Skocz do zawartości
poszukiwacz_

[SZUKAM] Firmy, która robi cache strony?

Polecane posty

Szukam czegoś co nie do końca wiem jak działa...

 

 

Powiedzmy, że mam stronę hostowaną w naszym kraju. Strona jest odwiedzana przez ludzi z całego świata.

Jak zrobić tak aby CI, którzy łączą się np. Brazylii nie musieli długo czekać na załadowanie strony.

 

Jeżeli dobrze zrozumiałem to jest taka firma, która robi cache strony w danym kraju i wszystko to szybciej działa.

 

Kojarzycie coś takiego? Coś podobnego?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy CDN stosuje się adresy IP Anycast?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

CDN w założeniu powinien mięć więcej lokalizacji więc jakoś ten ruch musi być rozrzucony.

Można użyć też dns z geoip ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie geoip mają bazę ip i na podstawie takiegi ip odpowiedni adres ip w odpowiedzi serwują?

Jak wygląda kwestia synchronizacji danych w takich systemach, jakie technologie są obecnie stosowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy setup to GeoDNS. Masz 15 serwerów/lokalizacji na całym świecie, na podstawie IP i jego lokalizacji zwracasz rekordy wskazujące na najbliższą (najszybszą) lokalizację dla danego użytkownika.

 

Jeżeli chodzi o prosty statyk lub mało "żywe" strony to Varnish / Nginx z cache i po prostu proxy na główny serwer, na który dane są wgrywane. Jeżeli CDN taki jak CloudFlare to proxy na źródłowy serwer strony, oryginalny.

 

To tak w budżecie do 2-3k/mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×