Skocz do zawartości
jagrok

Ostrzeżenie - Oszust oferujący Kebaby Xaroth213@gmail.com

Polecane posty

Witam wszystkich

Chciałbym was przestrzec przed użytkownikiem używającym maila xaroth213@gmail.com
na forum ovh.co.uk przedstawiający się jako Damon

http://forum.ovh.co.uk/showthread.php?7917-Some-server-s-on-sale
http://forum.ovh.co.uk/showthread.php?7922-sp-mini-2013-ovh

Niestety miałem okazję się naciąć, ów użytkownik zaoferował mi 3 kebaby ważne do 20 Maja za 150 zł.
Oferta wydawała się rozsądna zwłaszcza że użytkownik zarabiał niby tylko 30-50 zł za odstąpienie.
Jako że nie byłem do końca przekonany przelałem mu tylko 100 zł.

 

Po przelaniu pieniążków odzywał się do momentu aż otrzymał przelew.
Ostatni mail jego był z informacją że otrzymał pieniążki i że wieczorem wyślę dane do konta z wyżej wspomnianymi serwerami.

Niestety od tej pory mimo 2 krotnych prób kontaktu nie odezwał się a kont brak minęły 24h od ostatniego kontaktu.

Podaje poniżej dane tej osoby którymi się posługuje, podobno używa również ebaya.
Na obecną chwilę przestrzegam.
Jak wrócę do Polski sprawę zgłoszę na Policję ku przestrodze innych osób.

42 1140 2004 0000 3102 7489 7364

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mnie też naciął, jak chcesz mam jego dokładne dane wraz z adresem. Byłem u niego jakiś czas temu i jego ojciec zamknął mi drzwi przed nosem bo zapewne dobrze wie co synuś robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczę tylko, że pozwy zbiorowe to strata pieniędzy i czasu, gdyby ktoś miał taki pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać że ktoś nie zły biznes sobie robi na nas.
Jak tylko wrócę to zgłoszę na policję niby mała kwota, ale tych małych kwot jest więcej.
Więc nie trudno tu będzie o wyrok, pytanie czy Policji chce się w to bawić ....
Niestety skusiłem się ponieważ google nic mi nie pokazało.


Podejrzewam że na ovh.co.uk może mieć kilka takich kont i sam sobie odpowiadać, aby zachęcić ludzi.


P.S Kupie na serio kilka kebabów :P Jak coś PW pod warunkiem wystawienia aukcji allegro.

Edytowano przez jagrok (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten oszust lubi podszywać się pod innych ludzi - ja wykonałem przelew na ten sam numer konta bankowego wpisując w odbiorcy jeszcze kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On na to liczy... mi powiedział w prost jak go zacząłem wyzywać "psy *** mi zrobią, od dłuższego czasu robię co chce", jak pójdziemy na policje, nawet powiemy kogo jeszcze oszukał (z danymi i nr sprawy) dopiją kawę i odłożą papierek dalej. Niestety, trzeba zrobić zamieszanie, tylko wtedy działa. Jak ktoś będzie mógł się pochwalić że złapał oszusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może trzeba odpilnować gówniarza i zabrać go na wycieczke do lasu?

 

Coś mi się nie chce wierzyć, że ludzie co mają po 1000 i więcej w plecy nie dali tego na policje ;)

 

On na to liczy... mi powiedział w prost jak go zacząłem wyzywać "psy *** mi zrobią, od dłuższego czasu robię co chce", jak pójdziemy na policje, nawet powiemy kogo jeszcze oszukał (z danymi i nr sprawy) dopiją kawę i odłożą papierek dalej.

I pewnie znasz to z autopsji? Jakiś czas temu zgłosiłem na policje wałek z allegro. Pieniążki wróciły na moje konto dzień po wizycie policji u gościa. Całość zajęła coś koło 3 tygodni. Więc nie pitol, że odkładają papierki ;) Poza tym jeśli takich spraw jest więcej, to zapewne zostaną połaczone i można z tego ukulać coś większego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie adresy oficjalnie na forum.
Numery kont na których dokonywane były oszustwa.

Nie zdziwię się jak dane wyciąga od nas po przesłaniu/otrzymaniu przelewu.
Możliwie że będzie podszywał się również pod moje dane.

Pewnie używa kart anonimowych, pytanie czy mbank takie oferuje.

Podajcie mi proszę jak najwięcej danych na PW numery spraw itp itd ...
Ja napisałem na forum ovh polskim, kimsufi zagranicznym, teraz napisze jeszcze na webhostingtalk zagranicznym

Zamierzam również zgłosić do banku zwrot żądanie wycofania przelewu w związku z oszustwem.

Edytowano przez jagrok (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może trzeba odpilnować gówniarza i zabrać go na wycieczke do lasu?

 

Coś mi się nie chce wierzyć, że ludzie co mają po 1000 i więcej w plecy nie dali tego na policje ;)

 

I pewnie znasz to z autopsji? Jakiś czas temu zgłosiłem na policje wałek z allegro. Pieniążki wróciły na moje konto dzień po wizycie policji u gościa. Całość zajęła coś koło 3 tygodni. Więc nie pitol, że odkładają papierki ;) Poza tym jeśli takich spraw jest więcej, to zapewne zostaną połaczone i można z tego ukulać coś większego

Tak... raz wymiar sprawiedliwości stanął na wysokości zadania, ale musiał kilka razy być upominany, całość trawa długo. Drugim razem olali wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idźcie z tym na policje, przynajmniej gość pójdzie siedzieć. Koleś którego znałem robił przekręty na podobne kwoty przez internet tylko że w innej branży i wcale na sucho mu to nie uszło. To co robi ten (cenzura) podchodzi pod paragraf 286 kodeksu karnego i tutaj kwota nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To może trzeba odpilnować gówniarza i zabrać go na wycieczke do lasu?

 

Coś mi się nie chce wierzyć, że ludzie co mają po 1000 i więcej w plecy nie dali tego na policje ;)

 

I pewnie znasz to z autopsji? Jakiś czas temu zgłosiłem na policje wałek z allegro. Pieniążki wróciły na moje konto dzień po wizycie policji u gościa. Całość zajęła coś koło 3 tygodni. Więc nie pitol, że odkładają papierki ;) Poza tym jeśli takich spraw jest więcej, to zapewne zostaną połaczone i można z tego ukulać coś większego

 

Wiesz allegro to też trochę inna sprawa i tutaj sprawy są załatwiane sprawnie, ale np. telefonicznie, przez fora, gg, skype, steam i inne się już ciągną :)

 

Myślisz że dlaczego nie oszukuje na allegro? :) Bo go by szybko zweryfikowali i wzięli w obroty.

 

 

Dajcie adresy oficjalnie na forum.

Numery kont na których dokonywane były oszustwa.

 

Nie zdziwię się jak dane wyciąga od nas po przesłaniu/otrzymaniu przelewu.

Możliwie że będzie podszywał się również pod moje dane.

 

Pewnie używa kart anonimowych, pytanie czy mbank takie oferuje.

 

Podajcie mi proszę jak najwięcej danych na PW numery spraw itp itd ...

Ja napisałem na forum ovh polskim, kimsufi zagranicznym, teraz napisze jeszcze na webhostingtalk zagranicznym

 

Zamierzam również zgłosić do banku zwrot żądanie wycofania przelewu w związku z oszustwem.

 

Tak a później przyjdzie ci pozew o ujawnieniu jakichś tam danych osobowych albo inne cuda. Poza tym nie wystawia się wszystkich kart na stół - podstawy pokera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety swoją sprawę będę mógł zgłosić najwcześniej po 30 marca.
Jak tylko wyląduje w Polsce ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emil, zgodzę się z Tobą. Może ktoś łamie prawo, ale podawanie publicznie jego danych osobowych też może być łamaniem prawa, a jedno nie usprawiedliwia drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×