Skocz do zawartości
kalkulatorek

Zwiększenie zasięgu Wifi

Polecane posty

Witajcie,

kupiłem sobie TV i traf chciał, że w jedynym miejscu w domu nie ma akurat tam internetu (jest ale mega słaby). Chciałbym możliwie najtaniej sobie zwiększyć zasięg z rutera. Pytanie czy lepiej kupić nowy ruter czy bezpośrednio od razu wzmacniacz sygnału wifi?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może wystarczy większa antenka? Jeżeli nie masz wymiennej to może warto zestawić z drugim podobnym routerkiem tej samej firmy i mieć dwa źródła wifi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny problem... jestem ciekaw czy takie coś zdałoby egzamin:

http://allegro.pl/tp-link-tl-wa850re-wzmacniacz-sygnalu-wifi-300mb-s-i3970143973.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresujcie sie UniFi. Klasycznego TP-Linka zamiata bez problemu. Ja mam w tej chwili najtanszy model i mam zasieg w calym domu i jeszcze dookola w promieniu kilkunastu metrow. Wewnatrz budynku osiagam przepustowosci okolo 80 Mbps, na zewnatrz 10-40 Mbps w zaleznosci od odleglosci.

 

Wada jego jest taka, ze nie je routerem, a tylko access pointem, ale na klopoty z zasiegiem na pewno pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresujcie sie UniFi. Klasycznego TP-Linka zamiata bez problemu. Ja mam w tej chwili najtanszy model i mam zasieg w calym domu i jeszcze dookola w promieniu kilkunastu metrow. Wewnatrz budynku osiagam przepustowosci okolo 80 Mbps, na zewnatrz 10-40 Mbps w zaleznosci od odleglosci.

 

Wada jego jest taka, ze nie je routerem, a tylko access pointem, ale na klopoty z zasiegiem na pewno pomoze.

 

Może i ten sprzęt fajnie działa ale cena trochę zabija jak za taką pierdółkę.

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=UniFi&search_scope=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaki model wybierzesz. Tak jak pisalem mam ten najtanszy, kosztowal troche ponad 200zl brutto. Wzialem go na probe do domu i okazalo sie, ze spokojnie wystarcza. Jakbym wzial long range to pewnie sasiedzi dookola mieliby dobry zasieg. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U siebie rozwiązałem podobny problem w ten sposób iż do urządzeń stałych takich jak TV oraz rejestrator obraz z kamer analogowych dociągnołem przewód i jest to najpewniejszy sposób. Natomiast do laptopów oraz tabletów i smartfonów potrzebne jest Wi-Fi zakupiłem zwykły router i umieściłem w takiej części domu gdzie jestem ciągle. Drugi router umiesciłem w innym miejscu ale nie działa on ciągle jesli potrzebuję tam internet włanczam router do prądu i cieszę się Wi-Fi. Obydwa routery kupiłem za ok 45 zł wydałem na nie 100zł i mam dwa a nie jeden mocny który i tak nie załatwiłby mi tego co dwa. A i zapomniałem przed routerami zainstalowałem switch z którego mam jesze wyprowadzone przewody do gniazdek ściennych. W każdej chwili mogę przyjść z routerem i się podłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie się to robi. Do urządzeń mobilnych używa się wi-fi, a do stacjonarnych kabel. Wiem, że czasem się nie przewidzi, ale są rozwiązania takie jak PLC i można puśić ethernet w prądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dom budowany w latach 90 i nie było przewodów LAN w scianie natomiast mam szczęscie ponieważ układano przewody elektryczne w rurkach no i z puszki do puszki następnie do gniazdka z użyciem oczywiście linki do wciągania przewodów. Trochę pracy ale wiele się udało. Również przed każdym malowaniem wkuwałem rurki w ścianę. Jedyny błąd to mała średnica tych rurek bo przewodów wciąż przybywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×