Skocz do zawartości
kombajnik

Supermicro x9sce + 2x zintegrowany vga + windows 7

Polecane posty

Witam wszystkich użytkowników :)

 

Mam pytanie do znawców, sytuacja wygląda tak:

 

Mam wykpiony serwer dedykowany z dostępem IPMI, płyta główna na nim to Supermicro x9sce + na niej jest zintegrowany vga matrox gw200 bodajże + on obsługuje IPMI. Procesor jaki posiadam to Intel i3-3240 z zintegrowana grafiką Intel HD 2500 bodajże, czyli podsumowując krótko mam 2 zintegrowane grafiki. Zainstalowany system na dedyku to Windows 7.

 

Cały problem polega na tym, że Windows wykrywa mi ciągle jako kartę graf tego matroxa i nie mogę zainstalowac sterowników od karty intela, bo wyskakuje mi blad ze system nie spelnia wymagan (pewnie ze ta karta nie jest wlaczona i jej w ogole nie widzi). Co bym nie robił ciągle winda mi wykrywa "standard vga graphics adapter".

Przeczytałem na necie i w manualce od płyty głównej, że można zworką wyłączyćtego matroxa, po przełożeniu zworki obrazu w IPMI brak + system nie wstaje bo niemoge się do niego dobić przez zdalny pulpit nawet kilkanaście minut po włączeniu serwera.

Ktoś ma pomysł jak to zrobić, bym mógł zainstalować w windzie stery od Intela?

Edytowano przez kombajnik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem jak wyglądają biosy w takich płytach...


 

Co bym nie robił ciągle winda mi wykrywa "standard vga graphics adapter".

ile grafik ci on wykrywa? jeśli jedną to uruchomiona jest tylko ta matroxa.

 

system nie wstaje bo niemoge się do niego dobić przez zdalny pulpit nawet kilkanaście minut po włączeniu serwera.

W biosie ustaw na wyrzucanie errorów na no errors czy coś takiego (masz do wyboru, brak grafiki, brak klawiatury, wszystko i nic :P)

 

Ktoś ma pomysł jak to zrobić, bym mógł zainstalować w windzie stery od Intela?

W sumie nie wiem po co te sterowniki na chama chcesz mu wpychać skoro nie chce... jedyne rozwiązanie jakie widzę to takie, że grafika intela jest wyłączona (oczywiście w biosie), lub płyta nie obsługuje tych grafik w procesorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W windzie wykrywa mi 1 grafikę. W BIOSie nie widzę także żadnej opcji odpowiedzialnej za włączenie zintegrowanej grafiki intela :/ jedyne co to intel vt-d

 

Chodzi o te logi? Tylko to znalazłem:

 

2014-04-28_00-52-23------286c9W3L.png

Edytowano przez kombajnik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz powtórzę że nie wiem jak dokładnie wyglądają biosy w takich płytach, ale chodzi mi o odpowiednik tej funkcji:
http://www.pcworld.pl/news/64624/Ustawienia.BIOS.u..Halt.on.html

ale jeszcze raz mówię, że nie widzę sensu pakować tam tych sterowników do grafiki... co chcesz w ten sposób osiągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie instaluje sterownikow jesli sama winda nie wykrywa karty intela. Jesli by winda tą zintegrowana grafika wykrywala to niemusze chyba mowic po co bym instalowal te sterowniki :P

 

Co do tej opcji w biosie co podales, niestety nie ma takiej :(

 

 

No nic, cały misterny plan w pizdu

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlatego starałem się ciebie uświadomić, że nie ma sensu;)

W sumie nie wiem po co wyłączać tą grafikę od IPMI... niech sobie działa... jeszcze ci się pewnie przyda w awaryjnej sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chciałem ją wyłaczyć po to, by winda wykryła intelowska grafike a nie ciągle matroxa 16megabajtowego bez wsparcia directx. Moim zamiarem było odpalenie intelowskiej grafiki bo tam mialbym obsługe directa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbys mial chociaż http://www.supermicro.com/products/motherboard/Xeon/C202_C204/X9SCL-F.cfm to by pewnie działało, a jak masz tego dziwnego microclouda to tam dostęp do grafiki jest tylko przez KVM...

 

Kurcze, jakbym mial gwarancje ze na 100% bedzie dzialac to moze by dla mnie na tej plycie glownej posadzili serwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ona ma inny wymiar wiec inna buda... ta co ty masz nie ma wyjscia vga, ale jak mam byc szczery to ci gwarancji ze zadziala nie dam bo nigdy tego nie przestawialem, nie bylo sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×