Skocz do zawartości
Kszysiu

Laptop do 3k zł

Polecane posty

Cześć
O ile ogarniam się w komputerach stacjonarnych (wydajność itp) i z wyborem (a raczej złożeniem), poradziłbym sobie sam, to na wyborze laptopa myślę, że muszę polegać na innych...

O co chodzi:
Laptop ma być dla osoby która głównie korzysta z internetu, może słucha muzyki, może poogląda jakieś filmy. Laptop miałby mieć 17" ekran.
Ma być do 3000zł więc pomyślałem, żeby wziąć coś za 2,5k zł i dorzucić do tego jakiś pojemny SSD - co o tym myślicie?

No i jakie modele polecacie? To nie ma być laptop do gier, więc nie idziemy w "jak najwydajniejszy jak najtaniej", tylko w jakoś wykonania, jakość ekranu, czas pracy baterii itd itp.

Co można ciekawego dostać za te pieniądze?

Pozdrawiam
Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można :) Wg mnie najlepszą opcją byłoby kupić Acera E1 z i5 i GF820 i wrzucić mu jakiś pojemny SSD. Dużym plusem tutaj jest rozdzielczość full hd i co za tym idzie bardzo dobrej jakości matryca, matowa.

Edytowano przez regdos
Usunięcie reflinka (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może : HP Pavilion g7-2320sw (około 2700 zł)

Kolor: Czarny
Przekątna ekranu [cal]: 17.3
Procesor: Intel Core i5-3230M
Taktowanie procesora [MHz]: 2600
Pamięć RAM (zainstalowana): 6 GB
Dysk HDD: 1 TB, Obr. 5400
Łączność bezprzewodowa: WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth
System operacyjny: Windows 8

 

plus dysk SSD Kingston 120GB SV300S37A (około 239 zł) - mam trzy takie i jestem bardzo zadowolony

Po włożeniu SSD i dodaniu 8GB ram wraz z nowym Win 8.1 mój poczciwy eMachines z pierwszej generacji i3 odżył.

Edytowano przez wynajmedomeny.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie albo nie umiem szukać albo nie ma żadnej recenzji tych sprzętów...
Zalazłem Lenovo IdeaPad Z710.
Piszą że jest dobrze wykonany, ma super dźwięk, no i ten wyświetlacz fullHD - szkoda tylko że błyszczący...
Ktoś miał z tym styczność?
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Z710.107520.0.html

 

EDIT:
Dokładnie taka wersja by pasiła:
http://allegro.pl/laptop-lenovo-z710-fhd-i5-4200m-4gb-1tb-ssd-gt745m-i4256055247.html
FullHD, i5 no i drugie 4GB ramu by się dokupiło (albo i nie?) i może jakiś SSD do tego...

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wersje Y Lenovo i wyglądają te laptopy podobnie z tym że głośniki są inaczej zamontowane i zgadza się dźwięk jest rewelacyjny. Z tego co zauważyłem to wersja nie ma matowej matrycy, jest tylko dostępna błyszcząca. Poszukaj czy Lenovo montuje do tego modelu port m.2 wtedy możesz dołożyć dysk bez wyciągania tego który jest zamontowany. Ram jest chyba montowany 2x2 giga ale pewny nie jestem. Ogólnie sprzęt jest przyzwoicie wykonany i wart zakupu. Z tego co pamiętam Miłosz ma wersje Z i też sobie chwalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robson - dzięki ;) na 99% ten będzie wybrany ;) prawdopodobnie i5 +4gb ram + matryca fullHD - zobaczymy jak będzie to chodzić na tym dysku z 8GB cache na SSD - jak będzie spoko to może nie będzie inwestycji w SSD... tyle, że wersja z Windowsem troszkę droższa... trudno... co poradzić... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minus tych laptopów Lenovo to kiepska karta dźwiękowa, o ile podłączone słuchawki do portu będą w miarę przenosić dźwięk, tak jakikolwiek sprzęt zewnętrzny będzie dostawał kiepski sygnał. Drugą rzeczą jest zbyt mocno uginający się touchpad. przez co do środka mogą dostawać się paprochy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to brałbym tylko sprzęt z prockiem i7, duużą ilością RAMu i dobrą grafą. To są trzy najważniejsze podzespoły w każdym notebooku, które decydują o jego wydajności. Nie bez znaczenia jest też sam system. Generalnie wolałbym 7, ale o nią obecnie piekielnie trudno. Pod względem parametróch technicznych/wydajność/jakość dobrze prezentuje się ten HP: http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/8289152#techniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

W tej cenie to brałbym tylko sprzęt z prockiem i7, duużą ilością RAMu i dobrą grafą. To są trzy najważniejsze podzespoły w każdym notebooku, które decydują o jego wydajności.

1.Lapki 17" są trochę droższe i w 3k z systemem już troszkę ciężej brać coś na i7.
2.Ma to być laptop bardziej do internetu,filmów itp. a nie do grania - na co i5 mu bez problemu pozwoli (może czasem jakaś gierka będzie grana, ale to wtedy kiedy osoba trzecia się dorwie do niego:P). - Pisałem na początku że nie chce "jak najwydajniej jak najtaniej" ;)

3. Podobno ma super dźwięk - a to myślę, że duża zaleta - do tego ten wyświetlacz fullHD - w tej samej cenie mogę mieć i7 ale z 1600x900 - wole dorzucić do full HD. - W FullHD na lapku i tak jakoś mega się nie pogra;)

4. Jakość wykonania - podobno jest bdb ;) tylko ludzie troszkę na klawiaturę narzekają, że się ugina - ale tej osobie nigdy to nie przeszkadzało... nie używa komputera jak maszyny do pisania ;)

Chciałbym się dopytać jeszcze co do licencji... Mogę wziąć na miejscu (w euronecie o ile dobrze pamiętam) za 2500zł z i5, matrycą FullHD - jak to jest z licencą windowsa 8? teraz można normalnie OEM'y kupować i jest to w pełni legalne? czy tak jak z wcześniejszymi że "nie do końca"? bo widziałem za 320zł na allegro licencje OEM - myślę, że taka by była ok. 2850 by około wyszło, a najtańszego z licencją znalazłem za 2799 na allegro - lepiej by było dorzucić te grosze i mieć na miejscu gwarancję itd - tylko właśnie jak z tą licencją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o licencję to jak masz wybór to bierz laptop odrazu z Win 8. Ten WiN 8 z allegro to z jakiegoś pewnego źródła jest?

Poza tym dobrym patentem jest to co ja wykorzystuje, czyli laptop i podłączony do niego monitor przez HDMI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poza tym dobrym patentem jest to co ja wykorzystuje, czyli laptop i podłączony do niego monitor przez HDMI.


Przy takim rozwiązaniu to zamiast laptopa kupiony byłby stacjonarny. Chodzi o to, żeby się z nim walnąć na kanapę, usiąść gdzieś w chłodzie, zabrać ze sobą w podróż. Ma to być dla "zjadacza chleba, nie grającego raczej w gry" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem niedawno Acera Aspire V5-573G wersja z intel i5 4200 8 gb ramu i grafa GT 750m 4 gb. Polecam głównie z tego względu że jest na prawdę cienki na czym mi zależało. Niestety do grania potrzebna podkładka chłodząca bo podwojne chłodzenie nie wyrabia i wkrada sie throttling. Natomiast nie polecam w ogole wersji z prockiem i7 chlodzenie juz w ogole nie wyrabia a roznica jest bardzo mala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×