Skocz do zawartości
Soba

Hosting pod stronkę i mybb

Polecane posty

Witam. Poszukuje jakiegoś w miare niezamulającego hostingu który utrzyma forum mybb i mała stronkę a'la bootstrap (prawie nic na niej nie ma, prócz dwóch zakładek przekierowujących na forum/sklep). Przeglądałem już wiele ofert m.in

Minthost.pl - VPS > pakiet Starter lub Hosting WWW > pakiet Professional

dhosting.pl - Hosting WWW > pakiet dKonto Ultimate/Premium

kimsufi.com - Ks 1/2

rootbox.com > pakiet small

digitalocean.com > pakiet ten za 10$

zenbox.pl > pakiet 5k/25k

 

Wymagań za bardzo nie mam - prócz jednego żeby nie muliło mi forum i strony. Obecnie mam jakegoś vps'a z ovh za kebaba no ale tam nawet nie mogę wrzucić stylu na forum bo wywala błędy (czego się spodziewać za 10zł) I chciałym dodać że obecnie forum stoi puste i wykorzystanie ramów jest na 18% - to chyba dużo jak na puste forum. ;p

 

Najlepiej jakby był transfer bezlimitu

Dysk może być np 100/200/500gb obojętnie

Ramów 1/4gb

liczba domen/subdomen bezlimitu

przepustowość 10/100/1gb

 

Budżet powiedzmy 50zł m/c. Czekam na jakieś propozycje, który z w/w jest najlepszy lub możecie proponować inne hostingi niewymienione przeze mnie.

Edytowano przez Soba (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

sprawdź także naszą ofertę.

 

Hosting PRO-TREE wydaje się być najbardziej pasujący do Twoich (opisanych) wymagań. Zawsze możesz skorzystać z naszego okresu testowego (14 dni) i sprawdzić jak wszystko działa.

 

W razie pytań - pisz bok(małpka)sax.pl

Pozdrawiamy!

Hosting www - SAX.PL

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vps jest za słaby i szukasz hostingu shared?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miałem kiedyś VPS z 1GB RAM z preinstalowanym Apache. Miałem na nim stronę, na którą wchodziłem tylko ja (testy), a zużycie RAMu mogło przez długi czas (nawet, gdy nie wchodziłem) utrzymywać się przy 80%. Apache już takie jest, że na słabszych maszynach, bez jego skomplikowanej konfiguracji, działa zasobożernie. Także Twoje 18% nie jest tutaj odpowiednim wskaźnikiem :P

 

A masz jakieś statystyki dotyczące ruchu na stronie, lub mniej więcej jakie będą w przyszłości? Trudno strzelać.

Wiesz ten vps z ovh to też do testów chciałem sprawidzć jak to będzie chodzić - wszystko ładnie, pięknie ale.. ale razi mnie strasznie to iż nie moge nawet stylu wgrać na forum -.- Bo tak to generalnie jak na vps za dyche to strona ładuje sie nawet dobrze choć i tak narazie stoi pusta. Jaki ruch będzie to też trudno mi napisać. Generalnie forum będzie cs'owe (tak wiem jest tego dużo :D) Tak na oko dziennie użytkowników może być z 50 max przy dobrych wiatrach zależy czy serwery będa dobrze prosperowały. A nginx pewnie mniej by zużywał pamięci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Twoje problemy spowodowane są złą konfiguracją oprogramowania. Skoro na stronie nic nie ma, to i na współdzielonym xaa powinno płynnie chodzić. Mogę dać Ci przetestować wspóldzielony w MH i vps'a w MH : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym sensie że nic nie ma bo jest forum i 2 działy zrobione aby tylko były i stronka o taka (taka pusta) http://scr.hu/0s0x/jr9yr

Co do konfiguracji to masz trochę racji - nie znam się na tym kompletnie, a szczególnie z konfiguracją dns (dns secondary itd) czarna magia jak dla mnie. Kiedyś to może rozgryze na chwilę obecną walcze z tym, a i tak zamiast prawidłowej domeny musze wpisywać adres ip vpsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na VPSach: Classic 1 pod MySQL i Classic 2 pod WWW można utrzymać 3000 ludzi online na MyBB. Oczywiście jak czytają to co jest. Przy ogromnym ruchu w sensie kliknięciach dają radę do 1200-1500 online. Nginx + php-fpm, bo Apache to przy 300 osobach podziękował.

 

Koszt? 35zł/mies.

 

EDIT:

Dla większej stabilności wydajności można zamiast Classic 1 dać 2x Classic2 i wtedy koszt = 50zł/mies, ale gwarantujemy sobie wytrzymałość.

Edytowano przez Misiek08 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek08

Dzięki za sugestie o tym nie pomyślałem :)

 

 

Konfiguracja nginx, php-fpm, serwery gier, gotowe systemy.

To aktualne? Jeśli tak to zgłosiłbym się do Cb. A kimsufi ks2 dobry byłby na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy kimsufi masz dodatkowe 50zł za instalację + masz tylko 1 serwer. Nie wiem czy też by dało radę obsłużyć taki ruch.

 

Stopka aktualna, z tym że nie konfiguruję jakichś super zabezpieczeń, tylko podstawowe usługi i "tutorialowe" zabezpieczenia. Oczywiście konfiguracja samych usług też wchodzi w grę jeśli masz kogoś do administracji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A może to wina złej konfiguracji a nie samego serwera? No bo wątpię żeby wgranie stylu miało coś wspólnego ze słabym serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ten vps z ovh to też do testów chciałem sprawidzć jak to będzie chodzić - wszystko ładnie, pięknie ale.. ale razi mnie strasznie to iż nie moge nawet stylu wgrać na forum -.- Bo tak to generalnie jak na vps za dyche to strona ładuje sie nawet dobrze choć i tak narazie stoi pusta. Jaki ruch będzie to też trudno mi napisać. Generalnie forum będzie cs'owe (tak wiem jest tego dużo :D) Tak na oko dziennie użytkowników może być z 50 max przy dobrych wiatrach zależy czy serwery będa dobrze prosperowały. A nginx pewnie mniej by zużywał pamięci?

 

Wina ovh że nie potrafisz sobie odpowiednio skonfigurować go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

odpowiednio skonfigurować go?

A czy ten temat jest od tego czy umiem go skonfigurować czy też nie? Nie. Pytam się tylko który hosting lepszy. Poza tym już dwie osoby tutaj napisały to więc nie musiałes powtarzać tego 3 raz. Równie dobrze mógłbym ten post zgłosić do usunięcia bo nic nie wnosi do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak własnie zrobię. Chociaż wolałym sam to uczynić żeby cokolwiek się nauczyć. Robię według poradników jakoś zainstalowałem ten nginx zobaczymy co dalej będzie. Niemniej jednak chyba zrobię tak jak pisał Misiek jeden serwer do mysql itd, a drugi forum,stronka o ile uporam się z tą konfiguracją nieszczęsną. Dzięki za taki odzew w temacie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sooba. Weź sobie póki co współdzielony w OVH - najmniejsza oferta. Jak braknie Ci tam zasobów (a o to ciężko) to wtedy się przeniesiesz. Dodatkowo masz tam antyddos'a. Oszczędzisz czas i pieniądze.

 

Zapytaj tylko ludzi o jakość współdzielonego w OVH : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od małego konta na Hekko, powinno być wystarczające, jeśli nie, to przejdź na wyższy pakiet.

Przy Twoich wymaganiach wydziwianie z kosztami specjalnie nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 1.06 jestem w OVH. A co będzie po tym dniu to się okaże jeżeli rozgryzę jeden problem to myśle że przedłuże tego vpsa, jeśli nie to będę szukał czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na hostingach masz darmowe testy - wrzuć pliki nawet dla samego porównania i oceny co działa lepiej.

Po to nam dają do dyspozycji te okresy testowe, żebyśmy z nich korzystali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×