Skocz do zawartości
giddy

hekko - blokada konta

Polecane posty

Witam.

Chciałbym poradzić się was, jak postąpić w takiej sytuacji.

 

Zarejestrowałem się w hekko.

Zamówiłem domenę, dostałem 2tygodniowy okres próbny.

Wgrałem skrypt, i zacząłem go "dopieszczać" uzupełniałem wszystko poprawiałem błedy...

 

W pewnym momencie, po prostu konto przestało działać...

Więc pomyślałem że opłacę serwer.

Po opłaceniu zmieniło się tylko tyle, że zamiast strony błedu, pokazał się napis:

Ta domena lub usługa jest zablokowana.
Skontaktuj się z operatorem usługi.

 

Po skontaktowaniu się z supportem, dowiedziałem się, że konto zostało zablokowane z powodu niepełnych informacji w moich danych. (brakowało numeru domu)

uzupelniłem dane.

Dalszy problem. Zostałem poproszony o wysyłanie jakichś śmiesznych skanów moich dokumentów tożsamości.

Po prośbie otrzymania kopii danych z mojego konta otrzymałem odmowę.

"dopiero po wysłaniu skanu dokumentu tożsamości"

 

Szczerze mówiąc dla mnie to jakieś kpiny.

Od 6 lat prowadzę różne strony, miałem konta na przeróżnych stronach hostingowych, i nigdzie nie było takich problmów.

 

 

W jaki sposób mogę odzyskać moje dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podałem prawdziwe.

Imie nazwisko, miejsce zamieszkania, kod pocztowy... tylko nie podałem numeru domu, który uzupełniłem po mailu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wysylanie skanu calego dowodu hostingodawcy jesli rzeczywscie nie podaleś tylko numeru domu to trochę przesada.. Inna sprawa, że w dowodzie jest tylko adres zameldowania, a może być on inny niż adres zamiezkania:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie podejście jest prawdopodobnie dlatego, że zamawiałeś okres testowy. Jeżeli dobrze się orientuję to restrykcyjnie podchodzą do tego kto zamawia okres testowy w celu wyeliminowania zjawiska zamawiania kilku okresów testowych przez jedną osobę. Przesyłanie skanów dowodu osobistego z powodu ich wątpliwości to gruba przesada. Oferując okres testowy powinni eliminować to zjawisko w taki sposób aby było to jak najmniej uciążliwe dla osób które zamawiają go pierwszy raz. Blokada konta i nakaz dostarczenia skanu dowodu na pewno takim sposobem nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regulamin ogólny świadczenia usług firmy HEKKONET

§ 3. p. 3:

 

Zawarcie Umowy może być poprzedzone weryfikacją wskazanych w Zamówieniu danych Klienta w przypadku, gdy zachodzi podejrzenie, iż są one nieprawdziwe. Hekkonet może w szczególności zwrócić się do Klienta o przedstawienie oryginałów lub poświadczonych za zgodność z oryginałem dokumentów świadczących o prawdziwości złożonych danych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że moglibyście udostępnić mu dane z serwera. Gdyby firma poprosiła mnie o skan dowodu osobistego to bym się od razu wyniósł - nigdzie nie zamierzam takich danych podawać, bo cholera wie co z tym skanem potem się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze moglibyśmy z góry traktować takich klientów , bo "cholera wie" co on na takim serwerze wrzuca jeśli podaje zmyślone/niepełne/itp dane. Klient zawsze jest poinformowany wcześniej, więc ma czas na reakcję.

Jakoś w wielu firmach taka polityka funkcjonuje i dane są weryfikowane, o ile firma dba o jakość swoich usług i klientów, więc nie widzimy problemu.

Edytowano przez Hekko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Z jednej strony jeżeli klient nie ma nic do ukrycia to powinien z miejsca pokazać skan dowodu i by nie było dymu.

Z drugiej strony czy musi być to skan dowodu a nie np skan faktury z innej firmy hostingowej potwierdzającej adres i ew. inne dane ?

Z trzeciej strony czy firmy hostingowe są uprawnione do tego aby prosić klientów o potwierdzanie tożsamości poprzez okazywanie dowodu osobistego ? Wiem że najlepiej jest poprosić o dowód i wtedy jest wszystko jasne - firma ma pewność, klient nie ma pod górkę i sytuacja jest wyjaśniana. Firmy które dbają o jakość swoich usług (a Hekko.pl naprawdę kładzie na to olbrzymi nacisk) stosują takie metody weryfikacji danych ale - czy szukając dziury i czepiając się - czy klient ma obowiązek pokazywać komuś dowód osobisty ?

 

Porównanie nie na miejscu i proszę nie brać tego do siebie - milicjantowi dowód pokażę, kanarowi też (choć nie wiem czy ustawa jakoś to reguluje, ale chce mieć spokój). Ale babie w sklepie już nie pokażę. Czepiając się na siłę mamy tutaj przetwarzanie danych osobowych, sklepowa nie jest organem represji (milicja, straż miejska/ wiejska/ gminna), sędzią, prokuraturem etc i ja nie wiem czy ta osoba jest przeszkolona do takich czynności. Kwitków na to nie dają więc po fajki idę do innego sklepu.

 

W firmach hostingowych wygląda to chyba inaczej, bo GIODO etc. Ale jeżeli ktoś może to niech wyjaśni na podstawie podstaw prawnych zawartych w kodeksach ustaw i karnych co wolno, czego nie wolno i kto może prosić o dokumenty tożsamości. Baba w sklepie z fajkami też. Czy może żądać dowodu, na jakiej podstawie prawnej etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale babie w sklepie już nie pokażę.

 

Taka "baba", jak to kulturalnie ująłeś, może zażądać okazania dowodu przy zakupie papierosów. Vide Ust. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych z 9.11.95r art 6. p. 1a. Analogicznie w przypadku wyrobów alkoholowych.

 

@Hekko.pl - czy nie uważacie, że w przypadku braku tylko numeru lokalu, to z Waszej strony lekka przesada? O ile oczywiście OP mówi prawdę, że brakowało tylko numeru lokalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baba w sklepie z fajkami też. Czy może żądać dowodu, na jakiej podstawie prawnej etc.

 

Może abyś pokazał . Ta BABA jak ty tak nazywasz ludzi a nie sprzedawczyni może zażądać okazania dowodu lecz nie musisz dawać jej do ręki a tylko pokazać rok urodzenia czy faktycznie ty co kupuje jak to napisałeś zamiast papierosów " FAJKI" to naprawdę ty i potwierdzić rok urodzenia. Jak wiesz po 18 - stym rokiem życia można sprzedawać papierosy a gdyby sprzedała jak byś miał 17 lat to miała by problemy. Jeżeli nie okażesz dowodu nie musi tobie sprzedawać rzecz prosta......

 

PS: Troszkę kultury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milicjantowi dowód pokażę... (milicja, straż miejska/ wiejska/ gminna).

 

Wybaczcie że się zapytam ale człowiek w Polsce nie mieszka.

 

Czy do Polski wróciła komuna i policja została przemianowana ponownie na milicję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robisz cesję domeny/występujesz o authinfo/cesję dowolnych innych usług w dowolnej branży, najwięksi rejestratorzy oraz bardzo wiele innych rejestratorów wymaga pisemnego wniosku ze skanem dowodu - przesyłasz bez problemu, a w celu aktualizacji niepełnych danych podanych przy rejestracji nagle robi się wielkie halo - co oni chcą ? !

Edytowano przez MasterNETpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest zbyt dużo sygnałów, że dane osobowe wykorzystywane są w sposób nielegalny, ludzie dowiadują się, że wzięli kredyt i go nie spłacają itd. Nie mówię, że tak jest w każdym przypadku i wszędzie, ale wystarczy, że się tak zdarza i jest o tym dostatecznie głośno i już ludzie stają się podejrzliwi wobec firm/usługodawców (jakichkolwiek bądź), których nie znają, z którymi wcześniej styczności nie mieli.

 

Poza wspomnianymi wyżej obawami wiele osób też jednak ceni sobie prywatność i ochronę swoich danych i tak dla przykładu ja osobiście - jeśli nie muszę (bo np. nie mam do czynienia z wymogami NASKu odnośnie domeny itp.) to nie podaję numeru PESEL czy dowodu osobistego, prędzej zmienię usługodawcę, jeśli dla potrzeb zwykłego hostingu współdzielonego ktoś będzie wymagał zbyt wiele informacji o mnie.

 

Powyżej jest mowa również i o zamówieniu domeny, a więc (w przypadku zdecydowanej większości domen) polityka podmiotów takich jak NASK, ICANN itd. narzuca potwierdzenie prawdziwości danych, jest to zatem w pewnym stopniu uzasadnione. Brak możliwości zarządzania domeną jeśli są jakieś podejrzenia - i owszem. Ale już brak dostępu do plików bez potwierdzenia danych uznaję za grubą przesadę.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się faktycznie więcej o dowodach mówi. Jest jeszcze jedna rzecz: sporo firm nie ma procedur zatrudniania/zwalniania pracowników, nieraz nie dwa pracownik po odejściu ma czynną skrzynkę mailową miesiącami/latami.

Hasła są zapisywane na karteczkach przy monitorze czy pod klawiaturą.

Słowem, różne pogwałcenia bezpieczeństwa... ale skan mojego dowodu usuną lub będą strzegli?

Mi cięzko uwierzyć, dlatego bez konkretnego powodu tez staram się nie wysyłać.

 

@Hekko, nie odpowiedzieliście: rzeczywiście poprosiliście o dowód tylko wskutek braku numeru domu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze moglibyśmy z góry traktować takich klientów , bo "cholera wie" co on na takim serwerze wrzuca jeśli podaje zmyślone/niepełne/itp dane. Klient zawsze jest poinformowany wcześniej, więc ma czas na reakcję.

Jakoś w wielu firmach taka polityka funkcjonuje i dane są weryfikowane, o ile firma dba o jakość swoich usług i klientów, więc nie widzimy problemu.

 

 

Po co wam moje zdjęcie, kolor oczu,wzrost, miejsce urodzenia itp skan zrobić wycinany ?

Czy to nie nadmiar danych osobowych jaki jest wam potrzebny ?

Zakładanie z góry ze wszyscy to oszuści i najlepiej jak by każdy przesłał weksel in blanco natychmiastowej wykonywalności , ale trzeba jakoś się łączyć na ten hosting , opłacić go a podobno anonimowości w internecie to fikcja ?

 

Wysyłanie skanu dowodu do każdej firmy u której kupuje coś przez internet przez lata nie widzę

większej różnicy jak wklejenie takiego skana prosto na facebooka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no proszę was.

To już są za przeproszeniem jaja...

 

Moja wiadomość:

Witam. W załączniku jest potwierdzenie przelewu do hekko.
Są tam moje dane personalne do potwierdzenia danych z mojego profilu w hekko.

Mam nadzieje że to wystarczy.

 

Przesłałem pdf'a wziętego z banku. Przedstawiał on przelew z wczoraj, za usługę hekko.

Jest tam Imie, Nazwisko, miejsce zamieszkania.

 

Odpowiedź:

Uprzejmie informuję, że weryfikacja może być przeprowadzona jedynie po przesłaniu skanu dokumentu tożsamości.

 

 

 

Sory, ale to już nie wygląda jak weryfikacja... Może jeszcze mam się stawić osobiście w firmie... -,-

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli konto bankowe można otworzyć na podstawie przelewu z innego swojego konta w innym banku to sorki ale jakaś firma internetowa nie wydaje mi się tu bardziej uprzywilejowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no proszę was.

To już są za przeproszeniem jaja...

 

Moja wiadomość:

Witam. W załączniku jest potwierdzenie przelewu do hekko.
Są tam moje dane personalne do potwierdzenia danych z mojego profilu w hekko.

Mam nadzieje że to wystarczy.

 

Przesłałem pdf'a wziętego z banku. Przedstawiał on przelew z wczoraj, za usługę hekko.

Jest tam Imie, Nazwisko, miejsce zamieszkania.

 

Odpowiedź:

Uprzejmie informuję, że weryfikacja może być przeprowadzona jedynie po przesłaniu skanu dokumentu tożsamości.

 

 

 

Sory, ale to już nie wygląda jak weryfikacja... Może jeszcze mam się stawić osobiście w firmie... -,-

 

 

Jeśli nie podoba Ci się polityka hekko to nie wiem dlaczego tak usilnie starasz się u nich zostać. Nie lepiej po prostu poszukać innej firmy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzią na pytanie zawarte w pierwszym poście jest to, że możesz:

1) zweryfikować swoje konto przedstawiając skan dokumentu tożsamości;

2) nie weryfikować konta, a wtedy nie uzyskasz dostępu do swoich danych.

 

Firma ma regulamin, który zaakceptowałeś rejestrując konto. Twoje rzale i bule to raczej powinny być skierowane tylko do ciebie samego - po coś rejestrował konto w firmie która ma takie zasady (opisane jawnie w regulaminie)?

 

Ja się Hekko nie dziwię - bo szkoda tracić czas i nerwy na tłumaczenie się różnym służbom i urzędom za szczeniaków rejestrujących konta na fikcyjne lub chociażby omyłkowo podane dane.

 

 

 

 

Gdyby firma poprosiła mnie o skan dowodu osobistego to bym się od razu wyniósł

Rozumiem, że konta bankowego nie posiadasz [do założenia go bank kseruje dowód osobisty], telefon komórkowy to co najwyżej anonimowy na kartę [bo zarejestrowanie go też wymaga ksera dokumentu], internet to tylko prepaidowy mobilny [bo j.w.], telewizję tylko naziemną dvb-t... i wiele innych sytuacji można by wymienić, gdzie na prawo i lewo kseruje się dokumenty i te kserówki przechowuje w jakichś segregatorach (często nawet... w punkcie, gdzie dana umowa została zawarta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli nie podoba Ci się polityka hekko to nie wiem dlaczego tak usilnie starasz się u nich zostać. Nie lepiej po prostu poszukać innej firmy?

 

 

Nie mam zamiaru w tej firmie zostać ani minuty dłużej.

Jedynie zalerzy mi na moich plikach. Które są dla mnie niedostępne...

To jest dla mnie śmieszne. Moje prywatne "rzeczy" zostały mi odebrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no proszę was.

To już są za przeproszeniem jaja...

 

Moja wiadomość:

Witam. W załączniku jest potwierdzenie przelewu do hekko.
Są tam moje dane personalne do potwierdzenia danych z mojego profilu w hekko.

Mam nadzieje że to wystarczy.

 

Przesłałem pdf'a wziętego z banku. Przedstawiał on przelew z wczoraj, za usługę hekko.

Jest tam Imie, Nazwisko, miejsce zamieszkania.

 

Odpowiedź:

Uprzejmie informuję, że weryfikacja może być przeprowadzona jedynie po przesłaniu skanu dokumentu tożsamości.

 

 

 

Sory, ale to już nie wygląda jak weryfikacja... Może jeszcze mam się stawić osobiście w firmie... -,-

 

Nawet jak kurier przywozi z umową np od orange t-mobile czy plusa to kurier ma obowiązek sprawdzić dokument tożsamości oraz także dla niego musisz przygotować ksero D.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem, że konta bankowego nie posiadasz [do założenia go bank kseruje dowód osobisty],

 

i wiele innych sytuacji można by wymienić, gdzie na prawo i lewo kseruje się dokumenty i te kserówki przechowuje w jakichś segregatorach (często nawet... w punkcie, gdzie dana umowa została zawarta).

 

Bank zgodnie z prawem bankowym ma takie prawo (tu tez trwa polemika) ale czy każda firma sprzedająca cokolwiek zdalnie tez takie prawo ma ? a dokładniej rzecz ujmując czy potrzebują informacji o twoim wzroście ? kolorze oczu ? czy do potwierdzenia ze ja to ja nie wystarczy przelew bankowy ? skan rachunku za gaz ? itp

skoro sam piszesz ze dane wrażliwe traktowane są jak śmiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ludzie, wy nic nie kumacie, kompletnie NIC ! Ech..jedziemy po kolei...

 

1. Mojego poprzedniego postu proszę pod żadnym pozorem nie traktować jako atak na firmę Hekko.pl bo nie to było moim zamysłem.

2. Interesuje mnie prawny aspekt szastania dowodem osobistym na prawo i lewo, tymczasem wy odwracacie kota ogonem i czepiacie się tej "baby" ze sklepu z fajkami i prowadzicie rozważania na temat tego czy napisałem policja, milicja etc.

3. Konkrety: ko może, na jakiej podstawie prawnej żądać dowodu osobistego i czy potwierdzeniem dowodu tożsamości może być oryginał faktury za usługę z innej firmy. To że wszyscy wysyłamy skan dowodu to wiem, najprościej, najszybciej i bez robienia sobie pod górkę na linii klient <=> firma. Jakieś zaufanie obustronne musi być. Jeżeli byłbym klientem poważnej firmy hostingowej (Hekko się do niej zalicza) i bym się pomylił w adresie to wiadomo że wysłałbym skan dowodu żeby nie robić i sobie i firmie pod górkę. Ale interesuje mnie aspekt prawny całej tej sytuacji. Zdaje się że nasz ustawodawca ma tutaj wiele w przyszłości do roboty. Komu muszę szastać dowodem, komu mogę ale nie muszę a komu mogę zasadzić kopniaka.

4. Wśród wszystkich biorących udział w tej nagonce tylko jedna osoba wskazała na ustawę prawną. Cała reszta prowadzi dywagacje na temat nazwenictwa organa porządkowych i tego czy komuna wróciła...

 

Czy teraz chociaż ktoś rozumie moje przesłanie ? Życie życiem, teoria teorią, przepisy i tak... a praktyka praktyką. To że robie cesje domeny i wysyłam firmie skan dowodu to jedno. Zgodność tego z prawem to drugie. I o to mi chodzi. I nie w kontekście firmy Hekko tylko w wymiarze bardziej globalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak kurier przywozi z umową np od orange t-mobile czy plusa to kurier ma obowiązek sprawdzić dokument tożsamości oraz także dla niego musisz przygotować ksero D.O

 

Dla kuriera ksero ? co najwyżej pokazujesz mu dowód żeby stwierdził czy ty to ty a ksero załączasz do dokumentów zwrotnych np dla banku bo czy operator komórkowy ma prawo do skana ? nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×