Skocz do zawartości
teppic

Jaki rodzaj promocji dla dużego serwisu zbierającego promocje?

Polecane posty

Jak pewnie niektórzy już wiedzą, niedawnio ruszyłem z serwisem szkocik.pl zbierającego w jednym miejscu atrakcyjne ceny produktów ze wszystkich kategorii. Na razie nie ma tego dużo ale już zainwestowałem w pozyskanie "lajków", ale to raczej tylko w celach prestiżu, by nikt nie "odbił" się od serwisu widząc, że nikt go nie lubi;).

 

Zastanawiam się teraz nad jakąś formą promocji... I tu myślałem o Adsens lub Adwords. Ewentualnie bannery... Lub... No właśnie nie wiem, średnio znam się na rekklamie i promowaniu czegokolwiek więć wolę się zapytać by nie wyrzucać kasy w błoto jak przy moim poprzednim serwisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem : facebook

 

Jest to potężne narzędzie do promocji/marketingu, i przy dużym fanpage możesz się spodziewać naprawdę sporego ruchu na stronie.

 

Pozdrawiam

NetMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie... Koniecznie ten facebook? Bo niestety mam przykre doświadczenia. To znaczy ilość wejść, lajków strony na facebooku nijak nie przekłada mi się na wejscia na stronę docelową. Mam wrazenie, że Ci ludzie po prostu klikają "lubię to" chyba na zasadzie takiego odruchu bezwarunkowego;). W poprzednim serwisie mam ponad 1000 polubień ale to reklama w google mi dała wiecej wejsc na stronę mimo, że była dużo skromniejsza. Czy ja o czymś nie wiem? ;)

Edytowano przez teppic (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli kupujesz lajki na jakiś stronach to to się równa 1000 lajków może 5 zainteresowanych.

A Jeśli ludzie klikają bo chcą kliknąć to na 1000 wyjdzie ci jakieś ~900.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lajki kupuję bezpośrednio na facebooku, bez posredników;). Nawet nie wiedziałem, że można inaczej;P

 

Co lepsze: Adwords czy adsense?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie... Koniecznie ten facebook? Bo niestety mam przykre doświadczenia. To znaczy ilość wejść, lajków strony na facebooku nijak nie przekłada mi się na wejscia na stronę docelową. Mam wrazenie, że Ci ludzie po prostu klikają "lubię to" chyba na zasadzie takiego odruchu bezwarunkowego;). W poprzednim serwisie mam ponad 1000 polubień ale to reklama w google mi dała wiecej wejsc na stronę mimo, że była dużo skromniejsza. Czy ja o czymś nie wiem? ;)

 

Facebook odradzam

 

Po wykupieniu reklam w moim przypadku Facebook przestał wyświetlać posty fanom licząc, że znowu będe kupować reklamy. Nigdy nie kupowałem "lajków" wcześniej więc użytkownicy są prawdziwi, jednak gdy zacząłem używać opcji "Boost post" ilość osób oglądających posty, bez wykorzystania tej opcji drastycznie spadła. To jest pewnie dobre dla dużych firm, które mają milionowe budżety, jednak zabija to małe "fan pejdże"

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się to podejrzane wydawało zawsze to kupowanie lajkow na facebooku. No ale musiałem kupić bo to trochę dziwnie podejrzane by było dla odwiedzających, że strona ma raptem kilka polubień;).

 

Teraz chcę się skupić na poważnej promocji i poważnie się zastanawiam czy nie utopię kasy jeśli się zdecyduję na poważną kampanię. Niby po tym pod mostem nie wyląduję ale jednak szkoda by było;). Wezmę pod uwagę to Adwords i... mam nadzieję, że przełamię niechęć Polaków do dzielenia się znalezionymi promocjami i upustami. Życzcie powodzenia bracia;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również stawiałbym przede wszystkim na facebook, a zwłaszcza na aktywne prowadzenie fanpage'a. Jak najczęstsze dodawanie ofert, a także luźniejszych treści, które zwróciłyby uwagę użytkowników fb. Jak mówi moja koleżanka, która siedzi w social media, 80% treści na profilach firmowych to luźny content, a 20% informacje o ich usługach itd. Warto próbować nawiązać interakcje z osobami, które już lajkują Twoją stronę. Każdy ich lajk, komentarz, udostępnienie może zwrócić uwagę ich znajomych itd.

 

Także z konta na fb możesz komentować treści na profilach firm, które informują o jakiejś promocji. Ktoś może zwrócić uwagę na Twój komentarz i się zainteresować stronką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedział kiedyś mój znajomy z Węgier:

"Cały świat IT to jedno wielkie kłamstwo, możesz wcisnąć ludziom wszystko"

 

Reklama na facjacie to nie reklama Twojego serwisu ale dojenie z kasy. Lepsze efekty przynosi wykupowanie banerów na forach internetowych niż promowanie się na jakimkolwiek serwisie społecznościowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jednak zauważyć, że serwisy społecznościowe zdominowały jednak życie. Można to akceptować lub nie, ale wiele razy więcej ludzi sieci na FB niż na największych forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jednak zauważyć, że serwisy społecznościowe zdominowały jednak życie. Można to akceptować lub nie, ale wiele razy więcej ludzi sieci na FB niż na największych forach.

 

Obejrzyj filmik który wrzucił ecct zobaczysz jak bardzo wartościowy jest ten ruch na fb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Piszę w bardzo pilnej sprawie. Jak zapatrujecie się na sens konkursu w celu "wymuszenia" dodawania treści na stronę przez userów? Wrzuciłem konkurs z cennymi nagrodami i nie wiem czy to tak naprawdę jest dobry pomysł tak po czasie;). Nie bijcie;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jednak zauważyć, że serwisy społecznościowe zdominowały jednak życie. Można to akceptować lub nie, ale wiele razy więcej ludzi sieci na FB niż na największych forach.

Na wszystkich szkoleniach z biznesu sieciowego, na którym byłem, wszyscy zgodnie powtarzali, że FB jest jedwabisty z jednym mankamentem - nie nadaje się do sprzedaży. Więc ten ruch można zwykle o kant rozbić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zdania,że facebook będzie dobrym rozwiązaniem. Na promocje i kody rabatowe bardzo ciężko jest się wypozycjonować. Jest bardzo wiele stron tego rodzaju tak więc na pewno będzie to bardzo drogie.

A jesli chodzi o facebook to obecnie siedzi tam bardzo wiele osób, nie znam osobiście nikogo poniżej 30 roku życia kto nie miałby tam profilu.

Aktualnie moja firma jest również na tej platformie. Fan page prowadzi mi ThinkThings.pl - na stronie możesz sobie przejrzeć ich realizacje w tym zakresie. Może warto byłoby pogadać sobie z nimi? Zrobią Ci wycenę ile taka reklama będzie kosztowała w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko facebook ! Teraz to takie narzędzie którego nie przebije poki co nic w zalezności od profilu oczywiście.

Ale promocje i tego typu rzeczy jak można zauwazyć na facebooku rzadzą plus funpage oczywiscie i dobra strona www.

 

Edytowano przez Lovemyweb (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Własnie zalożylem konkurs z grami do wygrania i promuję go na facebooku. Lepsze to niż google adwords gdzie wywalałem masę kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Szukam kogoś kto pomógłby mi prowadzić serwis oraz pomógł w promocji. Wszelka pomoc mile widziana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jak prowadzić kampanię na Adwords. Zawsze myślałem co w tym może być trudnego. Coś na zasadzie: jeśli masz sklep z zabawkami to po prostu ustalasz kampanię na słowa "zabawki", "zabawki dla dzieci" itd. i tyle;). Nie wiem w czym ta pomoc od firmy miałaby się przejawiać?;) Chyba, że jest tak jak mówisz - niższe stawki za kliknięcie jeśli korzysta się z usług firm.

 

Ostatnio umieściłem konkurs z grami na konsole do wygrania(Fifa15 i PES15) i przyniosło to w miarę dobry efekt. Niestety kampania prowadzona tylko na facebooku bo z tego co widzę nie ma on tak wysokich cen jak Google.

 

Teraz po nocach myślę na sloganem mojej kampanii billboardowej w Warszawie. Myślę, że da to w miarę dobry skutek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uruchomienie kampanii w adwords nie jest takie trudne.

tu znajdziesz szczegółowe wyjaśnienia jak ją utworzyć : https://support.google.com/adwords/answer/1704395?hl=pl, http://snp.cittru.uj.edu.pl/?q=node/87, http://www.smartyou.pl/blog/budowa-kampanii-adwords-podsumowanie-podstawy-cz-12/.

jak trochę poczytasz to zaoszczędzisz na prowadzeniu kampanii - a za to agencje sobie życzą około 150 - 250 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stworzył landingi opierające się na nazwie usługi lub firmy + promocja. często jest tak ze same firmy nie stosują na swoich stronach promocji a tylko udzielają ich przez sieć partnerów. Więc można wypłynąc w wyszukiwarce na taką frazę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×