Skocz do zawartości
likufanele

UPS do HP DL380 G5 - jak dobrać parametry?

Polecane posty

Witam.

 

W firmie do obsługi biura będę uruchamiał serwer HP ProLiant DL380 G5 i chciałbym go zabezpieczyć jakimś UPS-em. Nie wiem tylko na jakie parametry mam patrzeć przy wyborze. Przeglądałem różne modele na Allegro (np. http://allegro.pl/ups-vi-1000e-rt-lcd-do-rack-zasilacz-awaryjny-900w-i4255295439.html ) i widzę że generalnie rozróżniane są różne poziomy mocy, jednak nie wiem jak dobrać odpowiedni dla mojego serwera. Poniżej daję screena ze specyfikacji serwera.

 

Generalnie, długość pracy na baterii nie jest dla mnie najważniejszym parametrem. Chodzi głównie o sytuacje spadku napięcia. W firmie mamy trochę maszyn pobierających duże ilości prądu i często dochodzi do sekundowych spadków napięcia, w wyniku których komputery się resetują jak nie są podłączone do UPS. W wypadku całkowitego zaniku napięcia wystarczy, by UPS podtrzymał serwer na tyle żeby zdążył się bezpiecznie wyłączyć.

 

post-25938-0-66881200-1402395839_thumb.jpg

Edytowano przez likufanele (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiś używany APC Smart 3000 i do tego nowe baterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok... dzięki... Tylko ja raczej chciałbym wiedzieć na jakie parametry mam patrzeć mając specyfikacje serwera i UPS-a, a nie skupiać się na konkretnych modelach... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer ma wciągać Ci do 1kW, więc kup większy UPS. Podany przeze mnie APC ma ok 2400W. Podepniesz go sobie po rsie i będziesz mógł wyłaczyć serwe jeśli będzie mało mocy w nim. Nie kupuj UPSa na styk.

 

A Julian chyba jest jakimś tajnym wysłannikiem 112it.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moc 1500VA starczy Ci na około 15minut pracy serwera przy maksymalnym obciążeniu zasilacz – czyli 800W.

 

Warto spojrzeć też na możliwość podłączenia do sieci LAN, żeby można było nim zarządzać i tworzyć polityki wyłączania urządzeń w razie awarii.

 

UPS powinien być line-interactive.

 

@Miłosz

Czemu od razu tajnym? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo jakbyś był jawnym, to byś wpisał do profilu firmę.

 

APC, zwłaszcza modele 3000 stosujemy u nas i się sprawdzają, w serwerowni jak i na bazach wifi. Mamy też model 1400 na jakieś pierdoły. Ale też modele 7500 i 10000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie biję się w pierś, nie zwróciłem uwagi podczas rejestracji.

 

Co do UPSa, tak jak pisze Miłosz. Jeżeli jest budżet i możliwość zakupu większego, warto zainwestować. Wystarczy, że podłączysz coś jeszcze pod ten proponowany przeze mnie i stanie się niewystarczający. Jeżeli takich planów nie ma, ten będzie ok.

Polecam Ci jeszcze narzędzie od APC w którym łatwo wyliczysz jakiego UPSa szukasz:

http://www.apc.com/tools/ups_selector/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżet to ~1000 zł. Do UPS-a podłączony będzie serwer i zwykły router, żeby zapewnić połączenie sieciowe z biurem w razie awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×