Skocz do zawartości
HaPe

Laptop do użytku codziennego z nie najgorszą grafiką

Polecane posty

Witam, którymi firmami produkującym laptopy warto się obecnie zainteresować? Otóż poszukuję laptopa maksymalnie do 4500zł z procesorem Intel i5 lub i7, min. 8GB ram, dyskiem 500GB oraz grafiką geforce z serii 7xx.

Słyszałem, że Lenovo są dość dobrej jakości, korzysta ktoś może? A co z Sony czy Samsungami? Na pewno nie kupię Asusa, doświadczyłem już niskiej jakości produktów z tej firmy. Delle są dobre, ale na mój budżet niestety nie kupię nic o parametrach ww.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie kupuj też HP. Brat kupił to zrobiliśmy specjalną podstawkę chłodzącą, zamkniętą z chłodzeniem serwerowym bo inaczej nie da się używać.

 

 

Lenovo podobno dobre, choć nie ufam tej firmie jeszcze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 tygodni użytkuję Lenovo y510p z kartami graficznymi 2 x GT7550 i muszę przyznać że sprzęt jest pierwsz klasa. Jednak miej na uwadzę to że jak będziesz brał sprzęt z dyskiem 1TB to od razu warto zainteresować się dyskami m.2 które świetnie nadają się na system. Bo hybryda trochę wolna jest. Bez systemu dostaniesz taki sprzęt za około 3700, z systemem to koszt w granicach 4tys.

 

Lenovo podobno dobre, choć nie ufam tej firmie jeszcze :D

 

I błąd bo w porównaniu z asusami czy HPekami to jest zupełnie inna liga ;) Seria Y jest warta zainteresowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj też HP. Brat kupił to zrobiliśmy specjalną podstawkę chłodzącą, zamkniętą z chłodzeniem serwerowym bo inaczej nie da się używać.

 

 

Lenovo podobno dobre, choć nie ufam tej firmie jeszcze :D

 

Jeżeli mówisz o serii dla zwykłych seriach domowych to się zgodzę. Zaś seria biznesowa HP to jedne z najlepszych lapków z tego segmentu. Niektóre modele plasują się nawet nad Thinkpadami (ostatnio z jakością lecą ostro w dół) i serią Latitude od Della.

 

Co do tematu podaj zastosowania czy matryca matowa, błyszcząca? Więcej szczegółów. :P

Edytowano przez Mark97 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Jeżeli mówisz o serii dla zwykłych seriach domowych to się zgodzę. Zaś seria biznesowa HP to jedne z najlepszych lapków z tego segmentu. Niektóre modele plasują się nawet nad Thinkpadami (ostatnio z jakością lecą ostro w dół) i serią Latitude od Della.

 

Co do tematu podaj zastosowania czy matryca matowa, błyszcząca? Więcej szczegółów. :P

 

No raczej że w zwykłych seriach, ale od lapka za 3k można się więcej spodziewać a nie gotującego i wyłączającego się z przegrzania złomu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

W tej kwocie polecam Xnote (bluemobility). Dopasujesz pod swoje potrzeby, a sprzęt naprawdę konkretny. Wiem, bo sam używam ;-)

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie myślę że spokojnie mógłbyś dostać jakiegoś fajnego Della - z parametrami nawet porównywalnymi np Dell Inspiron 5537: x-kom.pl/p/161752-notebook-laptop-15-6-dell-inspiron-5537-i7-4500u-8gb-1000-7hp64x-hd8850m-fhd.html

 

Za takie pieniądze oferujesz mu laptopa z Procesorem Intel Core i7-4500U (2 rdzenie, od 1.80 GHz do 3.00 GHz, 4 MB cache)? :blink: Przecież ten procesor to przeżytek minionej epoki. Za takie pieniądze spokojnie dostanie przyzwoite 4 rdzenie 8 wątków, co w rozrachunku użytkowania starczy mu na wiele więcej lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Przecież ten procesor to przeżytek minionej epoki.

 

:D to ja ze swoim Athlonem 64 1.8 idę łupać kamienie i zaciągnąć kobite za włosy do jaskini... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

:D to ja ze swoim Athlonem 64 1.8 idę łupać kamienie i zaciągnąć kobite za włosy do jaskini... :D

 

Myślałem że dawno już kopanile otworzyłeś ;) A tak poważnie Dell Inspiron kosztuje w okolichach 3 tys. za takie pieniądze można mieć dużo lepszy procesor, pomijając fakt jego żywotności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Jaki przeżytek, jaka miniona epoka? Przecież to nowy proc. Inna sprawa, że niskonapieciowy, wiec i7 to jest on z nazwy a nie z wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za opinie. Odnośnie Asusa to nie zgodzę się, dobre to może oni robią, ale płyty do PC, na pewno nie laptopy i tablety - przekonałem się sam na własnej skórze, a raz skończyło się w sądzie - spotkanie ze sklepem :)

W kwestii matrycy, może być matowa lub błyszcząca, choć wolałbym matową. HP z serii biznesowych są fajne, ale ceny naprawdę przekraczają mój budżet, szukam czegoś z nieco lepszą grafiką, aby np. czasami sobie w Diablo 3 pograć.

 

Ale laptopa i tak bardziej do pracy potrzebuję oraz na studia, bo obecny się już sypie ze względu głównie na swój wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

W355 mieści się w Twoim budżecie:
http://www.bluemobility.pl/xnote-w355-i74700mq-8gb-1000-gb-gtx765m-p-25026.html

 

CPU: i7-4700MQ
RAM: 8 GB
GPU: GF 765M
HDD: 1 TB 7200 RPM

 

Można samemu jeszcze pogrzebać w konfiguracji i wziąć HD+ zamiast FHD (oczywiście jak kto woli, juz HD+ jest naprawdę ok, a będzie i taniej i z mniejszymi wymaganiami). Wady to waga tj. 2,7 kg + zasilacz. Nie wiem jak w tym modelu, u mnie w W350 zasiłka jest spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki przeżytek, jaka miniona epoka? Przecież to nowy proc. Inna sprawa, że niskonapieciowy, wiec i7 to jest on z nazwy a nie z wydajności.

 

I co na nim uruchomisz? Pasjansa w 3D ;) Gdyby nadal 2 rdzenie były przyszłością to Intel nie budowałby 6 rdzeniowych procesorów :)

 

@HaPe Ciężko będzie Ci znależć laptopa któy będzie w miarę mały i lekki na studia z długo działającą bateria a jednocześnie posiadający dość dużo mocy by odpalić gierki w zadawalającej jakości. Wszystkie wydajne laptopy ważą swoje plus do tego mają zasilacz jak od commodore 64.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na studia miałem na myśli bardziej wyjazd poza dom, w podróży to tylko tablet albo mały netbook. Laptopa bardzo rzadko zabieram poza dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzęt ma mieć moc i być uziemiony to ponownie polecam Lenovo y510p z dwiem kartami, trochę ciężki ale warto. Tyle tylko żeby nie była to wersja z 2x gt750 bo tam jest gorszy adapter wifi i nie ma gniazda m.2, bo pewnie komuś się zapomniało przylutować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w Lenovo zawiasy są dość wytrzymałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już drugiego Lenovo (obecnie Z500 z i7) i jest ok. Poprzedni siostra cały czas użytkuje, nic się nie dzieje podejrzanego.

W Z500 wymieniłem dysk na SSD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

również polecam Lenovo Z500 + SSD Samsung 840 EVO ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie w maju kupiłem Dell Latitude E6540 przekraczając swój budżet, ale było warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×