Skocz do zawartości
xerdo

Jak najlepiej przetestować hosting?

Polecane posty

Witajcie,

 

zastanawiam się jak najlepiej jest przetestować hosting - np. szybkość wczytywania strony (korzystałem z paru narzędzi online, ale często pokazują co innego)? Na co zwracać szczególną uwagę.

 

Ktoś ma w tej kwestii jakieś doświadczenia?

 

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Edytowano przez xerdo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz przetestować serwer w kilku kategoriach:

 

Szybkość ładowania strony (np w porównaniu takiej samej strony umieszczonej na innym serwerze)

Szybkość połączenia FTP

Działanie poczty (i np sprawdzenie czy IP Twojego serwera nie jest na czarnej liście)

Obsługa intuicyjna panelu

I chyba najważniejsze działanie supportu, pomoc, kultura i czas odpowiedzi, wiedza osób pracujących na helpdesku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

Chodziło mi jednak bardziej jak i czym testować np. szybkość ładowania strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z tego narzędzia, ale korzystałem też z innych i każde daje nieco inne wyniki. Nie wiem któremu można zaufać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego testu.

W obecnej godzinie wykonasz test szybkości wczytywania strony na różnych serwerach, za dwie godziny ponownie ten sam test - wyniki będą różne, ponownie ten sam test w następnym tygodniu w tych samych godzinach - wyniki pewnie też będą inne.

Na to wszystko ma wpływ ogrom różnych zmiennych i jeszcze więcej innych zmiennych które są niezależne od dostawcy hostingu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim testuj support, sprawdzaj czy strona nie ma przestojów, czy nie ma dziur w statystykach.

To najważniejsze. Przy tych znanych polskich hostingach wszystko powinno być, oczywiście mówię o tych tańszych markach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że testy nie trwają dłużej niż 14 dni to możesz sprawdzić najważniejsze parametry usługi - szybkość ładowania /pobierania, szybkość serwera (obciążenie na nim) no i szybkość oraz jakość suportu. W tym czasie nawet jeśli będziesz miał 100 % niezawodność to nic nie znaczy bo to zbyt krótki okres. A czym testować - wgrywać i pobierać pliki, uruchomić jakiś skrypt (najlepiej jakiś własny wywoływany z crona co jakiś czas) i sprawdzać szybkość wykonywania oraz użyć poleceń z konsoli do sprawdzenia obciążenia o różnych porach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100% gwarancji nigdy nie ma, bo wpadki zdarzają się nawet największym. O ile serwer działa w czasie tego testu szybko, a odpowiedzi od supportu widzisz ino raz, to opłaca się zainwestować. Akurat w PL mamy tak tanie hostingi, że to małe ryzyko. Zresztą - mamy też kilka firm które są raczej pewniakami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×