Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mmat

Wysokie zużycie CPU (bardzo dziwne)

Polecane posty

Zauważyłem dzisiaj wysokie zużycie CPU na serwerze dedykowanym. Zarówno uptime, jak i top pokazują spore zużycie (load dochodzi do 2-3 lub więcej).

Najdziwniejsze jest to, że to nie jest wina jakiegoś konkretnego procesu.

Wygląda jakby wszystkie procesy na serwerze zaczęły zabierać więcej CPU niż zwykle. Nawet zwykły sshd zabiera ponad 30% rdzenia (a to jest Xeon E5-2643 3.30 GHz).

 

Ten serwer używam już ok półtorej roku, żadnych problemów z nim nie było. Ostatnio NIE były także dokonywane żadne zmiany w konfiguracji czy aplikacjach.

 

Czy ktoś ma może jakieś pomysły lub sugestie ?

 

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z fusów nikt wróżył nie będzie.

Wrzuć chociaż screen z topa lub htopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety już nie wrzucę ponieważ problem sam się rozwiązał. Zużycie spadło do poziomu normalnego.

Natomiast - tak jak pisałem - tu nie chodziło o konkretny proces - gdyż wszystkie wydały się zajmować więcej CPU (java, postgres, sshd). To sshd mnie dziwiło - wyglądało jakby był jakiś atak - ale w logach nie widać było żadnych prób logowań. Chyba że ktoś robił same TCP sync-e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RAID jest HW. Zresztą nawet synchronizacja RAID-a nie spowodowała by że nagle sshd zaczeło brać 30% rdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Load 2/3 to nie obciążenie, ale takie coś może wywołać X czynników więc warto jest monitorować i znać systemy na których się pracuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może masz włączony SpeedStep i cpu jak się nudzi chodzi na minimalnym zegarze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to ten model CPU (Xeon E5-2643) nie ma SpeedStep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ma - być może to było przyczyną. Choć dziwne jest to że jeszcze nigdy nie zauważyłem takiego efektu. Niemniej dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem bo miałem podobny problem z E5 (trochę wyższy model) i to było przyczyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×