Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kevinbray

Zmiana adresu strony

Polecane posty

Witam, mam pewnien problem z zmian adresu strony. Mialem stronke ktora istniala okolo roku i wygasla mi domena,probowalem odzyskac ale bez skutkow - strona wygasla.. Zakupilem nowy adres i chcialem zmienic adres na nowy ale zupelnie metody ktore znalazlem w necie nie dzialaja. Ogolnie stronka zrobiona w wordpressie i juz nie dziala. Czy wogole moge ja odzyskac czy musze zainstalowac wszystko od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli hosting na którym miałeś stronę jest nadal aktywny to strona powinna działać i możesz się do niej dostać poprzez subdomenę usługodawcy w takim wypadku należy zmienić DNS'y na nowe. Jednak jeśli hosting wraz z domeną wygasły to twojej strony już nie ma. Podaj nazwę firmy gdzie trzymałeś są stronkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli hosting na którym miałeś stronę jest nadal aktywny to strona powinna działać i możesz się do niej dostać poprzez subdomenę usługodawcy w takim wypadku należy zmienić DNS'y na nowe. Jednak jeśli hosting wraz z domeną wygasły to twojej strony już nie ma. Podaj nazwę firmy gdzie trzymałeś są stronkę.

Dzieki za odpowiedz.

www.hoseo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisz do hoseo, niech Ci udostępnią stronę, którą u nich trzymałeś. Tak, żebyś mógł ją pobrać i zdecydować gdzie ją umieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisz do hoseo, niech Ci udostępnią stronę, którą u nich trzymałeś. Tak, żebyś mógł ją pobrać i zdecydować gdzie ją umieścić.

Rozumiem, dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisz do hoseo, niech Ci udostępnią stronę, którą u nich trzymałeś. Tak, żebyś mógł ją pobrać i zdecydować gdzie ją umieścić.

Jeszcze chcialem sie upewnic jedna rzecz czy dobrze zrozumialem. Otoz ja ogolnie wciaz mam u nich konto i dostep do serwera gdzie sa pliki tej strony wiec nie ma problemu skopiowac je na dysk ale czy wlasnie o to chodzi czy jeszce cos innego?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to, że w bazie oraz konfigu zapisuje się domena pod która działa WP. Wystarczy zmienić tam wpisy na nową domenę +wpisy w DNS i będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to, że w bazie oraz konfigu zapisuje się domena pod która działa WP. Wystarczy zmienić tam wpisy na nową domenę +wpisy w DNS i będzie działać.

Zrobilem to w ten sposob zgodnie z instrukcja z sieci:

 

3.Edycja pliku wp-config.php

Jeśli nie chcesz używać wtyczek, możesz również dodać dwie linijki kodu do pliku wp-config.php:

define('WP_HOME','http://twojanowastrona.pl');

define('WP_SITEURL','twojanowastrona.pl');

Nie zapomnij zmienić twojanowastrona.pl na swój poprawny adres.

Zas do tej funkcji nie mam dostepu.

fkia1fz.png?1

Poprawka : dodalem wpisy dns w home.pl gdyz tam zakupilem domene wiec teraz musze odczekac pare godzin czy powinno odrazu dzialac?

Edytowano przez kevinbray (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×