Skocz do zawartości
poszukiwacz_

Umowa na wykonanie aplikacji internetowej

Polecane posty

Witam,

Szukam wzoru umowy na wykonanie aplikacji internetowej. Fajnie jeżeli będzie darmowa. Możecie polecić też na PW jakiś serwis ze wzorami umów (gdzie sami kupiliście wzór umowy na wykonanie aplikacji i możecie polecić) .

Ja jestem Zamawiającym więc to ja powinienem zaproponować umowę. Przynajmniej mam takie doświadczenia ze swojej branży.


Czy może to Wykonawca powinien zaproponować umowę na wykonanie aplikacji internetowej? Jak to wygląda w branży IT?

Edytowano przez poszukiwacz_ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umowa jak umowa, obie strony ją muszą w pełni akceptować, czy to ważne kto ją przyniósł?

 

Z pierwszego punku widzenia, wykonawca dostarcza produkt więc do niego należy nakreślenie warunków. Jak

kupujesz wiertarkę to nie negocjujesz warunków umowy gwarancyjnej - bieresz co dają.

Z drugiej strony, to Ty zlecasz i Ty masz prawo narzucić warunki.

 

Zależy też jakiego typu to umowa. Ogólnie pierwsza myśl, oboje ją musicie podpisać i akceptować. Chyba dopuszczacie w niej poprawki i korekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba dopuszczacie w niej poprawki i korekty?

 

Tak.

 

Nie mam doświadczenia w zlecaniu takich prac więc nie wiem jak mogę się dobrze zabezpieczyć. Nie wiem jakie problemy mogą wystąpić. Krótko mówiąc wole uczyć się na błędach innych i zobaczyć przed jak zabezpieczają się Zamawiający.

 

Generalnie wiem, że nikt się nie podzieli gotowym wzorem bo jednak to jest jakaś wartość intelektualna wypracowana przez daną firmę. Poprzeglądam przetargi może coś ciekawego znajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzoru Ci nie dam, sam napisałeś dlaczego, ale mogę dać kilka wskazówek.

 

Generalnie, specyfikacja, specyfikacja i jeszcze raz specyfikacja. Oczywiście, to jest zależne od projektu, ale to jest konieczne, dla bezpieczeństwa obu stron.

 

Poza tym, wszelkie kary umowne, dla obu stron, terminy, kwestia wdrożenia, gwarancji, ew. napraw, utrzymania. W umowie powinno się zawrzeć wszystko. Wiem, że banał, ale dużo ludzi o tym nie pamięta. Wszelkie klauzule, przekazania praw majątkowych też powinny być w umowie zawarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×