Skocz do zawartości

Polecane posty

Witajcie

Mam taki problem, w sieci LAN mam serwer z zPanel (apache, php, mysql) i chcialbym korzystac z niego, tak jak z serwerów typu VPS/Dedykowanych.

Do tego celu potrzebuje podpiac domeny "wewnetrznie", czyli aby domeny byly widoczne jedynie w sieci LAN.

Czyli: jeden z klientow w sieci LAN wpisuje adres domena.com i wyswietla mu sie zawartosc tego co dodalismy w zPanel pod domena.com.

 

Czy jest jakis w miare prosty sposob, aby to wykonac ?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jeśli zarządzasz tą siecią lan to w cache dns to podać tj. przetłumaczyć odpowiednie rekordy domenowe na owe ip serwera na którym pracuje ten zpanel. Jeśli nie te rekordy muszą być wpisane z "ręki" na każdym kompie w siecie w /etc/hosts lub w windowsowym odpowiedniku tego pliku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić views i klientom z LAN-u zwracać inne adresy IP, ale nie widzę takiej potrzeby. Zwróć ten sam adres i dalej router powinien wybrać najlepszą trasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Postaw sobie jakiś serwer DNS np. bind9, porób strefy i ustaw na kompie i na serwerze nameserver na ten serwer DNS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamikadze - Twój sposób, najbardziej mi odpowiada, ZPanel posiada już zitegrowanego BINDa w weekend bede walczyl :)

 

Dzięki www.ionic.pl i spindritf za podpowiedzi!

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziekuje wszystkim :)
Mam jedno pytanie, zainstalowalem calosc jako zPanel, niestety nie dzialaja subdomeny. Z samymi domenami nie ma problemu, natomiast po dodaniu subdomeny, nie wczytuje sie zadna strona.

Czy ktos ma pomysl, w czym moze byc problem ?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zobacz czy strefa DNS jest dobrze załadowana. Możesz spróbować ją odświeżyć. Nie zaszkodzi też dopisać w cmd ipconfig /flushdns

 

 

Możesz też ustawić na sztywno wszystkie subdomeny przez *.domena.pl o ile dobrze pamiętam. W tedy tylko vhosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zPanel ma ograniczenie, nie przyjmuje IP z sieci LAN :/

Natomiast niedlugo bede mial zewnetrzne IP i bede probowal "wyjsc na swiat" z jedna domena :) Moze wtedy bedzie lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie po najmniejszej linii oporu kupić jakąś tanią domenę u registrara, który oferuje gratis DNS i tam powpisywać prywatne IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×