Skocz do zawartości
whlr

VPS: OVH vs. ViHost/ViPower

Polecane posty

Cześć! Zastanawiam się nad zmianą VPS'a z SDC na OVH lub ViHost/ViPower. Który mi polecicie? Przyznam, że najbardziej kusząca wydaje się być oferta OVH, ale nie jestem przekonany do oferowanych lokalizacji serwerów (Francja, Kanada). Jeżeli miałbym wybrać OVH, zdecydowałbym się na Francję, ponieważ większość (ponad 90%) ruchu jest z Polski. Z ViHost mam już pewne doświadczenia, ponieważ korzystałem z ich usług przez ponad rok i wiem, że są niezawodni. Zastanawiam się jednak, czy OVH nie jest lepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Twoim wypadku jest znaczący czas odpowiedzi do serwera, to bierz ViHosta. Jak nie to OVH ze względu na fantastyczny Anty-DDoS. W OVH mam kilka VPSow, czasy odpowiedzi do nich z PL to ~30ms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz już doświadczenie z firma Pawła i dobrze ją oceniasz - to masz już odpowiedź ;)

 

Zawsze może być lepiej :) A poza tym, OVH za te same pieniądze oferuje wyższe parametry serwera. Zastanawiam się tylko, czy warto brać wyższe parametry kosztem dłuższego czasu odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Zawsze może być lepiej :) A poza tym, OVH za te same pieniądze oferuje wyższe parametry serwera. Zastanawiam się tylko, czy warto brać wyższe parametry kosztem dłuższego czasu odpowiedzi.

 

A jaki typ usług hostujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron www pisanych w PHP+Zend, bazy danych MySQL i PostgreSQL, repozytoria Git i SVN. Mam też jedną aplikację w Javie, która nie działa cały czas tylko jest uruchamiana od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. W takim razie jeszcze się trochę zastanowię i podejmę decyzję.

 

A jeszcze przy okazji zapytam o to, czy dysk SSD na serwerze bardzo przyspiesza pracę w przypadku takich zastosowań jak moje? Pytam o to w kontekście oferty ViPower.

Edytowano przez whlr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym poprosić Wasze IP jeżeli macie maszyny w OVH? No i podajcie lokalizacje, będę wdzięczny. Z góry przepraszam za mały offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeżeli nadal nie podjąłeś decyzji to mogę Ci zaproponować nawet 14 dniowy okres testowy serwera VPS na dyskach SSD w vipower. Będziesz mógł wtedy spokojnie przetestować czy w przypadku Twojego zastosowania uzyskasz oczekiwany skok wydajności.
W razie czego kontaktuj się bezpośrednio ze mną pod adresem: m.adach@vipower.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

jeżeli nadal nie podjąłeś decyzji to mogę Ci zaproponować nawet 14 dniowy okres testowy serwera VPS na dyskach SSD w vipower. Będziesz mógł wtedy spokojnie przetestować czy w przypadku Twojego zastosowania uzyskasz oczekiwany skok wydajności.

W razie czego kontaktuj się bezpośrednio ze mną pod adresem: m.adach@vipower.pl

 

Dzięki wielkie, ale już podjąłem decyzję :) Wykupiłem VPS w Waszej firmie właśnie z dyskiem SSD. Na razie na miesiąc, ale pewnie zostanę na dłużej. Skusiła mnie możliwość prawie całkowitego wyłączenia cachowania danych z db w mojej aplikacji, polska lokalizacja i jakość usług o której przekonałem się korzystając z serwera VPS w ViHost ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×