Skocz do zawartości
mateusz232

Wygarnięta domena w ovh.pl

Polecane posty

Rok temu kupiłem domenę w ovh, która wygasła 10/05/2014, chciałem ją przedłużyć jednak dopiero teraz. Niestety, po wejściu do panelu ovh nie mam takiej możliwości. Do kiedy można przedłużyć domenę w ovh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie standardowo 14 jak wszedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czy miała jakąś atrakcyjną nazwę, czy byłą dobrze podlinkowana. Tego typu domeny są nie raz niezłą gratką dla "poszukiwaczy" domen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena za 3 dni wypada z kolejki rejestracji ktoś ją zamowił ale nie opłacił.

Jeśli ci na niej zależy i będziesz miał odrobinę szczęścia to dasz radę ją zarejestrować jak będziesz czujny i wypadnie ona z kolejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wygasa:

2014.06.06 22:29:08

A gdzie będziesz próbował to już nie ma w sumie większego znaczenia, ważne abyś był szybki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie będziesz próbował to już nie ma w sumie większego znaczenia, ważne abyś był szybki.

Ma znaczenie. Gdy rezerwacja domeny wygaśnie, to nie wróci od razu do puli wolnych, ale przez pięć dni będzie w stanie umożliwiającym rejestrację bez możliwości wcześniejszej rezerwacji. U większości rejestratorów domena w stanie BOOK_BLOCKED (usunięta z kolejki...) nadal będzie oznaczona jako niemożliwa do rejestracji. Z tego, co wiem, to np. az.pl oferuje możliwość rejestracji takiej domeny, ale też dopiero specjalną opcją w panelu, a nie domyślnie ze strony głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zamówić backorder, to będzie jakieś 70$. Tylko nie wiem czy jakiś Polski rejestrator to obsługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uderz do kogoś z HRD, u nich w systemiej jest bodajże taka opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli domena miała ruch to raczej nie wróci do puli wonych domen a raczej na aukcje. A czy firma u któej mamy domenę ma obowiązek poinformować nas, że kończy sie termin ważności domeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W naszej firmie przychodzi kilka maili przed i pózniej jak już domena wygaśnie.

 

Nie pamietam teraz dokładnie przez ile czasu, ale można domenę jeszcze odzyskać, nawet jak jest na aukcji (domena która wygasła zawsze trafia u nas na aukcje).

 

Nawet jak ktoś wygra tą aukcje to właściciel, który zaspał może odzyskać swoją domenę. Oczywiście nic za darmo. Tzw. redemntion fee u nas to 80$, plus opłata za odnowienie domeny. Jak po około 42 dniach nikt nie wygra aukcji i właściciel nie odkupi domeny to spada ona na wolny rynek.

 

Wtedy jak ktoś wykupił sobie na tą domenę backorder to ta domena trafia do niego w momencie kiedy zostaje ona "zrzucona".

 

Nie sprawdzałem jak jest u innych rejestratorów ale myśle, że podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×