Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Czy To Się Może Udać?

Polecane posty

Gość

Cześć,

 

Znajomy (wiele razy o nim wspominałem tutaj, gdy o coś pytałem, np. o wycenę domeny) zastanawia się nad "wejściem w hosting"... jako osoba, która już wystarczająco się tutaj naczytała, zdołałem mu to wybić z głowy i pozwolić zająć się tym profesjonalistom (np. niektórym z Was ;)))

 

Mam jednak pomysł.. kolega ma dwie całkiem ładne domeny .pl (jedna idealna dla hosta, druga dla poczty elektronicznej).. czy myślicie, że wypaliłoby coś takiego, żeby tak się ugadać z jakimś ISP, by ten podpiął te domeny pod swój serwer, a ze strony internetowej kolegi można było kupować usługi na tym serwerze, pieniążki szły by przez konto firmy kolegi, docelowo do tego ISP rzeczywiście świadczącego usługę? Czyli taki maskowany program partnerski, hę? Oczywiście, idealnie by było, gdyby jeszcze konta były w tych dwóch domenach...

 

Czy jest szansa na powodzenie takiego planu? Oczywiście jest to wszystko w wielkim uproszczeniu tutaj opisane. Mam 2-3 znajome firmy hostingowe, może uda się z kimś dogadać. Firma kolegi brałaby jakąś prowizję, ale generalnie ten docelowy ISP na pewno by nie tracił... w sumie zamówień nie przewiduję wiele na początek, ale może powolutku..?

 

 

Co Państwo na to?

 

 

P.S.: Można zjechać, wyśmiać, zniszczyć, zmieszać z błotem jeśli to głupi pomysł ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S.: Można zjechać, wyśmiać, zniszczyć, zmieszać z błotem jeśli to głupi pomysł ;))

Przecież to klasyczny reseller. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

bellerofont ale sensowny reseller, to minimum kilkadziesiąt zł miesięcznie (jak nie 150-200).. a koleś chce tylko sprzedawać, nie zajmowac się obsługą itd.. głównie zajmuje się kasami fiskalnymi, sprzętem PC, serwisem tychże, itd. itp.. chce, żeby to stało i czasem się sprzedało.. tak, żeby na każde 100zł wydane przez klienta na konto zarobić ze 20zł...

 

czy lepiej resellera jednak? ale wtedy trzeba to wszystko ogarnąć samemu, a on raczej nie ma czasu na to.. i umiejętności chyba też..

 

 

bellerofont ale sensowny reseller, to minimum kilkadziesiąt zł miesięcznie.. a koleś chce tylko sprzedawać, nie zajmowac się obsługą itd.. głównie zajmuje się kasami fiskalnymi, sprzętem PC, serwisem tychże, itd. itp.. chce, żeby to stało i czasem się sprzedało.. tak, żeby na każde 100zł wydane przez klienta na konto zarobić ze 20zł...

 

czy lepiej resellera jednak? ale wtedy trzeba to wszystko ogarnąć samemu, a on raczej nie ma czasu na to.. i umiejętności chyba też..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem samą ideę i wiem co miałeś na myśli zakładając ten wątek.

Kiedyś po prostu, reselling odbywał się na takich zasadach o jakich wspomniałeś.

Ktoś tylko dawał domenę, nazwe firmy, a obsługa kont i support "leciała" przez jakieś uniwersalne API.

Ba, czasami widuję w necie firmy, które działają tak cały czas.

Ten pomysł ma szansę powodzenia.

Kto szuka... ten znajdzie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dość ciekawy pomysł na współpracę i może być korzystny dla Twojego kolegi, nie może się jednak ograniczyć do "stało i czasem się sprzedało" gdyż przeważnie nic samo się nie sprzedaje ;)

 

No i oczywiście była by potrzebna odpowiednia umowa zabezpieczająca interesy zarówno obydwu stron jak i klientów.

 

W razie czego... możemy o tym porozmawiać ;)

 

Pozdrawiam,

Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

rusel ..w sumie żadna rewelacja.. 5-literówki .pl, ale z literką "b" w nazwie, jak firma kolegi.. ;)

 

ogólnie robię kolesiowi "badanie możliwości".. dzięki za komentarze

 

i sorry za tamten podwójny tekst, jakoś mi się coś wcisnęło nie tak..heh

 

dopisane:

 

tak sobie myślę, co do ewentualnej oferty, to trzy pakiety e-mail i trzy pakiety na WWW... bo potrzebujemy takich usług dla klientów stron internetowych (ja czasem dla kolesia na umowę też coś nasmaruję) i generalnie będziemy szukać firmy, u której nie będziemy wymuszać zmian planów hostingowych, żeby jak najmniejszym nakładem się "podpiąć" (trzy mejle od np. 100Mb do 1Giga i trzy opcje WWW od 100Mb i dwa kolejne - jakiś średni i największy - jakby ta firma miała więcej pakietów, to chcielibyśmy sprzedawać np. najmniejszy, średni i największy) - tak sobie to widzę.. jak już pisałem, na razie "bada(my) możliwości" ..i na pewno trzeba będzie to reklamować itd., bo jak coś robić, to "na serio" (a propos tego, co pisał Kamil)

 

no nic ;)

pozdrówka

 

 

 

......................................

 

Albo zapytam Was:

 

firma kolegi to Biuroserwis ze Słupska.. i ma domenę b-serwis.com i tam jest stronka firmowa.. te dwie domeny na ewentualne usługi hostingowe to bhost.pl i bmail.pl i jako, że za miesiąc i trzy miesiące kończy się okres abonamentowy chciałbym Was zapytać, czy te dwie domeny mają sens?

bmail.pl chyba całkiem ładna.. a bhost.pl? a może poprzestać na poczcie elektronicznej?

 

Proszę o radę :)

 

 

(wiem, że o domenach jest inny dział, ale po co zakładać nowy wątek, a 'tło historyczne' jest tu nie bez znaczenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a te firmy mają PP?

 

najlepiej wtedy domeny skieruj na swój link partnerski wygenerowany na stronie tej firmy hostingowej i omów się aby zrobili coś takiego, aby skierowanie zapisało się do bazy. Jjak ktoś z tego Twojego kolegi adresu wszedłby na tą stronę hostingową i po miesiącu nawet jakby wszedl ponownie bezpośrednio przez adres firmy hostingowej to system firmy hostingowej naliczyłby mu prowizje ;)

 

Wiele firm tak robi!

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×