Skocz do zawartości
Tochkan

Darmowa "subdomena"

Polecane posty

Witam. Czy istnieje jakiś "system" który oferuje możliwość rejestracji subdomeny za darmo oraz podpięcie jej do własnego hostingu www. Chodzi mi coś na wzór co.pl lecz darmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dotarłem do czegoś takiego:
freenom.com
są już 4 darmowe końcówki? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata temu zaprezentowałem taką listę darmowych serwisów:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/28245-darmowe-domeny-dns/?do=findComment&comment=237326

 

Niestety jak się po czasie okazuje nawet usługodawcy trzymający się na rynku wiele lat i mający renomę potrafią zniknąć. To dotyczy polskiego serwisu XT.pl, istniejącego wiele lat i mającego dobrą renomę uni.cc i innych. Niektóre wciąż działają, więc uogólniać nie można, ale... Kiedyś z takich korzystałem i je nawet polecałem osobom nie chcącym płacić w internecie, dziś jednak... Na krótki termin - rok, dwa - gotów byłbym zaryzykować, jednak myśląc długoterminowo - już nie.

 

Domeny takie jak *.tk niestety ze względu na - niejednokrotnie - "podejrzane" ich wykorzystanie mają niezbyt ciekawą renomę (choć są jak najbardziej funkcjonalne).

 

 

Po latach z czystym sumieniem bez obaw o złe skojarzenia i z dużą dozą pewności co do ich długoterminowej przyszłości mogę osobiście polecić dwie darmowe domeny (wymieniane przeze mnie również trzy lata temu w podlinkowanym temacie):

*.eu.org i *.art.pl

Obydwie mają swoje wymogi, w szczególności art.pl jest dość monotematyczna jeśli chodzi o możliwość wykorzystania, zatem nie każdy może takie domeny zarejestrować, brak automatycznej rejestracji, każdorazowo są ręcznie przez człowieka weryfikowane i zatwierdzane.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeśli chcesz mogę Ci za darmo podpiąć subdomenę pod 8com.pl. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po latach z czystym sumieniem bez obaw o złe skojarzenia i z dużą dozą pewności co do ich długoterminowej przyszłości mogę osobiście polecić dwie darmowe domeny (wymieniane przeze mnie również trzy lata temu w podlinkowanym temacie):

*.eu.org i *.art.pl

Art.pl zawiesiło rejestrację nowych domen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zatem przepraszam najmocniej. Sprawdziłem eu.org, a o art.pl już zapomniałem, jako że zerkałem tam (zaledwie) kilka miesięcy temu. Mam nadzieję, że wznowią rejestrację, uważam art.pl za dobrą i przydatną inicjatywę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://freedns.afraid.org/

 

Serwer DNS, gdzie użytkownicy umożliwiają podpinanie subdomen do ich domen, ale uwaga - to jest w ich geście żeby tę domenę utrzymać, mogą ją w każdej chwili odebrać. Wyjątkiem są domeny użytkownika `josh` - właściciela tej strony - one zostaną na zawsze. W celu wyeliminowania spamu domyślnie subdomeny nie są widoczne przez Google - musisz napisać request o widoczność domeny dla Google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również dziękuję :)

Dodam jeszcze moją opinię do domen "tk". Osobiście nie polecam rejestrować tam domen, ponieważ po dwóch miesiącach może Ci ta domena zniknąć z konta, a będzie przekierowywała na jakieś inne strony (admini w taki sposób głównie zarabaiają).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dlatego kupuje się normalną domenę za 15zł i masz gwarancje że ci nie zniknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również dziękuję :)

Dodam jeszcze moją opinię do domen "tk". Osobiście nie polecam rejestrować tam domen, ponieważ po dwóch miesiącach może Ci ta domena zniknąć z konta, a będzie przekierowywała na jakieś inne strony (admini w taki sposób głównie zarabaiają).

Eeee nie wydaje mi się..

Niedawno miałem problem z domeną. Nie mogłem jej przedłużyć (próba logowania przez konto google na którym ona była kończyła się nie wyświetlającą się stroną), po kilku dniach domena przepadła, ale pomyślałem, że sobie ją zarejestruje jeszcze raz. Przy próbie rejestracji wyskoczyło, że jest to domena "premium" i że trzeba zapłacić. Napisałem do supportu że to moja domena i miałem problem z jej przedłużeniem, po kilku godzinach znów była na moim koncie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupcie sobie co.pl w aftermarket.pl - rejestracja 2.95 PLN a przedłużenie 11.95 PLN i problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×