Skocz do zawartości
PCziomal

Szukam serwera dedykowanego w Polsce i za granicą

Polecane posty

Witam,

szukam serwera dedykowanego. Do tej pory miałem dedyka w Sprint Data Center, ale tam bywają problemy z siecią. Nie chciałbym również korzystać z oferty Hetzner.de (kiedyś u nich już miałem serwer, ale nie pamiętam z jakiego powodu zrezygnowałem).

Interesuje mnie serwer dedykowany z 16 lub więcej GB RAM i procesor najlepiej Intela.

Szczerze mówiąc nie mam konkretnie wybranej lokalizacji (zastanawiam się), ale jeśli możecie to podajcie po 2 propozycje - i z Polski i ogólnie z Europy :) .

Interesują mnie dobra wydajność i dobre połączenie z większością polskich ISP. Serwer ma być używany głównie do wirtualizacji.

 

Z góry dziękuję za pomoc,

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@NetMat - transfer myślę, że wyrobię się w 5 TB. Co do ceny - 300-400 zł (chyba, że znasz coś naprawdę dobrego, to 500 zł może być ostatecznie).

@Lokator - Nie wiem jak jest z dedykami, ale jeś;i chodzi o VPS w MintsHost, to po pierwsze wydajność i obsługa klienta o których szkoda gadać, a po drugie te DDoSyjące się TSy u nich to po prostu porażka. Co do OVH - właśnie też się nad nimi zastanawiałem, ale może macie coś ciekawszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety po części się zgodzę względem opinii na temat Mints. Co do OVH - lepszej oferty nie znajdziesz : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłącze do wątku i zapytam o SDC. Zastanawiałem się nad wykupieniem tam serwera dedykwowanego. Czy naprawdę jest tam tak tragicznie z siecią ? Czy ktoś może podać jakieś dane liczbowe w % jaki jest średni uptime (w sensie dostępności sieci) ?

 

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może podać jakieś dane liczbowe w % jaki jest średni uptime (w sensie dostępności sieci) ?

 

 

Ostatnio mieli dość duże problemy, sami mieliśmy zamiar przenieść nasze maszyny do innego DC. Na szczęście wygląda na to, że już jest wszystko ok, serwery działają idealnie, szkoda tylko, że część zarządzających osób próbowało wciskać kit klientom (tu mam na myśli akurat nas). Do supportem nie ma żadnego zastrzeżenia, odpisują szybko i są bardzo mili i co ważne znają się na rzeczy, niestety nie można tego powiedzieć o niektórych osobach pracujących za biurkiem, tu niestety się zawiodłem.

Generalnie polecam, więc warto brać, ale kierownictwo niech się zastanowi czy warto wciskać "kit" ludziom z branży w przypadku problemów z maszynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety po części się zgodzę względem opinii na temat Mints. Co do OVH - lepszej oferty nie znajdziesz : )

 

Przecież tak jak piszesz to tylko hosting shared w mints jest do kitu ... a vpsy to jak najbardziej wszystko dobrze jak i dedykowane. piszesz tutaj na forum gdzie każdemu oferujesz/ proponujesz usługi więc nie wiem czy polecasz ich za coś czy po prostu nie wiesz co tam się dzieje ....

 

PS: A tu nagle w temacie że coś jest nie tak i się zgadzasz z wypowiedzią kolegi.. zastanów się na przyszłość co piszesz na forum

Edytowano przez sniferek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam współdzielonego i openvz. Polecam kvm'y i serwery dedykowane. Korzystałem z prawie wszystkich usług tej firmy w różnych odstępach czasu, więc dzielę się spotrzeżeniami. Sytuacja openvz trochę się poprawiła, ale nie wiem na jak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę żę sprint sam się zapędził w sytuację jaką ma. Tanie serwery. "Ochrona" antyddos na banerach, przyspieszamy do 10 Gbit/s (co dużą rurą w przypadku ataków nie jest) więc mają klientów którzy szukają tylko tanio i prowokują masę ataków.

 

Ponieważ pokazali publicznie co mają i co robią w przypadku ataków to teraz każdy idiota może pojechać szeroko atakiem wykładając pół serwerowni. Obrywają wszyscy klienci. BH na wszystko też nie jest rozwiązaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BH ma troszkę inną politykę niż MH. MH nie jest rozwiązaniem na wszystko, ale względem stosunku jakości do ceny w zakresie vpsów kvm i serwerów dedykowanych nie mają sobie równych w Polsce.

 

Jeżeli nie potrzeba najniższych pingów i polskiej lokalizacji, to najlepszy wyborem pod tym względem jest oczywiście OVH : )

Edytowano przez Lokator (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj na www.dobrynet.eu

 

ceny kształtują się mniej więcej w takim przedziela jak pisałeś na początku.

jakościowo też nie naj gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No patrz.. Widać, że banik na jedno konto nie poskutkował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×