Skocz do zawartości
Eskimos

Jaki smartphone?

Polecane posty

Witam, poszukuję telefonu do 1.7 tys. zł, teraz posiadam już mocno wysłużoną Avile. Myślałem nad Samsung Galaxy S4 w wersji I9505 i znalazłem ofertę na komputroniku, ale nie zgadza mi się procesor na ów stronie pisze Qualcomm APQ8060pro, a na mgsm.pl Qualcomm APQ8064T, a może darować sobie Samsungi i zainwestować w inną markę? Proszę o propozycję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ci polecić, ale Samsunga sobie daruj. Ja posiadam S3 i mam problem z ładowaniem baterii, po prostu jakby nie ładuje (muszę go restertować przed ładowaniem kilka razy, a czasami tylko na wyłączonym się ładuje) To nie wina wtyczki ani ładowarki, po prostu większość S3 tak ma. Kolega posiada S4 nóweczkę i również narzeka, już 2 razy był w serwisie. Raz miał problem z zasięgiem (gubił się), a drugi raz bateria mu spuchła i nie chciał się włączyć. W karcie gwarancyjnej napisano, że zmieniali płytę główną.

 

Może coś z Sony Cię zainteresuje? Miałem kiedyś Xperię i przez 3 lata nie miałem z nią żadnego problemu.

 

Ps interesuje Cię tylko android ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ci polecić, ale Samsunga sobie daruj. Ja posiadam S3 i mam problem z ładowaniem baterii, po prostu jakby nie ładuje (muszę go restertować przed ładowaniem kilka razy, a czasami tylko na wyłączonym się ładuje) To nie wina wtyczki ani ładowarki, po prostu większość S3 tak ma. Kolega posiada S4 nóweczkę i również narzeka, już 2 razy był w serwisie. Raz miał problem z zasięgiem (gubił się), a drugi raz bateria mu spuchła i nie chciał się włączyć. W karcie gwarancyjnej napisano, że zmieniali płytę główną.

 

Może coś z Sony Cię zainteresuje? Miałem kiedyś Xperię i przez 3 lata nie miałem z nią żadnego problemu.

 

Ps interesuje Cię tylko android ?

 

Wina jest mój drogi w kablu USB od ładowarki/PC, Samsungowe kable są tandetnej jakości i po jakimś czasie nie ładują z pełną mocą 450 mV, a z o wiele mniejszą bo tylko taką są w stanie "wynegocjować". Zmieniasz kabel na inny i wszystko śmiga. Mam S3 i nie narzekam, super telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sumie teraz tyle się narobiło tych telefonów, że aż nie wiem co wybierać ;D Ładnie wyglądają Xperie, IPhone też nie najgorzej, ale cena 5S jednak jak dla mnie zaporowa ;< Android może być, z tego co widzę jest mnóstwo aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HTC - dobrze przemyślane rozwiązania, brak zbędnego oprogramowania, duże sprawdzone możliwości, solidna konstrukcja. Korzystam z ich rozwiązań dobre 7 lat i nie mam zamiaru tego zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do iPhone to poczytaj co ma 5S bo na prawdę warto ;-) Jedyne co do Androidów mam to aplikację aby je wyłączyć niestety trzeba osobno szperać po ustawieniach a po kliknięciu w iPhonie 2 razy przycisku przesuwamy do góry wszystkie aplikację które mamy włączone i sie wyłączają wtedy zapobiegamy harceniu baterii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie na temat nowego HTC:

 

http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,OnePlus-One-oficjalnie-Pojawil-sie-zabojca-smartfonow,wid,16557798,wiadomosc.html?ticaid=1129ef&_ticrsn=5

 

"Jeszcze inną ciekawostką będzie zaoferowanie 100 egzemplarzy OnePlus One tym, którzy zniszczą swój stary telefon w ramach akcji Phone Smash. Nowego smartfona będą mogli wtedy kupić za... 1 dolara." źródło:wp.pl

 

ciekawe co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam m.in. Note 3. Jest dosyć spory, ale jak na taką "cegłę" całkiem wygodny w użyciu. Szczególnie mi się podoba w nim bateria - ładuje się szybko, a telefon podziała cały dzień bez konieczności ładowania.

 

Uważam, że używanie innych smartfonów poza domem jak na razie mija się z celem, gdy bateria pada po paru godzinach (doszło kiedyś do takiej patologii, że nosiłem 3 smarfony, aby mieć na cały dzień poza domem ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie na temat nowego HTC:

 

http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,OnePlus-One-oficjalnie-Pojawil-sie-zabojca-smartfonow,wid,16557798,wiadomosc.html?ticaid=1129ef&_ticrsn=5

 

"Jeszcze inną ciekawostką będzie zaoferowanie 100 egzemplarzy OnePlus One tym, którzy zniszczą swój stary telefon w ramach akcji Phone Smash. Nowego smartfona będą mogli wtedy kupić za... 1 dolara." źródło:wp.pl

 

ciekawe co?

 

Najciekawsze jest to, że ten telefon nie ma nic wspólnego z HTC, OnePlus to chińska firma, ale fajnie że wspominasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Najciekawsze jest to, że ten telefon nie ma nic wspólnego z HTC, OnePlus to chińska firma, ale fajnie że wspominasz.

 

To prawda bo zaczynałem pisać na temat HTC ONE ale trafiłem na artykuł i biorąc pod uwagę cenę jaka była podana pomyślałem ze warto napisać o OnePlus One

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od roku mam SGS2 - rewelacja, s3 i s4 nie kupił bym za nic.

Na pewno coś od HTC warte rozważenia. IP5s - rewelacja, lecz ta cena... Może zakup w USA?

 

Xiaomi też warte rozważenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nexus 5 to chyba najlepszy wybór w tej kategorii cenowej. Masz przynajmniej rozsądną gwarancję, że Google będzie aktualizowało Androida na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do iPhone to poczytaj co ma 5S bo na prawdę warto ;-) Jedyne co do Androidów mam to aplikację aby je wyłączyć niestety trzeba osobno szperać po ustawieniach a po kliknięciu w iPhonie 2 razy przycisku przesuwamy do góry wszystkie aplikację które mamy włączone i sie wyłączają wtedy zapobiegamy harceniu baterii :P

2 lata temu, gdy android wprowadził multitasking była to prawdziwa wielozadaniowość, aplikacje chodziły w tle- dlatego jako jeden z wielu wtedy co chwila instalowałem nowe aplikacje do czyszczenia pamięci lub wyłączania innych aplikacji.

Śmiano się z iphone że nie ma tego. A gdy po kilku miesiącach wprowadził, do tej pory z tego co wiem działa tak samo: Aplikacje które odtwarzają muzykę/ściągają pliki (i chyba jeszcze jakieś) są uruchomione w tle, a reszta jest usypiana.

To jest moim argumentem za iphonem, rzeczy wydają się bardziej dopracowane. *

 

* ostatniego androida miałem 3 lata temu, może się poprawili. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę dołożysz i kupisz już iPhone'a 5. Jeżeli rozważasz potem także tablet czy komputer od Apple to będziesz bardzo zadowolony. Nawet sam iPhone daje mnóstwo możliwości bez całego ekosystemu. To szybki i wytrzymały telefon z dobrym aparatem i mnóstwem dostępnych aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Na pewno coś od HTC warte rozważenia. IP5s - rewelacja, lecz ta cena... Może zakup w USA?.

 

Posiadam telefon HTC One X. Wiem, że ciężko oceniać firmę po jednym modelu, ale swego czasu to był flagowy model telefonu tej firmy. Nie polecam pod każdym względem. Przesiadłem się na niego po iPhone 4 i to był wielki błąd. Kiepska antena, z map nie da się korzystać - bardzo powoli łapie lokacje no i bateria trzyma tyle co laptop. Telefon fajnie wygląda itd, ale nadaje się tylko do zabawy w domu.

Serwis też mają taki sobie - raz telefon wypadł mi z ręki z dużej wysokości, więc konieczna była wymiana wszystkiego praktycznie, telefon naprawili za opłatą, ale odesłali z uszkodzonym mikrofonem - jak można było tego nie sprawdzić? W każdym razie byłem tydzień bez telefonu sumarycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

Wiesz... Sam posiadaem kiedy telefony z androidem. Tworzywem pod nie custom romy i byo swietnie. Jednak! Nie dao si꠺ tego korzysta殠Ciagle zaci꣩a, crashe, restarty telefonu. W dzisiejszych czasach, jeeli chcesz by SAM SYSTEM(!) chodzi w miar꠰ynnie potrzbujesz 4 mocne rdzennie (minimum S4). Prosze Was. Sam system na 4 rdzenie! Od tamtego czasu jestem zagorzaym fanem Apple i nawet iPhobe 3GS (2009; 600MHz, 256 MB Ram) jest mocniejszy i wydajniejszy od S2. Teraz nabyem 5S i jest to najmocniejszy telefon na rynku, a posiada tylko 2 rdzenie 1.3GHz ;-)

 

Wujek, ktzachwala Samsunga i ma S3, ali mi siꬠe telefon nie obudzi go do pracy, bo w nocy budzik si꠺aci!

 

System iOS jest mega zaoptymalizowany, przez co chodzi mega pynnie. Jest bardzo prosty. W dodatku urzdzenia nie s wykonane z plastiku, a z aluminium. Wida欠e porzdny sprz괠(4-5s).

 

Bꤺiesz bardzo aowa, kiedy wybierzesz androida.

 

Kolejnym argumentem s aktualizacje. Ludzie robi petycje do producenta, by ten wyda im aktualizacje (ha!), musza na ni czeka栮awet 2 lata, z czego udaje si꠴ylko w 30% przypadkach. Standardowo (najczeciej) jest tak, e urzdzenie z android po roku nie otrzyma ju aktualizacji. Kupujc iPhone 5S wiem, e bꤪ mia aktualizacje jeszcze przez dobre 3-5 lat. Tak samo jak to byo z iPhone 3G i 3GS, a nawet wci 4 (rok produkcji 2010, a dalej wspierany i masz najnowszy system).

 

 

IPhone 5S na dwrdzeniach z S4 w programie Geekbench wychodzi jako tak:

 

IP5S:

Liczba punkta rdze600

Loczba punkta wszystkie rdzenie: 2680

 

S4:

Rdze900

wszystkie: 1700

 

(Tutaj zobacz film na YouTube: S4 sv iPhone 5S), bo nie do kopamietam te punkty w stosunku do S4, ale S4 wypadao duo gorzej. Moe jak Samsung wrzuci 8 rdzeni to przybliy si꠷ynik do 2 rdzeni 5S, ha!

 

Sam dokonaj wyboru ;-)

 

Edit: W dodatku na iOS nie ma czego takiego jak wirusy ;-)

Edytowano przez mFilmy.com (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio Moto G. Najlepszy telefon jaki miałem z Androidem (a miałem i 2 modele Sony - porażka, HTC, Samsung Galaxy Mini)

 

Zalety:

 

- nie za duży, nie za mały

- Android 4.4

- szybki, nic się nie wiesza ani nie przycina,

- bateria trzyma 3 dni przy umiarkowanych zabawach i rozmowach włączonym modemie 3G, WiFi i wyłączonym GPS

- cena

 

Wady:

 

- brak slotu na karty

- wbudowana bateria

 

 

Dla mnie to najlepszy telefon za 600zł. A za resztę kup sobie tablet.

 

Z większym ekranem to polecam LG G2 klikałem w niego i jest fantastyczny, dla mnie niestety za duży.

iPhone fajny, ale jakoś mnie nie przekonuje Apple

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×