Skocz do zawartości
zoxovsky

Który bank ?

Polecane posty

Chodzi o przychodzenie kodów sms aby zrobić tranzakcję. Przez przypadek wyłączyłem to bo mi numer telefonu usunęli (orange) za dugo nie ładowałem konta i się zrobiło. Myślałem, że jak wyłączę ten sms kod to przelewy będę mógł robić bez przychodzenia kodów na numer telefonu a tutaj psikus teraz mam czekać 10dni na list o nowe telekody do mlini aby odblokować te kody sms bo jak zwykle na pomocy technicznej po zalogowaniu się do banku internetowego nie mogą tego zrobić tak jak bym to nie ja był >.< i jestem teraz odcięty od przelewów online zostało mi tylko płacenie kartą w sklepach jakaś porażka z tej strony tego banku...

 

W tym przypadku sam jesteś sobie winien. Trzeba było pilnować numeru jak miałeś do niego przypisany bank. W innym banku odwalisz podobny numer i znowu będziesz szukał kolejnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do PKO BP - to również odradzam. Mam u nich konto już ładnych kilka lat. Masz darmowy dostęp do konta przez internet, za co u niektórych musisz płacić, jak to było w Pekao SA - może się coś zmieniło.

Odradzasz PKO BP po czym piszesz, że jest darmowy dostęp do konta przez internet. Gdzie ta logika? To jest minus tego konta?

 

Korzystam z PKO BP od 7lat i polecam. 5zł/mc i bankomaty na całym świecie za darmo. Do tego nie ma prowizji w bankomatach euronetu (w przypadku wypłaty komórką - IKO, a normalnie nie wiem ale i tak zostają wszystkie inne bankomaty). Zależy do czego używasz konta. Czy potrzebujesz błyskawiczne przelewy, dostęp przez smarfona itp. Dobrą ofertę ma alior sync aczkolwiek nałapał klientów i powoli wprowadzane są drobne opłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale głupi temat. :huh:

 

Każdy i tak napisze: Ja poleceam

 

Poczytaj Sobie ofertę banku i jakieś opinie na blogach. :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie temat nie jest zły ;) Dobrze jest z pierwszej ręki dowiedzieć się co jest w danym banku fajne, a co można by poprawić, wtedy dużo łatwiej podjąć decyzję. Wiadomo, że wypowiedzi w stylu "[mój bank] jest spoko" dużo nie dają, ale już kilka szczegółów i czegoś nowego się dowiadujemy :) Ja np. mam konto w PKO BP, konto za zero, jestem z niego zadowolona, przelewy darmowe, dostęp do szerokiej sieci bankomatów, trzeba tylko zapewnić wpływy comiesięczne na poziomie 1000 zł i transakcje bezgotówkowe kartą za 200 zł miesięcznie. I już, proste, łatwe, w zasadzie nie spotkałam się z żadnym problemem w funkcjonowaniu serwisu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś myśli, że banki się od siebie znacząco różnią na poziomie obsługi klienta to się rozczaruje.

Wszystkie banki obsługiwane centralnie (czyli z "placówkami" zamiast oddziałów) są w zasadzie na jedno kopyto. Nieliczne banki z regionalizacją mają bardziej indywidualną obsługę klienta, ale dla mnie ich poziom tradycjonalizmu jest ciężkostrawny.

 

Można zmienić mBank na Sync, Sync na Inteligo itd., ale w pewnym momencie człowiek przestaje zauważać różnice :-). Przynajmniej rozpatrując konta indywidualne. Nie polecam tylko banków spółdzielczych, potrafią długo realizować przelewy.

 

Przy kontach dla firm w grę wchodzą niuanse, np. godziny sesji Eliksir, poziom komplikacji w procedurach kredytowych. No i np. Millenium Bank swego czasu potrafił odbijać przelewy przychodzące, gdy odbiorca nie zgadzał się ze stanem faktycznym. Wbrew pozorom kłopotliwa funkcjonalność.

Edytowano przez alien (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do PKO BP - to również odradzam. Mam u nich konto już ładnych kilka lat. Masz darmowy dostęp do konta przez internet, za co u niektórych musisz płacić, jak to było w Pekao SA - może się coś zmieniło.

 

Chyba nie rozumiem? Odradzasz PKO BP dlatego że masz darmowy dostęp do konta przez Internet ? Przecież to raczej zaleta :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co alien napisał.

Można skupić się na niestandardowych wymaganiach - np mbank ostatnio zaczął pobierać opłatę za rachunki walutowe, co mnie już drażni, skoro wprowadzili wcześniej mase innych opłat.

Kolejna rzecz, mbank wprowadził zakładkę "waluty" gdzie można kupić/sprzedać euro po naprawde atrakcyjnym kursie (porównywalny np do kantor.aliorbank.pl).

korzystam z mbanku - serwis bez zarzucenia, natomiast obsługa, elastyczność czy oferta oszczędnościowa - do dupy.

Swojego czasu patrzyłem czy jakiś bank (sensowny, z renomą choć minimalną, żadne świeżak t-mobile czy inny neo) ma konta oszczędnościowe/lokaty powyżej 2% (pekao, mbank, wieeeele innych).. i średnio z tym. meritum utrzymuje się nieźle, deutsche swojego czasu było sensowne, to zmienili oferte. Boś nie był rewelacyjny (mam rach. maklerski), ostatnio natomiast otworzyli internetowa marke, która ma lepsza oferte..

Ciężko pomóc wybrać.

Jak wspomniałem - korzystam z mbanku, ale tylko dlatego, że sam nie wiem gdzie iść. Dzwoniłem z pytaniem o kredyt hipoteczny, to nawet nie potrafili mi podać widełek marży tylko zapraszamy na spotkanie. :/

Słowem, albo wybierz najtańszy/darmowy, albo jeśli zależy Ci na obsłudze to poczytaj, poszukaj.. i uwzględnij to czy wymagasz czegoś poza rachunkiem (jak wyżej - waluty, systematyczne oszczędzanie, akcje, fundusze - co potrzebujesz lub możesz w niedalekiej przyszłości)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×