Skocz do zawartości
xslimakx

Poszukuję VPSa pod serwer openvpn

Polecane posty

Witam,

 

Poszukuję maszynki pod serwer openvpn. Wymagania jakie określiłem sobie na wstępie to:

-niskie pingi

-lokalizacja w PL

-nielimitowany transfer

-obecność w PLIX - jako nice to have

Wykorzystanie prywatne więc jednocześnie kwota jest ograniczona do 100zł brutto miesięcznie. Ciekawa wydaje się oferta datahouse.pl ale szukam jeszcze czegoś innego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 20Mbps będzie wystarczające. To ma być bezpieczny dostęp do Internetu z hotspotów oraz spięcie kilku zasobów z prywatną adresacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób z tego forum korzysta z http://rootbox.com właśnie z zainstalowanym openVPN :-) rootbox.com jest podpięty bezpośrednio do PLIX, mieści się w Warszawie około kilometra od niego. Transfer nie jest limitowany, port 100Mbps, płatności za rzeczywiste wykorzystanie usługi rozliczane co godzinę więc nie musisz przejmować się abonamentami okresowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

zachęcam do skorzystania z usług Webh.pl. VPSy zakładane są w ATMANie. Szybkość łącza i stabilność usługi można sprawdzić korzystając z 7dniowego BEZPŁATNEGO okresu testowego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamilu, szukam czegoś na KVM a widzę, że webh ma tylko openvz.

 

Jeśli chodzi o mintshost.pl to odpadają. Support strasznie długo odpowiada na wiadomości oraz nie ma żadnego okresu testowego. Ja niestety mam dość opcji pod tytułem "nie świadczymy opcji testowej ale zawsze można kupić na miesiąc i wypróbować".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić tiktalik.com
Ciężko się załapać na test, ale wydajnościowo maszynki latają super (w pełni gwarantowane zasoby). Zawsze możesz przedpłacić dychę i testować ile chcesz.
Nie są na KVM tylko na XEN'ie. W PLIX chyba są wpięci, ale nie jestem pewien. Lokalizacja Warszawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku roku szukałem vps'a z podobnymi wymaganiami pod serwer vpn, tylko z tym, że 100zł miało być na rok. Wybór padł na polecany w tym temacie minthost.

Serwer spisuję się świetnie do czasu kiedy wystąpi hard reset i już po wystartowaniu systemu znika z interfejsów tun0 i vpn przestaję działać. A ostatnio potrafi zdarzać się co kilka dni.

Szukałem rozwiązania jak przywrócić interfejs przez który openvpn nie chce nawet wystartować i niestety bezskutecznie. Jedynym krótkotrwałym rozwiązaniem (do następnego padu maszyny) jest reinstalacja systemu i pisanie do suportu o włączenie odpowiednich modułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałem rozwiązania jak przywrócić interfejs przez który openvpn nie chce nawet wystartować i niestety bezskutecznie. Jedynym krótkotrwałym rozwiązaniem (do następnego padu maszyny) jest reinstalacja systemu i pisanie do suportu o włączenie odpowiednich modułów.

 

napisz do mnie na priv lub do supportu i podaj nr ticketu to Ci naprawię to bez reinstalacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany bez potrzeby reinstalacji systemu. Jeżeli nie powróci i częstotliwość resetów spadnie to trudno o lepszą ofertę pod serwer openvpn czy pod inne lekkie usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×