Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pajem

Strona i maile w dwóch domenach

Polecane posty

Witam serdecznie.

 

Mam problem z konfiguracją domen i bardzo proszę o poradę. Na wstępie podkreślam że próbowałem coś "wygooglać" na ten temat ale mi się nie udało.

 

Problem: Uruchamiam nową stronę internetową która ma funkcjonować pod dwiema domenami. Różnią się od siebie jedynie zawartością polskich znaków. Domeną główną ma być domena bez polskich znaków. O ile samą witrynę z polskimi znakami mogę przekierować za pomocą 301 w htaccess, to nie bardzo mam pomysł na przekierowanie poczty. Chciałbym utworzyć automatyczne przekierowanie (wolał bym uniknąć tworzenia przekierowań ręcznie dla każdego nowego konta e-mail). Przykładowo jeśli ktoś wyśle maila na adres email kontakt@coś.pl to ma on dotrzeć na kontakt@cos.pl., a jeśli na magazyn@coś.pl to dotrze na magazyn@cos.pl. Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie problemu. Podejrzewam że dało by się to jakoś rozwiązać za pomocą MX w DNS, ale w tej materii raczkuje więc nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.

 

P.S. Konto hostingowe posiadam na linuxpl.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pioklo

Witam

Wystarczy dodac domene coś.pl w opcji Pzekierowanie domen na domnie cos.pl.

Wtedy obie domeny beda czytaly ten sam katalog i poczta bedzie wspolna

Prosze do nas napisac na admin@linuxpl.com to doradzimy bardziej dokladnie

 

Piotr

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz skorzystać z opcji catch-all, dzięki niej będziesz mógł przekierować wszystkie wiadomości przychodzące na adresy w domenie coś.pl na inny wybrany przez Ciebie adres. Nie jest to do końca to czego potrzebujesz ale może na początek wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wystarczy dodac domene coś.pl w opcji Pzekierowanie domen na domnie cos.pl.

Wtedy obie domeny beda czytaly ten sam katalog i poczta bedzie wspolna

Prosze do nas napisac na admin@linuxpl.com to doradzimy bardziej dokladnie

 

Piotr

 

 

Dzięki wielkie za odpowiedź. Rzeczywiście nie dopatrzyłem tej opcji w panelu administratora.

 

Problem został rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×