Skocz do zawartości
jasiek07

domena.com ---> www.domena.com

Polecane posty

Witam, chcialbym aby kazdego kto odwiedza moja domene bez przedrostka www, od razu przekierowalo na adres z przedrostkiem. Mam serwer w apachu, co powinienem zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekieruj sobie w htaccess. Nie wiem po co to komu :D

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www.twojadomena.pl [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.twojadomena.pl%{REQUEST_URI} [R=301,L]
Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

częściej w internecie widzę chyba trend z www.domena.pl przekierowanie na domena.pl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przy popularnej końcówce (.com, .pl), którą ludzie rozpoznają jako URL, zrobiłbym właśnie odwrotnie, z www na gołą domenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"www" to kiedyś było standardem kiedy internet nie był tak popularny. Pamiętam, że w jakimś starym IE jak coś było źle skonfigurowane to jak się nie podało "www." na początku to zamiast wchodzić na stronę wyszukiwało ją w bing'u... teraz jakoś ten przedrostek "umiera"... Przynajmniej ja mam takie wrażenie :D coraz więcej stron ma przekierowanie na czystą domenę, a nawet coraz więcej stara się wykupować skrótowe domeny typu fb.com, nk.pl itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie inaczej. Mam strone w joomli. I mam dziwny problem. Kiedy odwiedze strone z golym adresem i proboje potem wejsc w jakis artykół to dostaje blad COM_CONTENT_ERROR_PARENT_CATEGORY_NOT_FOUND i dopiero jak dopisze www, to moge wejsc w artykuł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważaj jedynie z opcją [L] w htaccess :)

Robi ona jedynie "zwykłe" przekierowanie URL, ale nie przekazuje parametrów POST.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odkryłem większy i bardziej dotkliwy problem:

Używam dodatku popfeed, do zgłaszania artykułów. Działał super, aż do momentu, w którym dodałem przekierowanie w .htaccess.. bo od tej zmiany gdy ktoś chce wejsc w formularz zgłoszeniowy, otrzymuje błąd o treści "restricted access". Sprawdzilem i po wyeliminowaniu przekierowania, ten problem nie występuje. Czy da się to jakoś naprawić? Potrzebuje obu funkcji i nie wiem co zrobić.


edit/

chcac sprawdzic w jakich okolicznosciach wystepuje ten blad, postanowilem sprawdzic zawartosc pliku formularza, do ktorego prowadzi link przy probie zgloszenia, jego zawartosc:

http://wklej.to/onpMs

nie znam sie specjalnie na programowaniu, ale wygląda to tak jakby skrypt najpierw sprawdza czy formularz jest odpalony, rozpoznaje ze nie wiec wyrzuca ten blad. w zawartosci folderu popfeed oprocz linku do pliku formularza, jest sam plik index.php i moze poprostu przez to ustawienie w .htaccess, nie wczytuje pliku index.php? Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×