Skocz do zawartości
Gość thetox

angielski vs niemiecki

Polecane posty

Gość thetox

Którego języka łatwiej według was się nauczyć? Wiadomo ze bardziej przydatny będzie angielski, ale nie o to pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma języka łatwego do nauki... wszystkie są zbliżone do siebie trudnością i nad wszystkimi trzeba posiedzieć sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oba języki są z tej samej grupy języków germańskich. A zatem są do siebie względnie podobne i czysto teoretycznie poziom trudności obu powinien być podobny. W praktyce z angielskim spotykasz się na co dzień i łatwiej się go uczy, bo człowiek wykorzystuje już to z czym się zetknął, może też łatwiej rozwijać umiejętności oglądając filmy, czytając zagraniczne materiały (częste w IT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podobno niemiecki jest łatwiejszy pod względem ilości czasów (w porównaniu do angielskiego gdzie jest ich chyba 10)
Za to w niemieckim musisz nauczyć się odmiany czasowników (ja jem, ty jesz itp.)
Podobno łatwiejszy jest niemiecki, ale raczej z powodu natłoku informacji w okół po angielsku (w TV, w internecie itp) prędzej nauczysz się angielskiego.

Wg mnie angielski jest bardziej... Uniwersalny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łatwość gramatyczna niemieckiego moim zdaniem jest pozorna, bo do każdego rzeczownika dochodzą ich "der-di-dasy", czyli coś co w angielskim nie występuje, a co mocno komplikuje całą naukę (trzeba się uczyć pamięciowo każdego rzeczownika wraz z rodzajnikiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podobno niemiecki jest łatwiejszy pod względem ilości czasów (w porównaniu do angielskiego gdzie jest ich chyba 10)

 

Na codzień używasz i tak dwóch, góra trzech czasów, więc nie jest tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nauka niemieckiego przy możliwości doszlifowania angielskiego to i tak wg. mnie strata czasu.

 

Umiejąc się posługiwać płynnym angielskim masz o wiele większe możliwości niż podstawowym angielskim i niemieckim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niemiecki jak i angielski nie jest trudny. Aktualnie zdaję maturę z niemieckiego, bo zostałem zmuszony przez nauczanie w szkole - gdzie nauczanie języka angielskiego było zerowe. Angielski jest językiem urzędowym w większości państw.

Co do der di dasow mało kto ich używa w normalnej rozmowie, tak samo jak w angielskim używa się praktycznie kilka czasów. Odmiana czasowników w niemieckim to tylko jeden schemat i pasuje do większości - pomijając modalne, ale wątpie by ktokolwiek się czepiał za złą odmiane ich. Języki są dość zrównoważone, jeden ma coś dobrego i drugi. Ten ma czasowniki rozdzielnie złożone, a ten nie ma odmiany przez osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "łatwiej". Każdy język posiada + i - w kwestiach przyswajalności. Zdecydowanie łatwiej jest z językiem angielskim ale nie przez fakt że jest łatwiejszy , a jedynie przez ogólnie dostępne elementy ułatwiające poznanie go. Pisząc o elementach mam na myśli np. film, internet. Język angielski jest obecnie wiodącym językiem na świecie. Rozważania o trudnościach związanych z gramatyką są mało istotne. Tym bardziej, że żaden język tak naprawdę nie jest trudny. Wszystko zależy od samego siebie i sposobu podejścia. Uważam że język angielski powinien być pierwszym językiem , którego warto się nauczyć zanim podejmiemy wyzwanie do nauki kolejnego. Istotnym również jest by hamować się przez zgłębianiem wiedzy z poziomu sztywnych ram książkowych. Przypatrując się rozwojowi języka u osób Polskiej narodowości łatwo zauważyć kto przyswoił go na studiach a kto będąc po prostu w kraju angielskojęzycznym. Od razu powiem że ta druga grupa osób ma większe pole do popisu pomimo że pierwsza zna bardzo dobrze gramatykę. Inna sprawa że nauczenie się języka nie będąc w danym kraju który go używa jest po prostu trudniejsze. Naturalny proces bycia i pochłaniania wiedzy obyczajowo - kulturalnej jest idealnym nauczycielem.

Niemieckiego nie lubię ale nie zawsze tak jest że używamy wszystko co lubimy. Można czegoś nie lubić co sprawia że staje się trudne. Tylko że jak coś jest trudne nie znaczy że nie jest potrzebne. Samozaparcie w realizacji określonych celów wiele zmienia. Znam osoby które władają kilkoma językami i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że prędzej czy później każdy język się przydaje. Zabawne jest to że sam kiedyś bardzo dawno temu myślałem po co mi to. Dziś znam odpowiedź na to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to angielski. Uczyłem się niedawno niemieckiego i jest ciężko gdy się zna właśnie angielski bo w jakimś stopniu słówka są podobne w obu językach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×