Skocz do zawartości
filip_b

Pytanie o VPS z Windows

Polecane posty

Witam, aktualnie wykorzystuje 2 VPS z Linuksem z dwóch różnych firm (Biznes-Host i Hosteam) serwerki działają wyśmienicie i tasuję sobie nimi kiedy zachodzi potrzeba, coraz poważniej zastanawiam się nad przejściem na VPS z Windows a jako że nigdy takowego nie posiadałem mam kilka obaw.

 

1. Wydajność - Chodzi o to że z Linux bez środowiska graficznego działał jak błyskawica nawet na najniższych "konfiguracjach" CPU i RAM a po samej instalacji zajmował śmieszne ilości RAM i chciałbym tu zapytać jak to jest z Windows. Jasne jest że VPS Win z takimi samymi parametrami jest powiedzmy 2x droższy od odpowiednika z Linuksem dlatego jeśli moje obawy co do zasobożerności są przesadzone chciałbym zrezygnować z aktualnych 2 serwerów i przejść na jeden z Win. I tutaj proszę o oferty firm hostingowych szczególnie te z ponadprzeciętnym AntyDDoS jak np. Hosteam.

 

2. Legalność oprogramowania - w sumie to przyszło mi do głowy tak dodatkowo, nie to że osobiście chciałbym coś piracić ale zwyszajna ciekawość. Czy jest jakaś weryfikacja aplikacji jakie użytkownik instaluje na VPS z Windows? Sam osobiście na desktopie mam zainstalowaną małą aplikację logującą cały ruch sieciowy tworząc statystyki wykorzystania łącza która jest płatna co się dzieje jeśli taką aplikację (piracką) zainstalował bym na serwerze?

 

Na razie to wszystko jak sobie coś jeszcze wymyślę do dopiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wypadku maszyny z Windows Server, musisz liczyć się z tym, że sam system może ci wykorzystać 512-1GB RAM.

To, że są droższe wiąże się z kosztami licencji na system.

 

Licencja na system wliczona jest zazwyczaj w cenę serwera, więc tutaj jesteś OK. Nie spotkałem się, żeby jakakolwiek firma weryfikowała co masz zainstalowane na maszynie.

 

Jednak radziłbym zweryfikować czy napewno potrzebujesz maszyny z Windowsem, jeśli możesz to postawić na linux to stawiaj na linuxie, ze względu na koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wypadku maszyny z Windows Server, musisz liczyć się z tym, że sam system może ci wykorzystać 512-1GB RAM.

To, że są droższe wiąże się z kosztami licencji na system.

 

Licencja na system wliczona jest zazwyczaj w cenę serwera, więc tutaj jesteś OK. Nie spotkałem się, żeby jakakolwiek firma weryfikowała co masz zainstalowane na maszynie.

 

Jednak radziłbym zweryfikować czy napewno potrzebujesz maszyny z Windowsem, jeśli możesz to postawić na linux to stawiaj na linuxie, ze względu na koszty.

Jedynym powodem dla którego zwracam się w stronę maszyny z Windows jest łatwiejsze i szybsze zarządzanie i konfiguracja a niestety nie mogę już poświęcać kilku h dziennie na dokształcanie się jak kiedyś ;(

 

Te 512-1GB RAM na start to mnie trochę przeraziłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynym powodem dla którego zwracam się w stronę maszyny z Windows jest łatwiejsze i szybsze zarządzanie i konfiguracja a niestety nie mogę już poświęcać kilku h dziennie na dokształcanie się jak kiedyś ;(

 

Te 512-1GB RAM na start to mnie trochę przeraziłeś.

Nie sądzę, żebyś dużo zyskał jeśli chodzi o prostotę administracji. Tak czy inaczej konfiguracja serwisów jest identyczna (apache, mysql) itp. Chyba, że wybierzesz jakiegoś IIS, MSSQL (licencja), wtedy można coś więcej wyklikać, ale z racji, że nie masz czasu na naukę to chyba nie bardzo jeśli chodzi o ogarnianie tego od podstaw, bo zakładam, że nie miałeś z tym styczności.

 

Może jednak lepiej zapłacić komuś za administrację? Na forum masz sporo niezłych administratorów.

 

 

Na winde potrzebujesz minimum 2 GB RAM

 

Niekoniecznie, mam kilka serwerów na 2008R2 które mają po 512MB i działają z jakimiś pojedynczymi usługami. Zależy co tam wrzucisz. Ale faktycznie rekomendowane jest 2GB RAM w wypadku Windows Server 2008R2 (http://technet.microsoft.com/en-us/windowsserver/bb414778.aspx)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, mam kilka serwerów na 2008R2 które mają po 512MB i działają z jakimiś pojedynczymi usługami. Zależy co tam wrzucisz. Ale faktycznie rekomendowane jest 2GB RAM w wypadku Windows Server 2008R2 (http://technet.microsoft.com/en-us/windowsserver/bb414778.aspx)

Posiadałem kiedyś serwer na windzie z 512 RAM, i stabilny to on nie był, w dodatku praca na nim rownież nie należała do najprzyjemniejszych, za długo wszystko trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj, zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą serwerów z systemem Windows 2008 R2 - www.v-net.pro

Serwer z 1GB RAM już w cenie 49 PLN brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z naszej strony możemy zaoferować:

Serwer VPS Standard z Windows Server 2008 R2 (KVM)
Procesor: 3 GHz
Dysk: 30GB
Pamięć: 2 GB RAM
oraz transferem bez limitu
za 294zł rocznie!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi ofertami na stronie - Mintshost.pl
W razie szczegółowych pytań zapraszamy na nasza stronę gdzie nasz konsultant odpowie na Pańskie pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynym powodem dla którego zwracam się w stronę maszyny z Windows jest łatwiejsze i szybsze zarządzanie i konfiguracja a niestety nie mogę już poświęcać kilku h dziennie na dokształcanie się jak kiedyś ;(

(...)

1. Niektóre rzeczy są równie trudne, niektóre imho trudniejsze.

2. Mam przeczucie, że łatwiej Ci bedzie znaleźć/taniej admina do linuksa, niż windowsa.

3. Co takiego robisz na serwerze? Jesli płacisz za vpsa z linuxem 50zł, na podobnego z windowsem potrzebujesz 100zł, rocznie 600zł róznicy, może wystarczy 2 razy do roku admina za 100-200zł zatrudnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile teraz wydajesz na VPS'y? Może opłaca ci się kupić jakiegoś dedyka w Soyoustart/kimsufi/ovh na windowsie? Obstawiam, że dedyki będą miały na tyle wysoką wydajność że nie powinieneś mieć problemów. Zawsze możesz sobie wtedy postawić nawet VPS'y z linuxem jeśli będą ci potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile teraz wydajesz na VPS'y? Może opłaca ci się kupić jakiegoś dedyka w Soyoustart/kimsufi/ovh na windowsie? Obstawiam, że dedyki będą miały na tyle wysoką wydajność że nie powinieneś mieć problemów. Zawsze możesz sobie wtedy postawić nawet VPS'y z linuxem jeśli będą ci potrzebne.

Wydaję tyle że spokojnie mógłbym zamienić to na Kimsufi ale jedyny dostępny w tym momencie model to z Atomem a tego się trochę boję bo z Atomami ogólnie nie mam dobrych wspomnień.

 

Miałem też jakiś czas dedyka w Online.net za 35 ojro netto ale okazał się zbyt wydajnym kombajnem jak na moje wymagania.

 

Co stawiam na serwerze? TeamSpeak3 (półprywatny serwer na kilkadziesiąt osób + serwer Jabber (prywatny) w Javie na jeszcze mniejszą liczbę klientów). Szczególnie zależy mi na niezawodności dlatego też aktualnie opłacam 2 VPS w różnych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaję tyle że spokojnie mógłbym zamienić to na Kimsufi ale jedyny dostępny w tym momencie model to z Atomem a tego się trochę boję bo z Atomami ogólnie nie mam dobrych wspomnień.

 

Miałem też jakiś czas dedyka w Online.net za 35 ojro netto ale okazał się zbyt wydajnym kombajnem jak na moje wymagania.

 

Co stawiam na serwerze? TeamSpeak3 (półprywatny serwer na kilkadziesiąt osób + serwer Jabber (prywatny) w Javie na jeszcze mniejszą liczbę klientów). Szczególnie zależy mi na niezawodności dlatego też aktualnie opłacam 2 VPS w różnych miejscach.

 

W takim zastosowaniu, wydaje mi się to stratą pieniędzy. Przecież takie serwery stawiasz, raz wg. poradnika. Nic więcej z tym nie robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

W takim zastosowaniu, wydaje mi się to stratą pieniędzy. Przecież takie serwery stawiasz, raz wg. poradnika. Nic więcej z tym nie robisz.

Tak zgadza się ale czasem pojawiają się problemy z łączem na jednym z serwerków i wtedy zamieniamy "miejscówkę". Mało to komfortowe takie skakanie ale lepsze to niż brak komunikacji ;)

 

btw w pracy zerkałem na kimsufi.com i coś źle wyświetlało bo widoczny był tylko jeden serwer a teraz w domu widzę całkiem ciekawą maszynkę z Core2Duo za 16 ojro plus 20% Vat, kwota mniej więcej taka jaką płacę teraz więc chętnie zabrał bym na próbę, ma ktoś może jakiś Promo Code?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się ale czasem pojawiają się problemy z łączem na jednym z serwerków i wtedy zamieniamy "miejscówkę". Mało to komfortowe takie skakanie ale lepsze to niż brak komunikacji ;)

 

btw w pracy zerkałem na kimsufi.com i coś źle wyświetlało bo widoczny był tylko jeden serwer a teraz w domu widzę całkiem ciekawą maszynkę z Core2Duo za 16 ojro plus 20% Vat, kwota mniej więcej taka jaką płacę teraz więc chętnie zabrał bym na próbę, ma ktoś może jakiś Promo Code?

 

Bez sensu, kup jakiś dobry VPS w jakimś cloudzie, który ma odpowiednie SLA. Może DigitalOcean?

A co do starty pieniędzy mówiłem o zastosowaniu Pewnie to co wykonujesz na serwerze to postawienie tego softu i ewentualne restartowanie usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Bez sensu, kup jakiś dobry VPS w jakimś cloudzie, który ma odpowiednie SLA. Może DigitalOcean?

A co do starty pieniędzy mówiłem o zastosowaniu Pewnie to co wykonujesz na serwerze to postawienie tego softu i ewentualne restartowanie usługi.

Nie zrozum mnie źle ale czy jesteś pewien że DigitalOcean świadczy pewniejsze usługi niż chociażby Hosteam? Z tego co pamiętam to na rynku pojawili się bardzo nie dawno - nie to żeby od razu o czymś negatywnym świadczyło ale tak jakoś mi się przypomniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle ale czy jesteś pewien że DigitalOcean świadczy pewniejsze usługi niż chociażby Hosteam? Z tego co pamiętam to na rynku pojawili się bardzo nie dawno - nie to żeby od razu o czymś negatywnym świadczyło ale tak jakoś mi się przypomniało.

 

Od 2 miesięcy wg. mojego monitoringu mam 100% uptime. Nigdy nie miałem serwera w Hosteam ale myślę, że należałoby zweryfikować dlaczego taki problem występuje, zamiast utrzymywać dwa serwery, i to bez automatycznego HA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje że pod takie coś powinien ci wystarczyć nawet kimsyf na atomie (chociaż nie wiem jak z tym jabberem... w sumie to java)
A może po prostu dwa kimsufy w różnych lokalizacjach (albo żeby się chociaż inna szafa trafiła) i jedno ip failover? stawiasz wtedy na obu te usługi i w momencie padu jednego serwera automatycznie przeniesie to IP na drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj, zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą serwerów z systemem Windows 2008 R2 - www.v-net.pro

Serwer z 1GB RAM już w cenie 49 PLN brutto.

 

 

Z naszej strony możemy zaoferować:

 

Serwer VPS Standard z Windows Server 2008 R2 (KVM)

....

za 294zł rocznie!

 

Z ciekawości zapytam z którego programu licencyjnego są to licencje na system Microsoftu ?

 

Pytam ponieważ ostatnio podczas jednego z większych przetargów wyszło, że oferowane były wraz z usługą licencje niezgodnie z programem licencyjnym Microsoftu. Jeden z oferentów starał się przekonać zamawiającego do swojej racji jednak Microsoft bardzo szybko wyjaśnił wszelkie wątpliwości :-) Najgorsze że przetarg z tego powodu został unieważniony, a oferent utracił status partnera MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

btw w pracy zerkałem na kimsufi.com i coś źle wyświetlało bo widoczny był tylko jeden serwer a teraz w domu widzę całkiem ciekawą maszynkę z Core2Duo za 16 ojro plus 20% Vat, kwota mniej więcej taka jaką płacę teraz więc chętnie zabrał bym na próbę, ma ktoś może jakiś Promo Code?

 

Oferta dostępnych serwerów Kimsufi zmienia się praktycznie z godziny na godzinę, więc jak interesuje cię coś konkretnego to musisz sprawdzać i czekać na moment aż będzie dostępne... :)

 

Poniżej masz screenshota z całą ofertą Kimsufi...

 

post-25938-0-72863900-1398769494_thumb.jpg

Edytowano przez likufanele (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używamy odpowiednich licencji pod nasze usługi od ponad 2 lat, proszę się nie martwić.

 

Możesz podać z jakiego programu są to licencje Microsoft ?

 

Licencje nie są prostym tematem, a w przypadku Microsoft często się zmieniają, zatem ciekawe byłoby poznać z których licencji korzystacie.

 

Mam nadzieję że Mintshost.pl także udzieli informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy to tajemnica z jakiego programu Microsoft korzystacie z licencji dla MS Windows Serwer ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×