Skocz do zawartości
ILIES

Przekierowanie domney

Polecane posty

Witam, mam mały problem, otóż mam serwer w hekko i domenę w netart.

Powiedzmy że mam wykupioną domenę zxc.pl, więc w konfiguracji domeny ustawiam na zewnętrzne serwery dns, gdzie wpisałem ns2.hekko.net.pl i ns1.hekko.net.pl (czy kolejność ma znaczenie?), w direct adminie dodałem domenę zxc.pl, wydawało mi się, że taka konfiguracja jest ok, bo jak sprawdziłem w domu na dwóch komputerach to po wpisaniu adresu w przeglądarkę pokazywało mi żądaną stronę, lecz w pracy na drugi dzień jak chciałem sprawdzić po wpisaniu adresu ukazała mi się strona że domena jest zakupiona w nazwa.pl.

Możecie mi powiedzieć czy taka konfiguracja była poprawna i jednak należy odczekać nieco więcej czasu?

Zastanawiam się mimo wszystko nad przeniesieniem domeny do hekko, tyle że w netarcie jest ona zakupiona przez inną osobę, więc czy przed przeniesieniem musiał bym zmienić dane w netartcie?

Ogólnie nie jestem za bardzo obeznany w sprawach domen i mam nadzieje że nie pomieszałem za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejność DNSów nie ma znaczenia. Propagacja po zmianie nazw serwerów trwa do 24 godzin, tak więc w tym czasie mogą dziać się różne rzeczy. W większości przypadków strona www i poczta w tym okresie nie funkcjonuje poprawnie. Jeżeli po 24 godzinach od zmiany pod domeną nie pojawi się poprawna zawartość powinieneś zwrócić się do usługodawcy hostingowego aby sprawdził czy wszystko jest ustawione poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×