Skocz do zawartości
Lifestd

Przechwycenie domeny

Polecane posty

Witam, nie do końca rozumiem pewien aspekt przechwytu domeny, dlatego chciałem zwrócić się do specjalistów z pytaniem: Zleciłem przechwycenie wygasającej domeny, powiedzmy, że zrobiłem to nie tylko ja, ale jeszcze kilka innych osób. W takim przypadku domena wystawiana jest na aukcje. Czy jestem zobowiązany do zapłacenia kwoty przechwytu, np. na aftermarket 60zł nawet jeśli przegram aukcje, czy zobowiązanie do zapłaty następuje po wygraniu aukcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W godaddy niewykorzystany backorder możesz użyć na innej domenie. Ten kto kupił backorder jako pierwszy ten dostaje domenę. Aukcja jest wcześniej. Backorder zadziała jak pierwotny właściciel się nie obudzi i nikt nie zalicytuje na aukcji. Oczywiście piszę tu o wygasłych domenach.

 

PS. Teraz nie pomnę ale chyba możesz też te niewykorzystane środki cofnąć do store credit i uzyc na coś innego w GD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego, co mi się wydaje, ta kwotani przepada. Ten kto przegrywa i nie ma domeny, może wykorzystać kasę na kolejną aukcję (lub tak mi się wydaje - przelać kasę na swoje konto).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nie wiem jak jest u innych ale w GD backorder działa tak jak mniej wiecej to opisałem.

 

Z aukcjami jest tak, że jak nie wygrasz albo raczej jak wygrasz ale pierwotny właściciel się obudzi to pieniądze wracają do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×