Skocz do zawartości
steven_seagal

Router, zasięg wifi

Polecane posty

Siemka,

 

Mam router domyslny z Neostrady TP, wyremontowałem sobie gorę i przeszedłem tam, chciałbym zwiekszyc jakosc wifi co zrobić? Sam router jest na dole koło stacjonarnego PC i nie mam jak go przenieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym liveboxem to nic nie zrobisz :< Na twoim miejscu bym zainwestował jakiegoś tp-link lub linksys'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz na górze doprowadzoną skrętkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dookoła jest dużo sieci możesz popróbować zmiany kanału własnego Wi-fi. Na innych kanałach fale mogą lepiej współgrać w otoczeniu z innymi sieciami i zasięg nie będzie sie tak znosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie, mieszkam na wsi a jedyne co mi daje wifi to router ktory znajduje sie na dole w mieszkaniu, a laptop/pc stacjonarny znajduje sie na górze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pochylić antenke wifi, czasem i to pomaga. A najlepiej to pociągnąć pare m skrętki na góre i postawić jakiegoś APka (wyłączając w nim DHCP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja postawienia WDS Reapetera gdzieś w połowie twojej drogi "na górę".

 

Panie, mieszkam na wsi a jedyne co mi daje wifi to router ktory znajduje sie na dole w mieszkaniu, a laptop/pc stacjonarny znajduje sie na górze.

 

Chociaż patrząc na ten komentarz zrób tak jak radzi Tobie Miłosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×