to nie ma znaczenia, wcześniej tak robiłem i to działało

Ma to znaczenie i to bardzo duże. Usunąłeś bazy = usunąłeś dane! Edytowano przez mariaczi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiej pomocy oczekujesz? Jeśli miałeś stronę w oparciu o php+mysql a bazę danych skasowałeś poprzez odinstalowanie XAMPPa to nikt z nas nie odzska Ci tej bazy.

 

Ma to znaczenie i to bardzo duże. Usunąłeś bazy = usunąłeś dane!

 

Czytaj ze zrozumieniem (to na prawdę nie boli, bynajmniej ja tam myślę). Nie chcem odzyskać bazy, której nie było. Chcem aby logując się na konto które utworzyłem uprzednio w phpmyadmin (też zapisałem), zrestartowałem serwer i nic nie można się na to konto zalogować, gdyż coś nie gra.

 

P.S. Jeżeli nie umiesz czytać ze zrozumieniem, albo czegoś nie rozumiesz to nie nabijaj sobie postów przez roztrząsanie takich rzeczy które nie są potrzebne.

 

Jak coś to ten post, który napisałeś to SPAM

 

I jeżeli tak masz odpowiadać, to proszę, nie pisz już nic w tym temacie.

Edytowano przez kubeks2001 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że masz w tej chwili jedną instację MySQL działąjącą? Inna kwestia, jak z konsoli listujesz userów, to masz tych dodanych z poziomu PMA? Sprawdzałeś jak wyglądają usługi w systemie?

 

PS. Lekcja interpunkcji i ortografii (korzystaj, bo darmowa):

1. chcę, nie chcem

2. użytkownicy, nie urzytkownicy

3. przed "który" stawiamy przecinek

4. naprawdę, nie "na prawdę"

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ortografia jest, ale czy to jest aż takie ważne, staram się pisać poprawnie, ale "jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy". Nie miałem za dużo czasu, a musiałem odpisać. Twój post również uważam za niejaki spam. Nie będę zgłaszał, jeżeli tak samo uważasz zgłoś sam, prawdopodobnie nie będziesz miał punktów.

 

 

 

W kwestii tematu proszę o wstrzymanie się co do pisania, gdyż otrzymałem rade na ten temat od osoby, która się na tym bardziej zna i spróbuję się do tego zastosować. Więc na razie WSTRZYMUJĘ RUCH W TYM TEMACIE DO ODWOŁANIA.

Edytowano przez kubeks2001 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×