Skocz do zawartości

Polecane posty

Hej, szukam maksymalnie taniego NASa do LABowania na którym będę mógł sobie spiąć iSCSI.

Opcja 1 z obsługą RAID i dwoma dyskami

Opcja 2 bez obsługi RAID z jednym dyskiem

 

Jak na coś się kiedyś natknęliście fajnego to zaklinujcie.

 

@EDIT

Szukam NASa - dedykowane rozwiązanie, którego nie będzie wstyd postawić w serwerowni. Nie rackowy.

Proc: 1.0Ghz+ (arch obojętna)

RAM: 254MB+

HDD: 2, obsługa RAID 0, 1

Obsługa: iSCSI, SMB

System: obojętny

Cena: jak najniższa

Edytowano przez Rbit (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być tylko tani to najlepiej jakiegoś starego kompa + OpenMediaVault lub FreeNAS. Ponadto jak Ci się znudzi to zawsze można użyć do czegoś innego. W obu rozwiązaniach sprawdzałem iSCSI i działa aczkolwiek w OMV stabilniej. FreeNAS ma jednak więcej wodotrysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie napisałeś gdzie chcesz to trzymać. Przecież jak chcesz to stawiać w serwerowni, to możesz kupić jakiś starszy serwer z interfejsami SAS/SATA, np HP G5 i na nim postawić FreeNAS.

A jak coś wolnostojącego, to pewnie jakiś Synology by sie nadał. Jednak tak czy siak kilka ładnych stówek trzeba położyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że szukam NASa. jaki sens ma kupowanie starszych serwerów które zjedzą mi nieporównywalnie więcej prądu i będą zajmowały o wiele więcej cennego miejsca? A koszt będzie bardzo zbliżony zapewne do taniego dedykowanego NASa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś mały w miarę energooszczędny desktop też pewnie by dał radę, a zawsze takie rozwiązanie jest bardziej elastyczne. Odpowiedzi otrzymujesz propocjonalnie precyzyjne do zadanego pytania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, widz, że ktoś dokopał się do mojego już nie tak świeżego tematu. :)

 

Już kupiłem NASa.

 

Jeśli szukacie taniego rozwiązania to najlepiej tak jak radził Miłosz, postawcie PCta, FreeNAS i będzie działało.

 

Ja natomiast szukałem czegoś co będe mógł postawić też w firmie w serwerowni, żeby nie było wiochy, a nie chciałem nic rackowego, bo ja już nie będzie przydatny mi w firmowej serwerowni wezme go do domu.

 

Na poczatku wziołem QNAP TS-212 z dyskami WD RED nie spodziewałem się cudów po nasie ale jak postawiłem na tym dwie wirtualki to się troche dusił na CPU, wymieniłem go na SYNOLOGY DS214+ z dyskami WD RED, uważam, że to całkiem dobry wybór jak na moje potrzeby, obsługa iSCSI, dwurdzeniowy procesor i dwa interfejsy gigabitówe, obsługa RAID.

 

Za NASa dałem 950 pln netto za 2 dyski WD RED 2TB 700pln netto

 

\\TEMAT DO ZAMKNIĘCIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×